Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Benior napisał:

Jakieś sprawdzone info? Bliżej mi przez Słowację i Węgry. 

Niestety to tylko przecieki, ale ponoć wynika to z nacisków UE (nie wiem już czy ze stanowiska PE czy KE), że wszystkie kraje członkowskie mają do rozpoczęcia sezonu wakacyjnego ujednolicić przepisy dotyczące przemieszczania się ruchu wewnątrzunijnego.

Dlatego nie spodziewałbym się tego na początku tygodnia, tylko raczej możliwe są trzy daty:

- najwcześniej od 26 lub 27 czerwca,

- 29 czerwca,

-najpóźniej  1 lipca.

Ja wyjeżdżam 29 - póki co przez Czechy (Śląsk - Cieszyn), Austrię i Słowenię, a powrót - mam nadzieję przez Węgry i Słowację.

Ten scenariusz jest póki co niemożliwy przez Węgry.

Ale mam nadzieję, że będzie w obie strony przez Słowację i Węgry.

28 po wyborach też byłby dobry termin, ale mam jeszcze komunię...;)

13 minut temu, Socale napisał:

prosto najprawdopodobniej na Korciulę ?

 

Korci mnie Korciula bo jeszcze nie byłem, ale to dopiero przyszły rok (o ile nie wygra plan na Francję)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, maarec napisał:

dobrze, że chwilowo nie czuje silnej potrzeby wyjazdu na południe

Ja też, tuż przed pandemią i zamknięciem się całego świata wróciłam z ... ??

Rum się łał, cygaro dymiło, szumiał Ocean i Morze Karaibskie.

Ach .... ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też, tuż przed pandemią i zamknięciem się całego świata wróciłam z ...

Rum się łał, cygaro dymiło, szumiał Ocean i Morze Karaibskie.

Ach ....

 

 

Ale jak widzę zdjęcia ze Strasko i brak ludzi ... to chętnie zmieniłabym Gąski na Pag ... bo taka sytuacja się szybko nie powtórzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, maarec napisał:

jedyne co mnie korci to w miarę puste campingi - wiele już fotek widziałem :)

no właśnie dlatego zmieniam datę urlopu, ogarniam pilne tematy, pakujemy się i może w poniedziałek ruszymy

3 minuty temu, witus napisał:

 

Ale jak widzę zdjęcia ze Strasko i brak ludzi ... to chętnie zmieniłabym Gąski na Pag ... bo taka sytuacja się szybko nie powtórzy.

tam celujemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My chyba też uderzymy w tym roku do Chorwacji, nie mam jeszcze nic zarezerwowane a chcę z basenami żeby młody się nie nudził. Urlop mam od 13.07.

Poszperam i mam nadzieje że coś się uda zaklepać. Czy na Słowenii można się zatrzymać na więcej niż 24h ? Chciałbym się tam zatrzymać na 2-3 dni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, borek6 napisał:

My chyba też uderzymy w tym roku do Chorwacji, nie mam jeszcze nic zarezerwowane a chcę z basenami żeby młody się nie nudził. Urlop mam od 13.07.

Poszperam i mam nadzieje że coś się uda zaklepać. Czy na Słowenii można się zatrzymać na więcej niż 24h ? Chciałbym się tam zatrzymać na 2-3 dni.

 

nie, skrócono w dniu wczorajszym czas z 23h do 12h na przejazd. Takie widziałem info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super... czyli na ten moment został przejazd przez CZ i HU.

I co tu począć...najgorzej jak sytuacja się zmieni do wyjazdu i nie da się wyjechać finalnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, borek6 napisał:

Super... czyli na ten moment został przejazd przez CZ i HU.

Można CZ, A i Słowenia (da radę w 12h ;) )

Tylko jak dla mnie to potrzebuję gdzieś nockę zrobić i raczej w grę wchodzą tylko dzikie przystanki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, pcu napisał:

Na razie nie można. Tzn. można, ale musisz odbyć 14 dni kwarantanny ;)

W Chorwacji? Nieprawda. Chorwacja w pełni otworzyła granice dla obywateli RP – zniesione zostały wszelkie obostrzenia oraz obowiązek odbywania kwarantanny po wjeździe do Chorwacji

17 minut temu, borek6 napisał:

Super... czyli na ten moment został przejazd przez CZ i HU.

Węgrzy już bez żadnych ograniczeń:

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-wegry-otworzyly-granice-nie-tylko-dla-mieszkancow-ue,nId,4561573

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjazd do Chorwacji jest już bezproblemowy.  Pozostaje kwestia  formularza ułatwiajacego wjazd do CRO >  W celu przyspieszenia i uproszczenia odprawy granicznej, służby graniczne sugerują zarejestrowanie się na stronie https://entercroatia.mup.hr/.

https://www.gov.pl/web/chorwacja/chorwacja-w-pelni-otwarta-dla-obywateli-rp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, jacek00 napisał:

W Chorwacji? Nieprawda. Chorwacja w pełni otworzyła granice dla obywateli RP – zniesione zostały wszelkie obostrzenia oraz obowiązek odbywania kwarantanny po wjeździe do Chorwacji

borek6 pytał o Słowenię…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, borek6 napisał:

 chcę z basenami żeby młody się nie nudził.

Oczywiście nie ma co dramatyzować i przesadzać, ale sam miałem rezerwację na kempingu z basenami i ją wycofałem. Zostawiłem drugą na takim bez basenów.

Niestety baseny to dość dobre ryzyko przenoszenia wirusa - zwłaszcza jak są to kompleksy ze zjeżdżalniami. Tłok, wszystkie dzieci wszystkiego dotykają, nabierają wody w usta, wypluwają to, przecierają rękami, dotykają poręczy, barierek, etc...

Wiem jak jest z dziećmi, ale mimo wszystko ja w tym roku odpuściłem.

Może jestem przewrażliwiony (tak jak z komunią do ust), ale w tym siedzę, i wiem czym to się je.

A w tej chwili w trzy dni zamknęliśmy 200 osób z dwóch wsi z dwóch mszy w Boże Ciało na kwarantannę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.