Jump to content
Zbyszek

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów

Recommended Posts

witus
Dziś montują ostatni segment na Pelješkim moście łączącym Komarne i Brijesta ale to jeszcze nie koniec prac. Trwa właśnie transmisja na żywo z tego wydarzenia https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1749910131868417&id=230933073731137
Oddanie do użytku w przyszłym roku. 

… a tak przy okazji, co kieruje Wami, żeby jechać na Plejesac? Chęć zobaczenia Dubrownika przy okazji? Dajcie jakieś argument, po co jechać tak daleko?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

maarec
7 godzin temu, Igor napisał:

Start w niedzielę, tylko campingu nie wybraliśmy 😪

Jakie tam są zejścia do wody - płytkie czy szybko robi się głęboko ? Pytam pod katem dzieci.

Łagodne zejscie jest na Prapratno. Jednak ten camping mało komu przypada do gustu.  Trochę PRL, głównym atutem  plaża.

Walt
8 godzin temu, gusia-s napisał:

Dziś montują ostatni segment na Pelješkim moście łączącym Komarne i Brijesta ale to jeszcze nie koniec prac. Trwa właśnie transmisja na żywo z tego wydarzenia https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1749910131868417&id=230933073731137

Oddanie do użytku w przyszłym roku. 

Zdjęcie z wczoraj 😊

1988413408_20210728_172526_HDR2.thumb.jpg.02dcc48755de3bf2d754311154365131.jpg

Walt
2 godziny temu, witus napisał:

… a tak przy okazji, co kieruje Wami, żeby jechać na Plejesac? Chęć zobaczenia Dubrownika przy okazji? Dajcie jakieś argument, po co jechać tak daleko?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Dubrovnik też, ale przede wszystkim Peljesac jest jeszcze względnie "dziki", piękny, życie toczy się jakoś wolniej, noce w akompaniamencie wycia szakali, dobre jedzenie (polecam restaurację Braenovic za tunelem Dingac), pyszne wina prosto z winiarni i świeże owoce morza. Taka prawdziwa Chorwacja jak kiedyś.

@Igor na Vrili też jest dno piaszczyste i łagodnie opadające.

Pawel1o
4 godziny temu, witus napisał:

co kieruje Wami, żeby jechać na Plejesac? Chęć zobaczenia Dubrownika przy okazji? Dajcie jakieś argument, po co jechać tak daleko?

Argumentów może być wiele i dla każdego inny.

Mój argument - Chęć pojechania tam, gdzie jeszcze nie byłem. Zwiedzenie innego regionu. Dubrownik akurat widziałem kilka lat temu jadąc do Czarnogóry, ale tym razem atrakcją był Mostar a z Peljasaca to rzut beretem.

4 godziny temu, maarec napisał:

Prapratno. Jednak ten camping mało komu przypada do gustu.  Trochę PRL, głównym atutem  plaża.

Mnie Prapratno bardzo przypadło do gustu, choć faktycznie trochę taki PRL.

Prusiak
4 godziny temu, witus napisał:

a tak przy okazji, co kieruje Wami, żeby jechać na Plejesac?

Palmy i kolor wody... tu jest taki bardziej niebieski 😁😁

Walt
6 minut temu, Prusiak napisał:

Palmy i kolor wody... tu jest taki bardziej niebieski 😁😁

Na przykład taki 🌴🌞

Photo_6553969_DJI_369_jpg_4140830_0_202172591230_photo_original.jpg

Pawel1o
13 minut temu, Walt napisał:

Na przykład taki 🌴🌞

Walt z którego miejsca ta fotka?

Walt
Teraz, Pawel1o napisał:

Walt z którego miejsca ta fotka?

Camp Vrila koło Trpanj.

