Skocz do zawartości

Hyundai ix35 vs Insignia 1.6 Turbo benzyna


qtik1

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Z racji tego, że w nowej rzeczywistości miałem wypadek, wskutek czego moje Renault będzie mieć szkodę całkowitą, szukam auta. Biorąc pod uwagę obecną sytuację, nie mam za dużo czasu, a także nie zamierzam wyjeżdzać poza granice mojego miasta.

Na placu boju pozostaje Hyundai ix 35 w wersji 2.0 crdi (184 KM) z manualną skrzynią biegów oraz 4x4 i przebiegiem w okolicach 200 tys, (rocznik 2013), jednak pojawił się na horyzoncie również Opel Insignia z 2014 w wersji sedan z pewnym przebiegiem 17 tys. km. Różnica w cenie ok. 10 000 PLN (opel droższy) . Na korzyść koreańca - diesel, 4x4, pełna wersja , na korzyść Opla - przebieg, pełna wersja (auto kupił student akademii medycznej z Arabii saudyjskiej do przemieszczania się po mieście), automat ;) - auto na zdjęciach wygląda zupełnie jak nowe ;)

Oba auta z pełną historią serwisową.

 

Wiem, że zły czas na kupowanie samochodu, ale cóż zrobić.

 

Co Pany na to  ??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

200 tyś w "nowoczesnym" dieslu to początek dokładania kasy w remont, 17 tyś w oplu hmm jeżeli to prawda to jest to nowe auto. Porównywać nie ma co bo to całkowicie inne auta, miałeś gs trudno doradzać plaskacza.   Jak do kręcenia się wkoło komina plus wyjazdy z niedużą buda JA brałbym hopla.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jacekzoo napisał:

Gdyby nie miał tego auta mój brat, szwagier czy ojciec to bym nie uwierzył. Historia auta na papierze jest tyle pewna co nic

Auto w cepiku w 2018 roku miało 14 tys. przebiegu, do serwisu opla też dotrę. Dostałem również faktury zakupu oraz na wymianę opon na niejakiego ahmeda itd.......

Aczkolwiek z dużą ostrożnością podchodzę do takich okazji ;). Natomiast gość który go kupił od ahmeda dostarczy mi również umowę kupna, i szczerze powiedział ile chce za transakcję przytulić - aczkolwiek szczerość u handlarzy to rzecz niespotykana. W sumie to mogę wrzucić linka

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-insignia-opel-insignia-1-6-t-benzyna-automat-17-000-tys-km-salo-polska-nowy-ID6CZIzD.html#0eacbeb361

Do hyundaia nie mam linku, bo jeszcze do salonu nie przyjechał - auto w rozliczeniu za nowe

12 minut temu, Thomas napisał:

200 tyś w "nowoczesnym" dieslu to początek dokładania kasy w remont, 17 tyś w oplu hmm jeżeli to prawda to jest to nowe auto. Porównywać nie ma co bo to całkowicie inne auta, miałeś gs trudno doradzać plaskacza.   Jak do kręcenia się wkoło komina plus wyjazdy z niedużą buda JA brałbym hopla.  

Tego się trochę obawiam. Jazda głównie wkół komina, narty kilka wyjazdów dalszych bez budy, i jeszcze dalsze z budą 1200 dmc (ostatnio Alpy). Niestety w tym budżecie w Lublinie nie ma GS lub podobnych , które są warte zainteresowania - a dalej nie pojadę ze względu na obecną sytuację.

Ważne, że Renuar mnie ochronił - dostałem centralnie w moje drzwi - sprawca nawet nie zwolnił na skrzyżowaniu.

Edytowane przez qtik1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiada. Co do Insigni to mogę polecić jako auto, sam śmigam Zafirą tylko troszkę mniejsza moc bo 140 km i powiem szczerze że jestem zadowolony z auta i jako holownika. Co prawda moja przyczepa jest lżejsza bo ma tylko DMC 1000 kg ale za to auto sporo cięższe od Insigni, na pocieszenie powiem ze mam też automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, qtik1 napisał:

Dziś oglądałem - wygląda i jeździ OK. Czekam jeszcze na nieoficjalne info z serwisu ;)

Sądzę że auto jest pewne skoro sprzedający nie ukrył tablic, pokazał nr rej no i podał VIN i datę pierwszej rejestracji. Cena owszem spora ale adekwatna do stanu. Myślę że warto pomyśleć nad zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adam Rogowski napisał:

Sądzę że auto jest pewne skoro sprzedający nie ukrył tablic, pokazał nr rej no i podał VIN i datę pierwszej rejestracji. Cena owszem spora ale adekwatna do stanu. Myślę że warto pomyśleć nad zakupem.

