Skocz do zawartości

„Bezpieczniejsze Wakacje” 2020


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dziwi mnie zachowanie tej prezesury "nowego" stowarzyszenia. Miałem okazję przypadkowo poznać i … nie ma w głowach tych osób nic poza patrzeniem na własny koniec nosa, własne kamperki, interesiki itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 20.04.2020 o 19:19, smok_wawelski napisał:

Tomek żeby popierać to trzeba wiedzieć przede wszystkim co popierać/promować

No dobra, postarałem się wczytać w informacje ze strony bezpieczniejszewakacje.pl

Jest trochę braku konsekwencji
 

Cytat

Do akcji #bezpieczniejszeWakacje włączyły się wszystkie firmy należące do stowarzyszenia „Polska Grupa Caravaningowa”. Mowa tu nie tylko o sprzedawcach nowych kamperów oraz przyczep kempingowych, ale także o wypożyczalniach oraz kempingach, które przygotowały swoje obiekty pod kątem nowej sytuacji.

 

A dalej:
 

Cytat

Swój dom na kołach to własne łóżko, kuchnia, sztućce, talerze, toaleta, łazienka i prysznic. Pobyt na kempingu w wydzielonej parceli to również gwarancja własnej, niczym niezaburzonej przestrzeni o wielkości często przekraczającej 80 metrów kwadratowych. Na niej postawimy nie tylko swój mobilny dom, ale także niezbędny ekwipunek, a i jeszcze zostanie miejsce na dodatki takie jak grill czy leżaki do opalania. Nie masz własnego pojazdu? Spokojnie, oferta polskich wypożyczalni jest bardzo bogata. Każdy z pojazdów jest dokładnie sprzątany, dezynfekowany oraz ozonowany.


Czyli tak karawaning jest bezpieczny bo masz wszystko swoje, a jak nie masz swojego to możesz wypożyczyć :D. Proste nie?  

No i wychodzi na to że kampera albo przyczepę jest łatwiej posprzątać i zdezynfekować, niż apartament, domek czy pokój hotelowy. 
 

Na koniec można jeszcze dzikować przez wiele dni:
 

Cytat

Posiadając kampera, mamy tak naprawdę pojazd autonomiczny. Duże zbiorniki na wodę, panele solarne i wydajne akumulatory pozwalają bytować przed wiele dni bez potrzeby podłączania się do zewnętrznych źródeł prądu czy też wody. Polska obfituje w wiele pięknych, ciekawych miejscówek „na dziko”, w których możesz wypocząć bez potrzeby kontaktowania się z kimkolwiek.

Śmieci się spali, a kasetę wylejesz pod krzak :yes:. Kochana Polsko jesteś na to gotowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwi mnie wcale to, że powstała taka "Polska Grupa Caravaningowa" i że reklamuje się w sposób przytoczony przez Tomii. Dzisiaj przeciętny obywatel musi mieć łatwo i szybko dosłownie wszystko, nawet hobby. 

Rozmawiam czasami z osobami, które uważają siebie za caravaningowych wyjadaczy, bo już raz wypożyczyli kampera i w 8 przypadkowych osób, w 5 dni objechali Europę. ( Cichutko dodają, że objechali praktycznie bez wychodzenia z pojazdu ;) ) W trakcie rozmowy nie mogą się owe osoby nadziwić, że ja swój sprzęt doposażam, czyszczę, przechowuję zimą, jeżdżę na przegląd itp, itd. I po co to wszytko? Są takie "Polskie Grupy Caravaningowe", które zrobią to wszystko i dostarczą gotowy pojazd do wyjazdu. A wypożyczający będzie myślał, że caravaning to już jest jego hobby ;) 

Każdy lubi co innego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, kocur said:

Rozmawiam czasami z osobami, które uważają siebie za caravaningowych wyjadaczy, bo już raz wypożyczyli kampera i w 8 przypadkowych osób, w 5 dni objechali Europę. (...)

Są takie "Polskie Grupy Caravaningowe", które zrobią to wszystko i dostarczą gotowy pojazd do wyjazdu. A wypożyczający będzie myślał, że caravaning to już jest jego hobby ;) 

Ja mimo wszystko mam z tym problem etyczny, moralny... taki ludzki problem. Część z tych ludzi pewnie, jak piszesz, wróciła z wakacji tak i tak zadowolona. Ale zapewne jest część, która do nich nie podeszła, bo doszli do wniosku, że takie wakacje są bez sensu (czytaj: karawaning jest bez sensu). I zapewne jest też spora grupa, która wróciła niezadowolona, stwierdzając, że spanie na stacjach benzynowych i gnieżdżenie się w kamperze jest nie dla nich.

