Jump to content
Zbyszek

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów

Recommended Posts

bw81

Pytałem w recepcji - 75% obłożenia. 

3 godziny temu, pawel1966 napisał:

Dorwalo nas to wczoraj na drodze z Trogiru i Sibenika do Pakostane. Nie powiem...trzeba bylo zwolnic znacznoe by dalobsoe jechać. Na szczescie pas sztormowy zdal egzamin na 100%.

Jako, że stoję w pierwszej lini wolałem zwinąć markizę i przeczekać. 2 dni już wieje i noc też zapowiada się ciekawie...

Zulos
11 godzin temu, pawel1966 napisał:

Dorwalo nas to wczoraj na drodze z Trogiru i Sibenika do Pakostane. Nie powiem...trzeba bylo zwolnic znacznoe by dalobsoe jechać. Na szczescie pas sztormowy zdal egzamin na 100%.

Hmmm - jak Ty w czasie jazdy używasz pasa sztormowego??;):D

7 godzin temu, bw81 napisał:

Jako, że stoję w pierwszej lini wolałem zwinąć markizę i przeczekać. 2 dni już wieje i noc też zapowiada się ciekawie...

I to jest jedyne rozsądne działanie. Zwłaszcza jak się stoi w pierwszej linii. Niektórzy zachłyśnięci widokami i uśpieni tym, jaką to udało im się dorwać widokową parcelę nad samym morzem zapominają, że w takiej sytuacji zwłaszcza trzeba codziennie śledzić prognozy pogodowe, a głównie wiatrowe. Co chwilę przypominamy, że mamy np:

- windy.com,

- ventusky.com,

- weather.com.

Zwracajcie uwagę nie na wiatr stały, tylko na PORYWY - to jest najważniejsze. Nie da się ustalić konkretnie, jaką granicę wiatru przyjąć na zwijanie markizy/przedsionka, bo to uzależnione jest od wielu czynników - przede wszystkim kierunku wiatru i rodzaju podłoża (czyli jak mocno jesteśmy zakotwiczeni).

Ja w pierwszej linii nie używałbym dużego, pełnego przedsionka, tylko albo markizy, albo daszku właśnie po to, żeby jak najszybciej złożyć w razie W.

pawel1966

Pas oczywiscie na przedsionku:) BTW nie spodziewalem się, ze ten nasz przedsionek z Obelinka bedzie sie spusywal tak dobrze8a1715208434dc5de996fd9a638a553e.jpg

Wysłane z mojego LM-Q610.FGN przy użyciu Tapatalka

niebieski

Ciekawe po co komu przedsionek w Chorwackim 35stopniowym upale??

jackas

Żeby mieć cień i porządek. 

mirmar
16 minut temu, niebieski napisał:

Ciekawe po co komu przedsionek w Chorwackim 35stopniowym upale??

Żeby mieć się czym zajmować i o co martwić jak wieje. Bez przedsionka lub markizy sa nudy.