Prusiak
46 minut temu, Walt napisał:

Na przykład taki 🌴🌞

Photo_6553969_DJI_369_jpg_4140830_0_202172591230_photo_original.jpg

Taaaa... 😁

20210703_134907.jpg

witus
Palmy i kolor wody... tu jest taki bardziej niebieski 

Byłem tam za krótko w takim razie bo mnie nie urzekło. Nie dało się jeździć na rowerze, nad brzegiem nie zostawili ścieżek, trudny był zjazd do niektórych campingów, z niektórych nawet traktorem wyciągali przyczepy ;)

Muszę chyba dokładnie to zbadać następnym razem ale narazie wygrywają wyspy, właśnie przez czystość i kolor wody.

miloszb

Dzisiaj na przejsciu w Letanye ok 15. 3 samochody osobowe ale jechałem przyjściem dla ciezarowek. Kontrola ogranicza się do pokazania paszportów i przyczepy w środku oraz jednego certyfikaty na 5 osób. Żadnych dodatkowych pytań. Wcześniej na czeskim, slowackim i węgierskim nic, pusto.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

gusia-s
14 godzin temu, maarec napisał:

... głównym atutem  plaża.

Czy ja wiem 🤔 pewnie co kto lubi i potrzebuje. Mi ona nie podchodzi ze względu na piach, małą przejrzystość wody i długą płyciznę. Pewnie dla rodzin z dziećmi to atut ;) choć wiem, że maluchy świetnie sobie radzą na plażach kamyczkowych.

Minusem jest też jej zatłoczenie bo przecież kupa przyjezdnych tam bywa, mowa o sezonie.

Ja raczej preferuję ustronne plaże w fajnych zatoczkach z wodą kryształ a takich na półwyspie jest bardzo mało 

Prapratno to jednak dobra baza, choć półwysep długi i sporo czasu zajmuje dojazd choćby do Orebiča nie mówiąc już o Loviste ;) ale do Mostaru, Kupari, Dubrownika, Popoviči a nawet Kotoru można wyciąć no i na Korčule. Ston pod nosem, Mljet rzut beretem. Możliwości jest naprawdę wiele. Ogólnie co do Pelješaca mam mieszane uczucia bo mi plany trochę pokrzyżowały zawirowania pogodowe więc nie wszystko  się udało jak bym chciała ale też lubię zmieniać miejsca i poznawać różne regiony dlatego i tam mnie zaniosło :)

10 godzin temu, Walt napisał:

Camp Vrila koło Trpanj.

Bardzo fajne miejsce. Chyba najbardziej urokliwy kemping na półwyspie.

Idealny plan na Pelješac to podzielić pobyt na 3 miejsca, Trpanj, potem okolice Orebiča i Prapratno lub w odwrotnej kolejności, żeby wyssać wszystkie soczki z półwyspu i okolic 😁

witus
8 minut temu, gusia-s napisał:

Czy ja wiem 🤔 pewnie co kto lubi i potrzebuje. Mi ona nie podchodzi ze względu na piach, małą przejrzystość wody i długą płyciznę. Pewnie dla rodzin z dziećmi to atut ;) choć wiem, że maluchy świetnie sobie radzą na plażach kamyczkowych.

Minusem jest też jej zatłoczenie bo przecież kupa przyjezdnych tam bywa, mowa o sezonie.

Ja raczej preferuję ustronne plaże w fajnych zatoczkach z wodą kryształ a takich na półwyspie jest bardzo mało 

Prapratno to jednak dobra baza, choć półwysep długi i sporo czasu zajmuje dojazd choćby do Orebiča nie mówiąc już o Loviste ;) ale do Mostaru, Kupari, Dubrownika, Popoviči a nawet Kotoru można wyciąć no i na Korčule. Ston pod nosem, Mljet rzut beretem. Możliwości jest naprawdę wiele. Ogólnie co do Pelješaca mam mieszane uczucia bo mi plany trochę pokrzyżowały zawirowania pogodowe więc nie wszystko  się udało jak bym chciała ale też lubię zmieniać miejsca i poznawać różne regiony dlatego i tam mnie zaniosło :)

Bardzo fajne miejsce. Chyba najbardziej urokliwy kemping na półwyspie.

Idealny plan na Pelješac to podzielić pobyt na 3 miejsca, Trpanj, potem okolice Orebiča i Prapratno lub w odwrotnej kolejności, żeby wyssać wszystkie soczki z półwyspu i okolic 😁

Mnie po pierwszym pobycie rozczarował .. 

gusia-s
7 minut temu, witus napisał:

Mnie po pierwszym pobycie rozczarował .. 

Ale ogólnie półwysep czy kemping Vrila?