Skocz do zawartości

Realna waga nowej przyczepy Hobby


w79

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, przymierzam się do zakupu Hobby 545 KMF DE Luxe. Ważne jest dla mnie DMC i realna waga. Użytkuje Knausa i z doświadczenia wiem, że podawana waga samego pojazdu znacznie odbiega od realnych wartości, która zwykle są sporo wyższe. W przypadku w/w Hobby producent podaje wagę 1414 KG czy Waszym zdaniem jest to zgodne z rzeczywistością? Przy DMC rzędu 1600 kg,moverze, klimie itp...ładowność nie urywa głowy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U mnie się pokrywa. Chyba nawet realna waga jest ciut mniejsza niż to, co podaje producent. Ale faktycznie tej ładowności mało. U mnie jest mover i alde, więc wszystko inne, co ciężkie (rowery, przedsionek), wrzucam do samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Cichy56 napisał:

Według katalogu w ciężar własny jest wliczona butla gazowa i woda w zbiornikach. Dla modelu 545kmf jest to 72kg.

Chyba nie tyle w ciężar własny, co w masę pojazdu gotowego do drogi. Ta masa idzie do DR jako MW, natomiast MW pojazdu w danych technicznych jest zazwyczaj niższa. Prawdziwe MW będzie też inne w zależności od doposażenia przyczepy w różne fabryczne dodatki.  

Dla przykładu u mnie MW w DR wynosi 1055 kg, i to jest właśnie masa pojazdu gotowego do jazdy. Samo MW przyczepy to z 970 kg. Co ciekawe to pusta przyczepa, z moverem, aku, markizą i innymi dodatkami fabrycznymi ważyła u mnie poniżej MW wpisanego w DR :D

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamawiałem moją przyczepę, to sobie nawet Excela zrobiłem i podliczyłem te wszystkie masy (MW z danych techn., dodatki z katalogu) uwzględniając też wodę i gaz (np. butle nano zamiast stalowych). I pamietam, że ten wynik był dramatyczny. Zostawało ładowności chyba mniej niż 50 kg. 
Kupiłem taką przenośną wagę i kiedy przyczepa przyjechała, to ją zważyłem. Okazało się, że jest jednak trochę lżejsza niż moje wyliczenia. Oczywiście ta waga z pewnością nie jest super dokładna.

Generalnie, staram się jak najmniej ładować do przyczepy. Wodę napełniam dopiero na miejscu. 
Przed wyjazdem sprawdzam tą moją przenośną wagą i ruszam na styk z DMC, czyli 1600 kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cichy56 napisał:

Według katalogu w ciężar własny jest wliczona butla gazowa i woda w zbiornikach. Dla modelu 545kmf jest to 72kg.

Nie 72, a 69, ale dzięki za podpowiedź:), poprawiłeś mi humor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, w79 napisał:

Hej, przymierzam się do zakupu Hobby 545 KMF DE Luxe. Ważne jest dla mnie DMC i realna waga. Użytkuje Knausa i z doświadczenia wiem, że podawana waga samego pojazdu znacznie odbiega od realnych wartości, która zwykle są sporo wyższe. W przypadku w/w Hobby producent podaje wagę 1414 KG czy Waszym zdaniem jest to zgodne z rzeczywistością? Przy DMC rzędu 1600 kg,moverze, klimie itp...ładowność nie urywa głowy:)

Ja mam Hobby 540 WLU DMC 1500KG, załadowana 4 leżaki, szafka, 2x stoliki, garnki, szkło, sztuczce,  telewizor, butla gazowa, piekarnik, Mover, taka gotowa do wyjazdu bez żywności i ubrań na wadzę wyszło 1430kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak spisują się po kilku latach? Czy to prawda że  "jakość już nie ta"? :). Luzują się meble, coś tam odkleja się itp...?. Oglądałem ostatnio jeden z odcinków RnG gdzie wypowiadał się czlowiek, który ma już trzecia Hobby. Tym razem nowa. Sam stwierdził, że po 4latach musiał sporo naprawiać. Na szczęście ma zakład, umiejętności i robi to samodzielnie. Podobnie RnG, też czasem narzekają. Wiem że jakość Hobby to temat rzeka, jednak w moim 15 letnim Knausie, odpukać, nic się takiego nie dzieje. Boję się więc że zmiana na Hobby może okazać się bolesna, dlatego pytam u zrodel:) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, loża szydercow na bok, bo znów zrobi się temat rzeka... ? :))), chodzi o konkrety...Przyczepa ma wytrzymać jakieś 6-7lat bez zbędnych napraw, przy normalnym użytkowaniu. Hobby nie jest moją wymarzoną przyczepą, ale z wielu przyczyn chyba się na nią zdecyduję.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.