Skocz do zawartości

Hyundai ix35 vs Insignia 1.6 Turbo benzyna


qtik1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 11.04.2020 o 22:10, qtik1 napisał:

 Znalazłem jedną usterkę - nie grzeje fotel kierowcy, w internecie jak widzę jest to częsta przypadłość, naprawiana w ramach akcji serwisowej, nawet po gwarancji.

Nie ma żadnej akcji serwisowej na fotele. Owszem, zdarzały sie przypadki awarii mat grzewczych ale wymieniane były tylko w ramach bieżącej gwarancji, która w Oplu wynosi dwa lata.

Dokonałeś dobrego wyboru, silniki benzynowe w Oplach są dobre. Dzięki temu, że masz turbinę, nie będziesz miał problemów z budą. Inne natomiast będzie spalanie niż w dieslu. Odpadają za to problemy z DPF, AdBlue itp.

Serwisowanie polecam jednak w ASO. To specyficzny silnik, chłopaki z Energozamu będą wiedzieć, gdzie zajrzeć :) A jak słyszę opowieści, jak to w ASO nie wymieniają oleju tylko leją do prywatnych aut itp. to mi się nóż w kieszeni otwiera. Na tego, który to opowiada.

Pozdrawiam

 

POPRAWKA - widzę, że jednak trafiło do ASO. Porządny serwis z klockami i świecami :) Tak trzymać ? Auto było wcześniej pięknie serwisowane, ktoś naprawdę nie żałował kasy. Dobry wybór :)

Edytowane przez Kajetan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam Rogowski napisał:

Witam sąsiada.  Jak tam sprawuje się nowy holownik....

Jeździ :) Jednak spalanie w porównanie do Scenica zdecydowanie wyższe - po 500 km jazdy mieszanej (miasta/traso) komputer pokazuje 9.4.

Ale benzyna teraz tania ;)

Generalnie jestem zadowolony, aczkolwiek brakuje mi schowków, schoweczków i innych miejsc do upychania gratów. Scenic w tej dziedzinie to mistrzostwo świata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, qtik1 napisał:

Jeździ :) Jednak spalanie w porównanie do Scenica zdecydowanie wyższe - po 500 km jazdy mieszanej (miasta/traso) komputer pokazuje 9.4.

No to sporo. Mi SCIV przy takim spalaniu schodzi w okolice 5.0. Samo miasto potrafię mieć poniżej 6.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kajetan napisał:

Nie ma żadnej akcji serwisowej na fotele. Owszem, zdarzały sie przypadki awarii mat grzewczych ale wymieniane były tylko w ramach bieżącej gwarancji, która w Oplu wynosi dwa lata.

Dokonałeś dobrego wyboru, silniki benzynowe w Oplach są dobre. Dzięki temu, że masz turbinę, nie będziesz miał problemów z budą. Inne natomiast będzie spalanie niż w dieslu. Odpadają za to problemy z DPF, AdBlue itp.

Serwisowanie polecam jednak w ASO. To specyficzny silnik, chłopaki z Energozamu będą wiedzieć, gdzie zajrzeć :) A jak słyszę opowieści, jak to w ASO nie wymieniają oleju tylko leją do prywatnych aut itp. to mi się nóż w kieszeni otwiera. Na tego, który to opowiada.

Pozdrawiam

 

POPRAWKA - widzę, że jednak trafiło do ASO. Porządny serwis z klockami i świecami :) Tak trzymać ? Auto było wcześniej pięknie serwisowane, ktoś naprawdę nie żałował kasy. Dobry wybór :)

Matę wymienię bliżej zimy (nie wiem po co, bo i tak nie korzystam) ale lubię jak wszystko działa. Na serwisie byłam właśnie w Energozamie, wyszedłem lżejszy o 1,5 tys ;), przynajmniej mam pewność, że wszystko jest OK, a przy okazji usłyszałem historię zakupu - w skrócie - przyjechał młody szejk w grudniu w krótkich spodenkach i klapkach, robił zdjęcia i wysyłał tacie, finalnie kupił.

Z serwisami to też śmiesznie - przy tym przebiegu mam już 2 krotnie świece zmieniane i olej kilka razy.

Sprawdziłem czy olej był wymieniony i faktycznie był - po serwisie jest zdecydowanie jaśniejszy.

12 minut temu, jacek00 napisał:

No to sporo. Mi SCIV przy takim spalaniu schodzi w okolice 5.0. Samo miasto potrafię mieć poniżej 6.0

W to nie uwierzę przynajmniej grand z 1.6 dci, a nogi nie mam ciężkiej. Trasa przy ok 90 - 100 można w okolice 5 a nawet niżej zejść, jednak prędkość autostradowa + box wg wskazań z tankowań ok. 6,5 - 6.7 (sprawdzone w trasie do CRO lub na narty, ale auto zapakowana na max). W mieście przynajmniej przy moich, krótkich trasach i w centrum nie widzę szans na spalanie poniżej 7,6. A tym scenicem przejechałem ponad 40 tys. km.

Z przyczepą wciągał ok. 9 - 10 (wyższa wartość dotyczyła Alp). Prędkość podróżna na tempomacie to 94 km/h.

