Jump to content
w79

Realna waga nowej przyczepy Hobby

Recommended Posts

w79

Hej, przymierzam się do zakupu Hobby 545 KMF DE Luxe. Ważne jest dla mnie DMC i realna waga. Użytkuje Knausa i z doświadczenia wiem, że podawana waga samego pojazdu znacznie odbiega od realnych wartości, która zwykle są sporo wyższe. W przypadku w/w Hobby producent podaje wagę 1414 KG czy Waszym zdaniem jest to zgodne z rzeczywistością? Przy DMC rzędu 1600 kg,moverze, klimie itp...ładowność nie urywa głowy:)

EmilP

U mnie się pokrywa. Chyba nawet realna waga jest ciut mniejsza niż to, co podaje producent. Ale faktycznie tej ładowności mało. U mnie jest mover i alde, więc wszystko inne, co ciężkie (rowery, przedsionek), wrzucam do samochodu.

w79

Z ciekawości zapytam, DMC 1600?

Cichy56

Według katalogu w ciężar własny jest wliczona butla gazowa i woda w zbiornikach. Dla modelu 545kmf jest to 72kg.

jacek00
15 minut temu, Cichy56 napisał:

Według katalogu w ciężar własny jest wliczona butla gazowa i woda w zbiornikach. Dla modelu 545kmf jest to 72kg.

Chyba nie tyle w ciężar własny, co w masę pojazdu gotowego do drogi. Ta masa idzie do DR jako MW, natomiast MW pojazdu w danych technicznych jest zazwyczaj niższa. Prawdziwe MW będzie też inne w zależności od doposażenia przyczepy w różne fabryczne dodatki.  

Dla przykładu u mnie MW w DR wynosi 1055 kg, i to jest właśnie masa pojazdu gotowego do jazdy. Samo MW przyczepy to z 970 kg. Co ciekawe to pusta przyczepa, z moverem, aku, markizą i innymi dodatkami fabrycznymi ważyła u mnie poniżej MW wpisanego w DR :D

Edited by jacek00 (see edit history)

EmilP

Jak zamawiałem moją przyczepę, to sobie nawet Excela zrobiłem i podliczyłem te wszystkie masy (MW z danych techn., dodatki z katalogu) uwzględniając też wodę i gaz (np. butle nano zamiast stalowych). I pamietam, że ten wynik był dramatyczny. Zostawało ładowności chyba mniej niż 50 kg. 
Kupiłem taką przenośną wagę i kiedy przyczepa przyjechała, to ją zważyłem. Okazało się, że jest jednak trochę lżejsza niż moje wyliczenia. Oczywiście ta waga z pewnością nie jest super dokładna.

Generalnie, staram się jak najmniej ładować do przyczepy. Wodę napełniam dopiero na miejscu. 
Przed wyjazdem sprawdzam tą moją przenośną wagą i ruszam na styk z DMC, czyli 1600 kg :)

w79
Godzinę temu, Cichy56 napisał:

Nie 72, a 69, ale dzięki za podpowiedź:), poprawiłeś mi humor

peja76
3 godziny temu, w79 napisał:

Hej, przymierzam się do zakupu Hobby 545 KMF DE Luxe. Ważne jest dla mnie DMC i realna waga. Użytkuje Knausa i z doświadczenia wiem, że podawana waga samego pojazdu znacznie odbiega od realnych wartości, która zwykle są sporo wyższe. W przypadku w/w Hobby producent podaje wagę 1414 KG czy Waszym zdaniem jest to zgodne z rzeczywistością? Przy DMC rzędu 1600 kg,moverze, klimie itp...ładowność nie urywa głowy:)

Ja mam Hobby 540 WLU DMC 1500KG, załadowana 4 leżaki, szafka, 2x stoliki, garnki, szkło, sztuczce,  telewizor, butla gazowa, piekarnik, Mover, taka gotowa do wyjazdu bez żywności i ubrań na wadzę wyszło 1430kg.

BUMERANG
5 godzin temu, peja76 napisał:

taka gotowa do wyjazdu bez żywności i ubrań na wadzę wyszło 1430kg.

A nacisk na hak dodałeś ?

peja76
13 minut temu, BUMERANG napisał:

A nacisk na hak dodałeś ?

Stała odpięta

BUMERANG
17 godzin temu, peja76 napisał:

Stała odpięta

:yes:   Często się o tym zapomina, a ludziska potrafią mieć trzycyfrowe wagi na haku...

w79

A jak spisują się po kilku latach? Czy to prawda że  "jakość już nie ta"? :). Luzują się meble, coś tam odkleja się itp...?. Oglądałem ostatnio jeden z odcinków RnG gdzie wypowiadał się czlowiek, który ma już trzecia Hobby. Tym razem nowa. Sam stwierdził, że po 4latach musiał sporo naprawiać. Na szczęście ma zakład, umiejętności i robi to samodzielnie. Podobnie RnG, też czasem narzekają. Wiem że jakość Hobby to temat rzeka, jednak w moim 15 letnim Knausie, odpukać, nic się takiego nie dzieje. Boję się więc że zmiana na Hobby może okazać się bolesna, dlatego pytam u zrodel:) 

Voku

15 letnie przyczepy :P To nawet Hobby robiło porządnie. ikea też kiedyś robiła porządniejsze meble :D  Jak się nastawiasz że będzie tak jak w 15 lateniej przyczepie to bym nie zmieniał. 

w79

Dobra, loża szydercow na bok, bo znów zrobi się temat rzeka... 🤣 :))), chodzi o konkrety...Przyczepa ma wytrzymać jakieś 6-7lat bez zbędnych napraw, przy normalnym użytkowaniu. Hobby nie jest moją wymarzoną przyczepą, ale z wielu przyczyn chyba się na nią zdecyduję.. 

Voku

5-6 lat bez napraw to raczej nie w nowych przyczepach a tym bardziej w Hobby. I co dla ciebie oznacza normalne użytkowanie pojechać z przyczepą na 4 miesiące czy wyjechać 4 razy do roku?