Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, filipert napisał:

A jak tam kemping funkcjonuje? Da się odczuć, że wakacje pod znakiem wirusa? Czytałem na stronie kempingu o dezynfekcji i odległości ale jak to wygląda w praktyce?

Nie zauważyłem jakichś wielkich obostrzeń. Basen działa normalnie, płyny do dezynfekcji rozstawione. Pozory muszą zachować w razie kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda plaża ?  są jakies wydzielone  "poletka"  parawaningowe - wymuszające zachowanie odległosci pomiedzy plazującymi.  Podeślij fotki.   Teraz w tygodniu jest może mniej wypoczywających, ale w nadchodzący weekend już będzie najazd,  szczególnie Chorwatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, adamdiver napisał:

Postanowiłem pojechać przez Czechy, zawsze to 400km mniej w stosunku do drogi przez Niemcy. Granicę przekraczałem 12.06. Na granicy poprosili o potwierdzenie z ambasady z pieczątką. Ja dysponowałem tylko potwierdzeniem mailowym z rejestracji elektronicznej na stronie. Machnęli ręką i przepuścili.

Możesz to rozwinąć? O jakie potwierdzenie z ambasady chodzi? Czy to wciąż aktualne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pcu napisał:

Możesz to rozwinąć? O jakie potwierdzenie z ambasady chodzi? Czy to wciąż aktualne?

Ja rejestrowałem się na stronie i tylko takie miałem, a na granicy chcieli z pieczątka, którego nie miałem. Nie wiem czy aktualne. Trzeba na stronie gov.pl sprawdzić w zakładce Placówki RP. https://www.gov.pl/web/czechy/zasady-przekraczania-granicy-z-rcz-od-27042020-r-nie-dotycza-tranzytu-przez-rcz

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/chorwacja

Edytowane przez adamdiver (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Socale napisał:

A jak z cenami? 

Kemping

Mleko chleb itp

Piwo i paliwo

Ceny sprawdź sobie proszę na stronie kempingu najlepiej. A pozostałe to Ci powiem, że jeść trzeba wszędzie ? zapasu nie zabierzesz. Chcesz przeliczać to...siedź w domu. Przy takim kamperze to o cenę chleba bym nie pytał ? Żarcik.

Edytowane przez adamdiver (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, adamdiver napisał:

Ja rejestrowałem się na stronie i tylko takie miałem, a na granicy chcieli z pieczątka, którego nie miałem. Nie wiem czy aktualne. Trzeba na stronie gov.pl sprawdzić w zakładce Placówki RP. https://www.gov.pl/web/czechy/zasady-przekraczania-granicy-z-rcz-od-27042020-r-nie-dotycza-tranzytu-przez-rcz

Rozumiem z tego, że jechałeś do Czech z województwa Śląskiego pewnie przez Ostrawę i stąd perturbacje z dokumentami.

Jakby jechać np. przez Boboszów to nie trzeba żadnych papierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też jestem ciekaw, bo wybieram się przez Cieszyn.

Z tego co wiem, to trzeba tylko wykazać, że nie ma się miejsca stałego pobytu w woj. śląskim - i może właśnie o to chodziło??

Choć jeśli było to 12 czerwca to mogą to być już historyczne wymogi...

11 godzin temu, adamdiver napisał:

 zapasu nie zabierzesz

Oj tam, oj tam - dla chcącego nic trudnego;-)

Choć fakt - na dwa tygodnie zapakować się w pełni autonomicznie to już nie tak łatwo jak na tydzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, adamdiver napisał:

Ceny sprawdź sobie proszę na stronie kempingu najlepiej. A pozostałe to Ci powiem, że jeść trzeba wszędzie ? zapasu nie zabierzesz. Chcesz przeliczać to...siedź w domu. Przy takim kamperze to o cenę chleba bym nie pytał ? Żarcik.

Milutko. Dzięki.

Ty mi tu z zapasami... :)

Chciałem tylko wiedzieć, czy kraj który żyje z turystyki by nadrobić straty, drastycznie podniósł ceny na wszystkim czy znacznie obniżył by przyciągnąć więcej niż 10% turystycznego obłożenia i jaką przyjął doktrynę w temacie turystycznym.

 

Połowa czerwca to zawsze był mój start do CRO na miesiąc,  lecz ten rok będę miał urlopowo zmixowany.

Edytowane przez Socale (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Socale napisał:

Chciałem tylko wiedzieć, czy kraj który żyje z turystyki by nadrobić straty, drastycznie podniósł ceny na wszystkim czy znacznie obniżył by przyciągnąć więcej niż 10% turystycznego obłożenia i jaką przyjął doktrynę w temacie turystycznym

Ee tam od razu żyje, turystyka to zaledwie jakieś 12-13%PKB.Nam się tylko wydaje ze Cro do głównie Jadranka:))) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Europejskie kraje żyjące z turystyki

Europejskim rekordzistom jest z pewnością Malta, gdzie sektor usług turystycznych generuje ponad 14% PKB. W porównaniu z światowymi gigantami, taki procent z pewnością nie robi na nikim wrażenia. Mimo wszystko jest to współczynnik przekraczający średnią światową, o której była mowa na początku artykułu. Zaraz obok Malty, na duży napływ turystów liczą przede wszystkim władze Czarnogóry i Chorwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Socale napisał:

Chciałem tylko wiedzieć, czy kraj który żyje z turystyki by nadrobić straty, drastycznie podniósł ceny na wszystkim czy znacznie obniżył by przyciągnąć więcej niż 10% turystycznego obłożenia i jaką przyjął doktrynę w temacie turystycznym.

Kempingi trzymają ceny za pobyt ale zluzowały warunki rezerwacji, przynajmniej z kilku których ofertę przegladałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwsze, lepsze dane z 2018r. Nie ma się o co kłócić, generalnie na pewno jest to znacząca część dochodu, jednak nie jest tak że Cro tylko na turystach stoi:) 

Rozjechało sie:)

Europejskie kraje żyjące z turystyki

Europejskim rekordzistom jest z pewnością Malta, gdzie sektor usług turystycznych generuje ponad 14% PKB. W porównaniu z światowymi gigantami, taki procent z pewnością nie robi na nikim wrażenia. Mimo wszystko jest to współczynnik przekraczający średnią światową, o której była mowa na początku artykułu. Zaraz obok Malty, na duży napływ turystów liczą przede wszystkim władze Czarnogóry i Chorwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tymczasem,  wyłania nam sie problem tranzytu przez Czechy.  Należy udokumentować,  że nie jest się mieszkańcem Sląska > ????

https://zwrot.cz/2020/06/kara-nawet-milion-koron-dla-mieszkancow-woj-slaskiego-za-tranzyt-przez-czechy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.