Auto prześwietlone również w serwisie, dziś przyjeżdża do mnie. 

NIE jest to typ, którego szukałem, ale jakie czasy,takie decyzje. Zwlaszcza, że nie zamierzałem sprzedawać poprzednika.

Mam nadzieję, że będzie dobrze służyć

Historia opla durna, ale prawdziwa. 

Edytowane przez qtik1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto już mam, 

Jest jak nowe. Zobaczymy jak sobie będzie radzić z przyczepą, jednak to dopiero po montażu haka. Póki co próbuje zgłębić wszystkie funkcje i opcje, gdyż młody szejk medyk kupił najbogatsza wersje. CO ciekawe znalazłem w samochodzie wypełnione testy w j. Angielskim z nauk medycznych, co poniekąd potwierdza te dziwaczna historię samochodu. Dane z serwisu również potwierdzają wyniki Cepiku, również w historycznym aspekcie spójności.

Edytowane przez qtik1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, qtik1 napisał:

jednak to dopiero po montażu haka.

Hak polecam firmy BRiNK wypinany, mam taki u siebie i jestem z niego zadowolony.

 

7 godzin temu, qtik1 napisał:

Póki co próbuje zgłębić wszystkie funkcje i opcje,

Troszkę Ci z tym zejdzie, jeżeli radio masz z INTEL LINK to polecam ściągnąć aplikację na smartfona Android Auto, bardzo fajna rzecz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dobry olej od razu wymień , Przeważnie jest tak że jedziesz do servisu na wymianę i jak widzą że kilometrów zbyt wiele nie przybyło to olej idzie bokiem a tam korek spustowy tylko wyczyszczony, tak było z moją sąsiadką, ma Renault Megane z 2004r i co roku jechała na wymianę oleju, rocznie robi około 1000-1200km miesiąc po wymianie oleju przyszła do mnie że coś jej się kontrolka od oleju zapala, a tam olej tak czarny i gęsty że szok, wymieniliśmy na nowy i jest ok, a korek spustowy na pakuły był wkręcony i miał za dużą podkładkę, pojechała wojnę zrobiła ale G dało. Megane na dzień dzisiejszy ma przejechane zaledwie 17tyś km auto z 2004r,

Większość aut sam naprawiam ale nieraz trzeba jechać żeby utrzymać gwarancję, byłem w lutym Yarisem zrobić servis na 10000km i po powrocie oczywiście na warsztat, czy zrobili jak się należy, i oczywiście co jak zawsze zdjęcia po niżej. Ale jak ja bym tak pojechał do nich z takim opierdolonym filtrem oleju to by zaraz było że do weryfikacji bo nie wiadomo co się dzieje.

Przebieg auta masz super ale na to servisowanie  to trzeba uważać, bo pracują w nich ludzie z łapanki, bo ten co umie coś zrobić to sam naprawia u siebie.

Autko bardzo fajne z tym przebiegiem to tylko śmigać :drive:

 

Resized_20200217_143525.jpeg

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam Rogowski napisał:

Hak polecam firmy BRiNK wypinany, mam taki u siebie i jestem z niego zadowolony.

A ja z drugiej strony tylko za westfalią, brink to największy paździerz jaki miłem założony w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto umówione na środę w serwisie,m.in wymiana oleju i filtrów. Olej nie jest czarny,jednak wymienię. Znalazłem jedną usterkę - nie grzeje fotel kierowcy, w internecie jak widzę jest to częsta przypadłość, naprawiana w ramach akcji serwisowej, nawet po gwarancji. Póki co nakręciłem ponad 130 km i wygląda na to, że reszta jest OK.  Co do lewych wymian oleju w serwisie, to już miałem kiedyś ostre ścięcie że Skodą, panowie twierdzili że wymienione wszystko, olej czarny filtr z góry czysty. Niestety od spodu nie wyczyścili... Tak więc na pewno przypilnuję serwisantów ;).

Jakie radio nie wiem - duży dotykowy wyświetlacz, z radiem, GPS, telefonem. Dojdę i do tego ;)

Z hakiem to zobaczymy, na pewno chce kupić taki od razu z wiązką dedykowaną do auta.

Edytowane przez qtik1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.