Skocz do zawartości

„Bezpieczniejsze Wakacje” 2020


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

Stowarzyszenie „Polska Grupa Caravaningowa”, która rozpoczęła akcję „Bezpieczniejsze Wakacje”. Mogą się do niej włączyć wszyscy, udział jest bezpłatny. Powstała specjalna witryna internetowa a firmy i media caravaningowe (w tym „Polski Caravaning”) przekazały środki na promocję w Internecie tej formy turystyki. Wszystkie zgromadzone materiały można zobaczyć na www.bezpieczniejszewakacje.pl oraz pod hashtagie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ok idea chwalebna oraz mi bliska wiec  może bym się przyłączył/współdziałał/popierał   - ale jakoś info  o dobroci kasie i hasztagach mnie niespecjalnie przekonuje
Bardzo uprzejmie poprosiłbym o link do właściwego statutu stowarzyszenia oraz o nr KRS  - tak żeby wiedział z kim i na jakich zasadach mam współpracować
Próbowałem sam to znaleźć ale niestety poległem chuć może nie całkiem bo znalazłem statut ale nie podpisany
 

Screenshot_1.jpg

Screenshot_2.jpg

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra i jaki jest sens promowania tej akcji wśród turystów karawaningowych?

Ja wiem że pieniądze nie śmierdzą, każdy płaci nimi i ogólnie branża turystyczna mocno dostaje po dupie, więc ludzie którzy mają chleb z tego działają i nic dziwnego. Tylko że każdy turysta który zna nasze krajowe realia wie że:
- Obiektów kempingowych jest na obecną ilość polskich turystów zbyt mało. Jeśli nie będziemy mieć możliwości wyjechać za granicę kraju i będziemy zmuszeni na wybranie PL obiektów, to albo miejsc starczy dla 50% z nas, albo nie zostaną tam zachowane odpowiednie środki ostrożności.
- Miejsc do dzikusowania też jest ograniczona ilość, chyba że kogoś kręci spanie pod marketem, albo pod cmentarzem. Punktów do obsługi/serwisu od strony wodno-kanalizacyjnej mamy w PL pewnie kilkanaście i to głównie na mopach. Wiadome jest co przy odpowiedniej ilości turystów może stać się w atrakcyjnych "dzikich" miejscach.  
 

Niestety dość egoistycznie, ale w obecnej sytuacji uważam że im nas mniej tym lepiej :rolleyes: . Widzę że wszyscy są już szczęśliwi, bo można się wreszcie poruszać, ale ja jakoś o te wakacje nie jestem spokojny. Powiększenie naszej grupy o kolejnych często przypadkowych turystów, nie przyniesie dobrego efektu. No chyba że otworzą granicę, i w lipcu będziemy się śmiać z całego tego zamieszania. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tomii napisał:

No dobra i jaki jest sens promowania tej akcji wśród turystów karawaningowych?

Tomek żeby popierać to trzeba wiedzieć przede wszystkim co popierać/promować - przecież to nie totolotek a powinien byc to świadomy wybór
a jak na razie  nie wiadomo nic - tak jak napisałem w poście
w KRS stowarzyszenia brak - podpisanego statutu brak - o czym to gadać ?

6 minut temu, Tomii napisał:

Widzę że wszyscy są już szczęśliwi, bo można się wreszcie poruszać, ale ja jakoś o te wakacje nie jestem spokojny.

Przed chwila w innym watku wyraziłem analogiczne obawy

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, smok_wawelski napisał:

Ok idea chwalebna oraz mi bliska wiec  może bym się przyłączył/współdziałał/popierał   - ale jakoś info  o dobroci kasie i hasztagach mnie niespecjalnie przekonuje
Bardzo uprzejmie poprosiłbym o link do statutu stowarzyszenia oraz o nr KRS  - tak żeby wiedział z kim i na jakich zasadach mam współpracować
Próbowałem sam to znaleźć ale niestety poległem

Rozumiem że po danych z ich strony http://spgc.pl/kontakt/ nic nie idzie znaleźć. Chciałem z nimi porozmawiać, jeszcze w grudniu o możliwości reprezentowania swoją osobą naszego forum, ale widać jesteśmy zbyt malutcy i nie byli zainteresowani. 
Z drugiej strony, na razie chyba poza tym że "ugadali" możliwość zatankowania wody na stacjach "moya" nie słyszałem o żadnym innym sukcesie, ale mam wrażenie że oni chą się bardziej skoncentrować na reprezentowaniu sprzedawców i biznesu a nie samych turystów czy fanów tej formy wypoczynku. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu  masz - poszłem po linkach i znalazłem - zerknij http://spgc.pl/stowarzyszenie/#dokumenty

Składając do kupy fakty  7 nazwisk założycieli na stronie, statut bez daty, brak podpisów na statucie, brak wpisu w KRS   - obstawiam stowarzyszenie w trakcie tworzenia - dlatego poprosiłem o te dane
czy statut bez daty i podpisów  jest zgodny formalnie - wg mnie nie ale to juz  kol. @w79 by sie lepiej może wypowiedział bo ja choć trochę wiem w temacie stowarzyszeń to jednak jestem tylko amatorem w tej dziedzinie.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, smok_wawelski said:

 brak wpisu w KRS   

Wpis jest, tylko stronę internetową mają niezgodnie z przepisami zrobioną, to znaleźć nie można..

 

1 hour ago, Tomii said:

nie słyszałem o żadnym innym sukcesie

No jak to! A to, że kempingi i firmy w branży mogą zrobić/odświeżyć sobie strony internetowe  w wybranej przez Grupę firmie, tudzież wykupić ubezpieczenia, u wybranego pośrednika to się nie liczy? ;) Aczkolwiek mając na uwadze, że ich strona jest zrobiona niezgodnie z przepisami, to to wątpliwa referencja jest. A i zapomniałabym - zloty jeszcze organizują, a raczej organizowali.

odpis_pelny_782238_1587409034846.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję  Sławka - przez szukarke KRSu  znalazłaś ?

Muszę więc przeprosić za część dotycząca wpisu w KRS - bazowałem na możliwościach wyszukiwarki tego rejestru jak na zał screenie
Przepraszam

Spraw dot. statutu to jednak nie zmienia i podzielam opinie co do strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak wyszedłem trochę z kursu i trafiłem na stronę ze screena te Twoja oczywiście znałem ale dawno nie odwiedzałem i klepnałem wujkowi google wyszukiwarka krs czy podobnie , pierwszy link wlazłem i pomyślałem że  może layout zmieniony stary smok=ślepy smok - dzięki za przypomnienie stronki :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako kobieta masz  inne wieksze możliwości oddziaływania na wujka i bardziej Cie lubi :lol:
Nie no spoko mój był kiks i tyle

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zwykły biznes. Prezeska ma wypożyczalnie kamperów, vice jest właścicielem największej gazety branżowej, Komisja rewizyjna to kolejna wypożyczalnia, oraz największa chyba firma w branży. 

Nic w tym złego naturalnie. Ot po prostu branża próbuje zrobić sobie dobrze. A że próbuje przy tym udawać zbawców, to też normalne, na tym polega reklama.

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cathay napisał:

Nic w tym złego naturalnie. Ot po prostu branża próbuje zrobić sobie dobrze. A że próbuje przy tym udawać zbawców, to też normalne, na tym polega reklama

lepiej bym tego nie ujął :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro naszego Admina z propozycjami "olali", to my  nie róbmy im reklamy i też ich olejmy.

W ich pierwszym punkcie działalności widnie jak byk "pozyskanie datków od osób fizycznych i instytucji na działalność."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.