Uważam, że jeśli już coś się promuje, to powinno robić się to z sercem; uczciwie, informując o wszystkich za i przeciw i dając ludziom wybór. A tu jest trochę tak, jak zauważył @Tomii, brak spójności i konsekwencji. Ale wątpię, że wszyscy tak wnikliwie przeanalizują to, co jest na tej stronie napisane ;). Większość weźmie za telefon i zadzwoni, bo tak najszybciej. A tu już wszystko zależy od umiejętności sprzedawcy ;) 

 

5 hours ago, kocur said:

Dzisiaj przeciętny obywatel musi mieć łatwo i szybko dosłownie wszystko, nawet hobby. 

I tak i nie. Przeprowadziłam setki rozmów z ludźmi, dla których wyjazd kamperem był ich pierwszym zetknięciem z karawaningiem. Miałam też zrażonych po pierwszym wyjeździe. Niektórzy nawet nie skorzystali z mojej płatnej usługi. Zadzwonili zapytać o parę rzeczy ;) Tylko jedno małżeństwo, po powrocie, stwierdziło, że to jeszcze nie dla nich. Że muszą poczekać, aż dzieci będą starsze i chętniej będą pomagać na postojach. Całą resztę zaraziłam karawaningiem. Wracają :) Nawet ci, których obsługiwałam za pośrednictwem ich osobistego concierga. Oczywiście istotne jest, co każdy sobie ustawi w priorytetach i na jakiej jakości kontaktów mu zależy. Każdy znajdzie swoją "grupę docelową" ;)

 

Edytowane przez Slawka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kocur napisał:

Nie dziwi mnie wcale to, że powstała taka "Polska Grupa Caravaningowa" i że reklamuje się w sposób przytoczony przez Tomii. Dzisiaj przeciętny obywatel musi mieć łatwo i szybko dosłownie wszystko, nawet hobby ......    Każdy lubi co innego.

 

A mnie dziwi bo ta grupa deklarując promowania karawaningu promuje jednak praktycznie tylko siebie - tak jak napisało to kilku przedmówców.
Nie mam nic przeciwko takiemu promowaniu ale mienienie się dobrem wszystkich turystów karawaningowych uważam za niewłaściwe i zakłamane
Owszem własnie dlatego że każdy lubi co innego  -   zapytam co owa grupa zrobiła dla Ciebie czy dla mnie ?  Na ile Tobie i mi z nimi po drodze ?
Ja nie mam nic przeciwko wypożyczalniom kamperów gdzie 1 kółko jest wartości mojego busa, nie mam nic przeciwko producentom, sprzedawcom  i innym "wielkim"  natomiast chodzi mi o to żeby mówić jasno - czarne to czarne, białe to białe a nie rozmywać tego odcieniami szarości
Własnie dlatego nawet w moich niedawnych dyskusjach z kol. @Slawka pisałem że tak samo jak Jej  mi też nie po drodze z takimi i podobnymi organizacjami - chociaż patrzymy na to z zupełnie innego poziomu  - po prostu takie mam zapatrywania na turystykę i biznes po prostu  rozdzielam te sprawy a jak mam kogoś popierać czy z nim współpracować to chcę jasno wiedzieć na jakich zasadach i w jakim celu. Turystyka karawaningowa to tak samo mój były stary kiosk warzywny, czy bieda puszka  jak i kamper za dużą bańkę - jeżeli ktoś chce reprezentować społeczność karawaningowa i to deklaruje niech  reprezentuje ja i działa na jej rzecz niezależnie od półki posiadanego sprzętu - tylko o tyle mi chodzi.
 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smoku, Polska Grupa Caravaningowa nie może napisać, że reprezentuje tylko swój własny biznes, bo zawęzi grono potencjalnych klientów. Jak napiszą, że reprezentują wszystkich to jednak lepiej wygląda. A że to nieprawda? Kogo to obchodzi? Kto będzie wnikał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kocur napisał:

Jak napiszą, że reprezentują wszystkich to jednak lepiej wygląda.

Tylko dla kogo lepiej ?

Godzinę temu, kocur napisał:

Kogo to obchodzi? Kto będzie wnikał? 

Choćby Mnie i Ja - bo nie lubię jak jest napisane na szaro jak coś jest czarne lub białe.  Żyje na tym świecie już chwile, czytać i myśleć umiem nie problem mi logiczne wnioski wysnuwać.
Nie jestem wrogiem reklamy, nie jestem wrogiem biznesu ale na jasnych warunkach i otwarcie
 

1 godzinę temu, Slawka napisał:

oj Smoku, zdecydowanie nam po drodze!

Miło mi z tego powodu :) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, smok_wawelski said:

Miło mi z tego powodu :) 

Czytam kilka wątków tutaj i to prawda, miło jest spotkać kogoś, z którym łączą wartości właściwie oczywiste. Nie ukrywam, że miewam chwile zwątpienia... więc tym bardziej miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dołączam jako piąty. Nie chce mi się komentować poczynań tej "grupy". A wyjazdy i spotkania organizujemy bez pośredników o przewidywalnych zamiarach.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.