Być może nie potrafię jeździć  w trybie eco ;D

Edytowane przez qtik1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kit napisał:

:brawo: też tak mam :brawo: ... w motorze :lol:

Mój Intruz też nie chce tak mało palić :(. A to tylko 800 cm3. A 100 km/h nie przekraczam, bo mnie wiatr chce zrzucić

2 godziny temu, Kajetan napisał:

POPRAWKA - widzę, że jednak trafiło do ASO. Porządny serwis z klockami i świecami :) Tak trzymać ? Auto było wcześniej pięknie serwisowane, ktoś naprawdę nie żałował kasy. Dobry wybór :)

Kolega chyba w serwisie Opla pracuje, bo nie przypominam sobie żebym się chwalił na forum, co było robione :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kajetan napisał:

:thank:

To przy okazji zapytam, korzystając z praktyka i fachowca :)

1. Czy skrzynia nie będzie mieć problemów z holowaniem (przegrzewanie itp) ?

2. Czy silnik + skrzynia wytrzymają małe podniesienie mocy, i czy w ogóle jest sens to robić. W sieci znalazłem info, że można spokojnie podnieć moc do ok 200 KM oraz moment w okolice 320 Nm, co nie ukrywam nieco mnie korci szczególnie w aspekcie holowania, gdyż do normalnej jazdy w zupełności mi wystarcza moc, którą auto posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2020 o 21:18, qtik1 napisał:

Jeździ :) Jednak spalanie w porównanie do Scenica zdecydowanie wyższe - po 500 km jazdy mieszanej (miasta/traso) komputer pokazuje 9.4.

Masa Scenica a Iśki troszkę się różni no i automat. Moja Zafira pali w trasie przy jeździe w/g przepisów 8,2 cykl mieszany około 10,5 LPG:yay:

 

W dniu 21.04.2020 o 21:18, qtik1 napisał:

Ale benzyna teraz tania ;)

Zagazujesz i będzie jeszcze taniej:drive:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam Rogowski napisał:

Masa Scenica a Iśki troszkę się różni no i automat. Moja Zafira pali w trasie przy jeździe w/g przepisów 8,2 cykl mieszany około 10,5 LPG:yay:

 

Zagazujesz i będzie jeszcze taniej:drive:

Mam wtrysk bezpośredni, więc instalacja ok. 6 tys. Ale gazu i tak nie chcę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, qtik1 napisał:

Mam wtrysk bezpośredni, więc instalacja ok. 6 tys. Ale gazu i tak nie chcę. 

Nie wiesz z kim rozmawiasz :)  kolega @Adam Rogowski zna się na tym forum na gazowaniu zdecydowanie najlepiej ze wszystkich karawaningowców i myślę że warto Adama popytać zwłaszcza że jesteście z tej samej lokalizacji. Teraz PB tanie, ale LPG juz za pół darmo, nie wiadomo co będzie za jakiś czas, no chyba że robisz 5tys km rocznie to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, golob napisał:

Nie wiesz z kim rozmawiasz :)  kolega @Adam Rogowski zna się na tym forum na gazowaniu zdecydowanie najlepiej ze wszystkich karawaningowców i myślę że warto Adama popytać zwłaszcza że jesteście z tej samej lokalizacji. Teraz PB tanie, ale LPG juz za pół darmo, nie wiadomo co będzie za jakiś czas, no chyba że robisz 5tys km rocznie to nie ma sensu.

Nie wątpię w umiejętności Adama, jednak póki co nie chce montować gazu. Jeżdżę ok 20 tys. Km rocznie, często są to krótkie odcinki, na których jest możliwość, że nie zagrzeję silnika. Po za tym z.tego co wiem, silnik, który jest u mnie w aucie i tak wymaga dotrysku benzyny, co obniża rentowność instalacji. No chyba, że się mylę,.co jest oczywiście możliwe.

Bagażnik jest mniejszy niż w GS, a butlę gdzieś trzeba upchać.

Nie jestem też przeciwnikiem LPG,  zlecałem montaż w 3 poprzednich autach i złego słowa nie powiem (aczkolwiek nie żałowałem grosza na instalację).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2020 o 20:21, qtik1 napisał:

To przy okazji zapytam, korzystając z praktyka i fachowca :)

1. Czy skrzynia nie będzie mieć problemów z holowaniem (przegrzewanie itp) ?

2. Czy silnik + skrzynia wytrzymają małe podniesienie mocy, i czy w ogóle jest sens to robić. W sieci znalazłem info, że można spokojnie podnieć moc do ok 200 KM oraz moment w okolice 320 Nm, co nie ukrywam nieco mnie korci szczególnie w aspekcie holowania, gdyż do normalnej jazdy w zupełności mi wystarcza moc, którą auto posiada.

Nie mam doświadczenia w holowaniu przyczepy Insignią, ale większych problemów z tymi skrzyniami nie ma.

Zawsze odradzam ingerencje w coś, co przeliczyła fabryka. Podejrzewam, że że nie odczujesz większej różnicy, a podzespoły mogą dostać w kość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kajetan napisał:

Nie mam doświadczenia w holowaniu przyczepy Insignią, ale większych problemów z tymi skrzyniami nie ma.

Zawsze odradzam ingerencje w coś, co przeliczyła fabryka. Podejrzewam, że że nie odczujesz większej różnicy, a podzespoły mogą dostać w kość.

Dobra, namowiłeś mnie. Zostawiam jak jest.

Hak już zamówiony, będzie Westfalia z dedykowana wiązka, co ciekawe kupowana i montowana w serwisie opla. Panowie z firmy lubelskiej zajmującej się montażem haków, odpłynęli z ceną i za to samo chcą 700 PLN więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.