Jump to content
szary11

Mitsubishi Outlander 2.0 Pb CVT 4WD, gen. III (2012-...)

Recommended Posts

szary11
10 godzin temu, Maxximilian napisał:

Jak obciążę hak na 80kg (w w/w konfiguracji), to tylne zawieszenie siada - koła są niepokojąco blisko błotnika, ale nie trą - więc dbam, żeby to było 40kg

Outlander III AWD CVT masa 1510 kg DMC 2045 kg -  max DMC przyczepy tak naprawdę na Polskę to 1537 kg (/1.33). DMC auta 2045 kg + DMC przyczepy 1600  kg (jak w specyfikacji) = 3645 kg - więc potrzebne jest prawo jazdy B+E. Co ciekawe na autocentrum.pl jest specyfikacja na 2230 kg DMC dla tego auta, ale chyba to nie jest prawda.

Mam jeszcze pytanie jak zachowuje się skrzynia CVT (generalnie jak zachowują się skrzynie automatycznie) przy manewrowaniu na I biegu i wstecznym - zdarzyło mi się przysmrodzić sprzęgło  :( - czy automat przed tym zabezpiecza?

Wersje 7 osobowe mają mocniejsze sprężyny w tylnym zawieszeniu i faktycznie jest DMC wyższe. U mnie DMC 2225kg, MW 1540kg. I tym samym nie ma problemu z osiadaniem tyły po podczepieniu budy, a optymalnie mi się jedzie jak mam 90kg na haku. 40kg to zdecydowanie za mało i wręcz niebezpieczne w jeździe.

Z CVT manewrowanie jest bezproblemowe. O dziwo obroty są w okolicach 1000-1500, nie miałem stresowych sytuacji czy problemów z podjeżdżaniem choćby pod krawężnik, czy w grząskim terenie. 

Co do zachowania się skrzyni podczas jazdy to kilka postów wyżej masz opis jak to u mnie wygląda.

szary11

Małe podsumowanie z 20tys.km:

- spalono 2081,38l/20470km

- przejechano 2685km z towarówką (spalanie od 8 do 10, średnio ok 9) większość po podmiejskich DK

- przejechano 2699km z kempingiem (spalanie od 11,8 do 15,04, średnio w granicach +/-13)

- średnie spalanie z całości 10,17l/100km

- średnie spalanie solo 9,41

- najniższe średnie 7,95 solo

- najwyższe średnie 10,73 solo

- DK 7-8,5

- miasto 9-12

- E ok 8-8,5 przy 120km/h

Kręcimy dalej :)

danielpoz

Spalanie takie co diesel. 👍

Maras
7 godzin temu, szary11 napisał:

Małe podsumowanie z 20tys.km:

- spalono 2081,38l/20470km

- przejechano 2685km z towarówką (spalanie od 8 do 10, średnio ok 9) większość po podmiejskich DK

- przejechano 2699km z kempingiem (spalanie od 11,8 do 15,04, średnio w granicach +/-13)

- średnie spalanie z całości 10,17l/100km

- średnie spalanie solo 9,41

- najniższe średnie 7,95 solo

- najwyższe średnie 10,73 solo

- DK 7-8,5

- miasto 9-12

- E ok 8-8,5 przy 120km/h

Kręcimy dalej :)

Całkiem fajny wynik biorąc pod uwagę gabaryty auta SUV + nie mała buda :ok:    

6 godzin temu, danielpoz napisał:

Dokładnie tak. No może minimalnie większe  jak ON ale tak naprawdę przy praktycznie tej samej cenie paliwa różnica nie zauważalna.

szary11
7 godzin temu, danielpoz napisał:

39 minut temu, Maras napisał:

Całkiem fajny wynik biorąc pod uwagę gabaryty auta SUV + nie mała buda :ok:    

Dokładnie tak. No może minimalnie większe  jak ON ale tak naprawdę przy praktycznie tej samej cenie paliwa różnica nie zauważalna.

Względem smaxa z tych wartości trzeba by odjąć mu 1-1,5l. 

Niemniej nie jest źle, gazu nie planuje montować.

danielpoz

Przy takim spalaniu LPG jest zbędne no chyba że jakieś naprawdę spore przebiegi.

Commander

Jak LPG było po 1,85 to się opłacało w każdej sytuacji.

MARKON

Jaki jest dostępny największy w nim silnik ?

szary11
13 godzin temu, danielpoz napisał:

Przy takim spalaniu LPG jest zbędne no chyba że jakieś naprawdę spore przebiegi.

Ok 25 pewnie wyjdzie. Ale bez sensu raczej... 

7 godzin temu, MARKON napisał:

Jaki jest dostępny największy w nim silnik ?

Już żaden, bo model niedostępny, produkcja zakończona w 2020. W używanych można trafić 2.4, 3.0 (USA), hybryda (2.0 i 2.4) i diesel 2.2. 

MARKON
Godzinę temu, szary11 napisał:

Już żaden, bo model niedostępny, produkcja zakończona w 2020. W używanych można trafić 2.4, 3.0 (USA), hybryda (2.0 i 2.4) i diesel 2.2. 

Bo szukam autka ale coś z większym silnikiem, 2.4 byłby ok, tylko czy prześwit jest odpowiedni, muszę go obejrzeć, myślałem też o ix35 2.4 oraz Suzuki Grand Vitara 3.2 

danielpoz
1 godzinę temu, szary11 napisał:

Myślę że nie warto w tym przypadku pchać się w LPG.

1 godzinę temu, szary11 napisał:

Już żaden, bo model niedostępny, produkcja zakończona w 2020. W używanych można trafić 2.4, 3.0 (USA), hybryda (2.0 i 2.4) i diesel 2.2. 

A plug in już nie ma w ofercie?

szary11
1 godzinę temu, MARKON napisał:

Bo szukam autka ale coś z większym silnikiem, 2.4 byłby ok, tylko czy prześwit jest odpowiedni, muszę go obejrzeć, myślałem też o ix35 2.4 oraz Suzuki Grand Vitara 3.2 

Jeśli brać pod uwagę właściwości terenowe to ix35 będzie znacznie słabszy, na ile można ufać filmom z YT. Vitara z pewnością najlepsza, ale jeśli zależy na przestronności to mitsu deklasuje oba. 

Godzinę temu, danielpoz napisał:

Myślę że nie warto w tym przypadku pchać się w LPG.

A plug in już nie ma w ofercie?

Jeszcze może coś zostało w salonach ale z pewnością nie tegoroczne modele. 

Mitsubishi połączyło się z Nissanem-Renault i z nimi mają już nowego Outlandera na bazie xtraila, asx (nie wiem czy nazwa zostanie) ma powstać  na kadjar. 

Powoli ma wejść nowa gama modelowa, bo trudno tuszować już zabytkowe obecne modele, względem konkurencji. 

szary11
13 minut temu, MARKON napisał:

Super zestawienie 

Z outlanderem 3 jest chyba mały błąd. Na Europę miał 19 czy 19.5, a 21.5 jak w zestawieniu na Rosję, Białoruś, Ukrainę. Było jakieś rozgraniczenie. 

Nie wiem jak auta z USA.