Skocz do zawartości

Czujniki cofania a przyczepa na haku


dragstar

Rekomendowane odpowiedzi

Większośc oryginalnych instalacji haków holowniczych do nowszych pojazdów odłącza system czujników cofania w spób bezobsługowy. Podłączenie przyczepy odłączy obód zasilania czujników.

U mnie jest dokładnie tak jak piszesz :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wszystkie dostępne instalacje elektryczne do Forda mondeo produkowanego od 06/07- bo wydaje mi się że o ten samochód chodzi.

posiadają możliwość blokowania systemu park-tronic wyyjątek stanowią analogowe zestawy dedykowane do w /w samochodu o nr kat.BRINK 711941 i 711942 (są odrobinę tańsze).Gdyby zastosowno instalację cyfrową na magistalę CAN BRINK nr kat.711933 i 711934 lub równierz cyfrową firmy JAEGER nr kat.12060516 i 21060516 było by wszystko w porządku. Ale te drugie są sporo droższe i trudniejsze do montażu,a także wymagają wprogamowania do komputera pokładowego.W zamian za to blokują działanie cz.cofania,informują o spalonej żarówce w przyczepie i najważniejsze informują kontrolę trakcji o obecności przyczepy przez to inaczej działają systemy kontroli trakcji takie jak.ABS.EBD itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madmir,

 

moja fura jest datowana na wrzesień 2006 (MKIII) - więc prawdopodobnie zestawienia numerów katalogowych, o których piszesz nie pasują. W tygodniu postaram się wyciągnąć informację o tym co mi zamontowano. Nie mniej jednak odniosłem wrażenie, że serwis pierwszy raz widział na oczy 13-to pinowe gniazdo... :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dragstar

Jeśli to MK III to zmienia postać rzeczy w tym modelu można dowolnie manipulowąć.

CAN ma niewiele wspólnego ze światłami tego samochodu każdy dostępny sposób z wymieniany w poprzednich postch będzie dobry.Szkoda tylko że serwis zastosował tańsze rozwiązanie bo do tego modelu także są wiązki z odłączeniem św.przeciwmgielnego i

blokadą czujników cofania na czas jazdy z przyczepą.Jeśli chcesz mogę podać nr katalogowe takich instalacji elektrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, czemu chcecie koledzy kombinować z odłączaniem czujnika cofania?

Ja rzeczone czujniki też mam i jakoś nigdy nie poczułem dyskomfortu podczas cofania z przyczepą, z tego powodu, że czujniki mi radośnie popiskują na widok przyczepy.

Znajomy z podobnego powodu, o którym piszecie, grzebał sobie przy czujnikach w swoim Mercedesie i skończyło się tym, że podczas cofania na parkingu - bez przyczepy - stuningował stojący z tyłu samochód, bo czujniki z niewiadomego powodu nie zadziałały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to jestem zagorzałym przeciwnikiem czujników cofania. Skłaniałbym się raczej w stronne kamery którą można także zamontować na przyczepie bo są bezprzewodowe a ich ceny stają już przystępne.Koledze Dragstar-owi to pikanie przeszkadza więc pomagamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mniej jednak odniosłem wrażenie, że serwis pierwszy raz widział na oczy 13-to pinowe gniazdo... :look:

Odniosłeś dobre wrażenie. Niestety serwisy Forda w Warszawie przy zakładaniu instalacji tak pietrzą problemy, że mnie się odechciało montażu. Pomijam kwestie finansowe bo zaśpiewali jak Pavarotti - wysoko :bzik:. W jednym z serwisów nie mieli pojęcia co to jest instalacja 13 pinowa i do czego służy ........., bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to MK III to zmienia postać rzeczy w tym modelu można dowolnie manipulowąć.

 

Ja co prawda nie mam czujników u siebie i hak zakładałem sam. Niemniej zapytałem serwis, czy odpięcie się pod światła wiąże się z problemami z komputerem. Powiedzieli NIE. W sumie nawet nie kojarze czy mówiłem o roczniku auta... choć moje jest starsze. NIemniej zamontowałem gniazdo 7 pin.

 

NIe mam też czujników, niemniej temat dość ciekawy... śledzę z ciekawości :bzik:

 

Powodzenia w rozwiązaniu problemu :look:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyczyn oczywistych podam tylko numery katalogowe instalacji elektrycznych do FORD MONDEO MKIII instalacje z gniazdem 13 biegunowym i blokowaniem czujników cofania na czas jazdy z przyczepą :

1. JAEGER - 26060502

2. BRINK - 711724

3. WESTFALIA - 307244300113

Niestety ze względu na rozmiar pliku z instrukcją BRINK 711724 nie mogę jej tutaj zamieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mondeo MKIII układ bierze prąd z lampy tylnej. Jeśli parktronic miałeś dokładany w salonie ( a 99% tak właśnie ma) to wystarczy przekaźnik wysterowany właśnie złączem haka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.