Skocz do zawartości

Napełnianie Butli turystycznych w Krakowie PRO CAR


Rekomendowane odpowiedzi

W Krakowie jesienią ub, roku został zliikwidowany ostatni punkt napełniania butli turystycznych na Kapelance, nie można też napełniać już butli na ul Siewnej ( tylko wymiana).

Podaję więc adres firmy, która napełnia ( a nie tylko wymienia) butle turystyczne. Dziś tam byłem i nalali mi butlę 2,5 kg za 24 złote

Firma nazywa się PRO CAR Adres Kraków ul Blokowa 23 ( tereny przemysłowe obok Huty Sendzimira i ul Ujastek.   http://procardoniec.pl/kontakt.html

Piszę o tym dlatego, że kupiłem sobie w tamtym roku nową butlę 2,5 kg do grilla gazowego i nietypową 8 kg ( lżejsza i mniejsza niż 11 kg)  A wolę mieć swoją nową butlę niż wymieniać na jakiś stary złom.

Może się krakusom przyda takie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzięki - na pewno się przyda, nawet nie wiedziałem że Kapelanka zwinięta w tym roku miałem jeszcze pół 5tki więc nie nabijałem 
No to spod domu zwinięte a Kapelanka mi pasiła  - dobrze że choć blisko roboty będzie, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieje już od co najmniej dwóch lat, ja też tam jeździłem. Firma Mexol z Mogilskiej  przeniosła się  z butlami na Kapelankę - ale od października już ich tam nie ma. Jak zacząłem szukać gdzie tu nabić teraz w Kraku butlę to trafiłem na PRO CAR - na szczęscie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie cały ten proceder jest chory i powoduje kolejne chore pomysły. Kiedyś można było nabić butle w punktach, na stacjach albo jak ktoś miał kaprys wymienić. Ale ogólnie nikt z nas nie chce wymieniać swoich dobrych butli na stare zardzewiałe sprzęty. Ja długo się broniłem przed tym, gdzieś po cichu się dogadywałem u pana Zenka, jeździłem szukałem w końcu trzeba było się nauczyć jak tankować małe z dużych. Uważam, że to kretynizm - ale nie ma innego wyjścia. Wolałbym zapłacić i niech to zrobi fachowiec a nie zastanawiać się czy dobrze to robię. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

nie można nabijać bo ludzie zamiast 2 kg napełniali po 3 albo ile wejdzie potem trochę ciepła i nagle patrzysz jak z butli się bombka robi a było kilka przypadków ze rozerwano od przepełnienia

https://majsterkowo.pl/napelnianie-butli-turystycznej-propan-butan/

tu masz przykład koleś odpowietrza butle na schodach do piwnicy czyli poniżej poziomu ziemi. gdzie wiec gaz ucieka w niebo leci czy do piwnicy a potem się dziwić ze zabronione

Edytowane przez Kobiela (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś będzie przejazdem to w Mysłowicach są dwa punkty co napełniają do 13.00, wymieniają butle. Można zatankować tez czysty gaz co ułatwia życie zimą :) 

https://www.cylex-polska.pl/firmy/auto-eko-gaz-10529747.html

https://goo.gl/maps/bYbTacq7KiEFg89k9

https://goo.gl/maps/qVqK7MqY8LvxjRbx7

Może się to przydać.

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie można nabijać bo ludzie zamiast 2 kg napełniali po 3 albo ile wejdzie potem trochę ciepła i nagle patrzysz jak z butli się bombka robi a było kilka przypadków ze rozerwano od przepełnienia

https://majsterkowo.pl/napelnianie-butli-turystycznej-propan-butan/

tu masz przykład koleś odpowietrza butle na schodach do piwnicy czyli poniżej poziomu ziemi. gdzie wiec gaz ucieka w niebo leci czy do piwnicy a potem się dziwić ze zabronione

Tyle że w punktach to nie ludzie sami sobie napelniali a wykwalifikowany personel z uprawnieniami robił to w przystosowanych pomieszczeniach ważąc napełniane butle.

Natomiast ludzie nadal sobie napełniają i przelewają z 11kg do mniejszych niekoniecznie je ważąc.

Więc likwidacja punktów napełniania nic nie daje a wręcz zwiększa zagrozenia.

 

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Suzu4x4 napisał:

albo można kupić butlę z zaworem odcinającym której nie da się "przepełnić" i tankować samemu na stacjach LPG.

Ja tak uczyniłem i tym samym przestałem martwić się o gaz bez względu na to gdzie jestem.

 

Też mam GasBank i jestem bardzo zadowolony, tankowałem już dwa razy na Orlenie i nikt nie miał żadnych zastrzeżeń. Z każdym razem elegancko zawór odbijał. Jeszcze wystarczy się zaopatrzyć w przejściówki do tankowania na całą Europę i zupełnie tematu nie ma. Problem braku gazu sprowadza się do znalezienia stacji z LPG (jedynie w Finlandii można się trochę martwić, bo tam nie ma LPG na stacjach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, smok_wawelski napisał:

Tyle że w punktach to nie ludzie sami sobie napelniali a wykwalifikowany personel z uprawnieniami robił to w przystosowanych pomieszczeniach ważąc napełniane butle.

Natomiast ludzie nadal sobie napełniają i przelewają z 11kg do mniejszych niekoniecznie je ważąc.

Więc likwidacja punktów napełniania nic nie daje a wręcz zwiększa zagrozenia.

 

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Myślałem ze te punkty to właśnie jakieś stacje auto gazu albo cos tego pokroju ze nabijają ile wejdzie i zadowoleni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Daniel DJR napisał:

Można zatankować tez czysty gaz co ułatwia życie zimą

To zupełnie odmiennie jak brudny gaz latem się lepiej pali, a czysty pali się zimą :hehe:.

A na poważnie to chodziło o propan na zimę, a mieszanina propan-butan brudna nie jest. Gdyby ktoś szukał w okolicach Łodzi to mogę podpowiedzieć na p.w. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.