Skocz do zawartości

Chorwacja powoli szykuje się na przyjazd turystów


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.05.2020 o 21:31, Zbyszek napisał:

Mimo ze jesteśmy  "na temacie Chorwacja" 

I w tym temacie tu pozostańmy.

Do luźnych dyskusji o obecnej sytuacji jest inny wątek 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że Chorwaci chcą najpierw otworzyć granicę ze Słowenią. Chodzi - z tego co rozumiem - o otwarcie dla wszystkich (nie tylko Słoweńców) i planowany w tej chwili termin to 18 maja. Tu jest dość ciekawy artykuł (już stary - z 29 kwietnia;-):

https://the-slovenia.com/news/croatia-to-open-borders-with-slovenia-in-may/?cn-reloaded=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, adamdiver said:

myślę że na koniec maja pozostałe kraje na trasie do Chorwacji otworzą granice

Czeski Minister Spraw Zagranicznych mówi o otwieraniu granic w lipcu i trwających rozmowach z krajami graniczącymi. Wspomina też, że z Polską rozmowy są skomplikowane ;)

"As of July, I would like the borders with the four neighbouring countries, Germany, Austria, Poland and Slovakia, to reopen fully…To be honest, the negotiations with Austrians and Slovaks have advanced most. The talks with Poland seem to be most complicated,” he said."

Źródło: https://www.schengenvisainfo.com/news/czech-republic-could-fully-open-internal-borders-by-july/

Edytowane przez Slawka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Slawka napisał:

The talks with Poland seem to be most complicated,”

jakoś mnie to nie dziwi ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Zulos said:

U nas po Polsku sami z sobą nie mogą się dogadać,

 

On 5/6/2020 at 2:38 PM, bw81 said:

jakoś mnie to nie dziwi ;) 

Chciałabym powiedzieć, że będziemy oglądać wakacje zagranicą jak świnia niebo... ale odkąd widziałam w Danii świnie pasące się na łące , trzy razy się zastanawiam nim przywołam to powiedzenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę Chorwatów opuścił optymistyczny zapał i chęć luzowania. 

Od strzału 22 (z 37) zakażonych na wyspie Brač. Rodzina i sąsiedzi stęsknieni za jednym, który wrócił ze szpitala w Splicie.  Przebywał tam między 11 a 17.04. Wypisany z wynikiem negatywnym. Trwa dochodzenie jak to się stało ?

Poszukiwane kolejne osoby na wyspie, które miały kontakt z tymi zakażonymi. 

Przewidują ponowne odcięcie wyspy od lądu i rezygnację z komunikacji publicznej na wyspie. 

 

Tymczasem wiceminister Kraska mówi "Nie chciałbym robić złudnych nadziei, ale myślę, że w tym roku spędzimy wakacje w kraju"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Zbyszek napisał:

Tak, o Słowenii cały czas była mowa że będzie możliwa wymiana turystów.

Wczoraj nastąpił weekendowy szturm. Sam minister przyjechał ich witać na przejście w Rupie. Kolejki na granicach nawet do 7 h oczekiwania ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Slawka napisał:

A moi znajomi w drodze do Słowenii... Gdzie szukać info o czasie oczekiwania na granicy?

Na granicy między Słowenią a HR?

W tej chwili sytuacja jest już zupełnie inna (pusto). Taki boom był wczoraj bo weekend i Słoweńcy się rzucili.

Jeśli chodzi o Hr to jest strona i apka hak.hr , tam są inf. i obraz z kamer.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.