Skocz do zawartości

Montaż elastycznego solara - gdzie kupić, jak zamontować, czego się wystrzegać itp.


jacek00

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, smok_wawelski napisał:

Też zagniatarka ale spoko taka  nieduża  to kilkadziesiąt złotych a zawsze się przyda :) 
Moge polecic ADELID tę co kupowałem od 0,25mm2 do 10mm2  ja kupiłem z garścia końcówek ale są też oddzielnie katuje już ja chwile i jestem zadowolony

Mam gdzieś maszynkę do zagniatania. więc luz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To temat gniecenia z dyńki
Jeśli chodzi o konektory - raczej poszukałby lokalnie  nawet gdy parę groszy drożej to korzystniej wyjdzie przecież nie potrzebujesz 100szt  - jeśli  to brać z netu to ceny są takie że przesyłka się nie opłaci :)   chyba że połączysz z czymś zakup to tylko wtedy ma to sens
Ta Adelidka co pisałem to  raczej do końcówek niz do gniecenia grubych tulejek

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Voku napisał:

Znalazłem jeszcze takie konektory i te zamówię bo gość ma rozmiary pod kabel 4-6mm2 https://allegro.pl/oferta/konektor-oczkowy-m6-na-kabel-4-6mm2-5-szt-10144019606
Może podejdą też pod bezpieczniki MID?

skrzynka midival ma śruby M5 ale konektor pod M6 też podchodzi i tak bym dziś zrobił bo właśnie sprawdziłem że te co zalinkowałem nie pasują do skrzynki ? i trzeba podgiąć wszystkie narożniki jest to tez z grubej blachy, tak, że standardowa zaciskarka nie da rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, filipert napisał:

skrzynka midival ma śruby M5 ale konektor pod M6 też podchodzi i tak bym dziś zrobił bo właśnie sprawdziłem że te co zalinkowałem nie pasują do skrzynki ? i trzeba podgiąć wszystkie narożniki jest to tez z grubej blachy, tak, że standardowa zaciskarka nie da rady.

 

Ale mówisz o tych z linka poniżej. Te są M5?
 https://allegro.pl/oferta/konektor-oczkowy-m5-na-kabel-4-6mm2-5-szt-10143467640 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, filipert napisał:

Te będą idealne

Super.
Panowie to jest jakaś promocja czy ja czegoś tu nie widzę - https://www.morele.net/przetwornica-azo-digital-sinus-ips-1000s-pro-1000w-6387519/?gclid=CjwKCAiAkJKCBhAyEiwAKQBCkoJgGRfXitKV0PqzDQUS87MEKahIVa2Mi2HdHyJsRd9LazTSvy1MhxoCSWYQAvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to napiszę troche moich przemyśleń bo cały czas czytam to wszystko.

Dużo by cytować tego więc wybaczcie że nie ogarniam z tym haha

Wyjście z tracera chcesz podłączyć do wyjścia z energobloku tak? 

Jak coś to napiszę troche moich przemyśleń bo cały czas czytam to wszystko.

Dużo by cytować tego więc wybaczcie że nie ogarniam z tym haha

Wyjście z tracera chcesz podłączyć do wyjścia z energobloku tak? Będziesz miał zabezpieczenie po tym jak podłączysz 230V żeby Ci się nie cofnęło? Bo już nie pamiętam czy to miałeś na schemacie :(

Pisałeś też że wszystko chcesz puścić z aku z ominięciem tracera ale jeżeli tak zrobisz stracisz monitorowanie i w razie W odcięcie aku przed głębokim rozładowaniem. 

Kable solarne możesz użyć do podłączenia czego chcesz ale po co? Jak dla mnie to jest przesada i wywalenie kasy bo są dużo droższe.

Ja akurat mam dostęp do przewodów i prawie cała instalacja będzie zrobiona czarnym a tam gdzie będzie plus to zaznaczone czerwona taśma końcówki. I tak nie będzie widać tej instalacji i za szybką też nie będzie umieszczona żeby była na pokaz hehe

Jeszcze z tym odłączaniem solarow od regulatora jeżeli będziesz to robić np w pełnym słońcu to wiesz że to będzie pod obciążeniem nie? Zaraz ktoś napisze ale to przecież takie małe napięcie i takie tam i tak i nie ale jest różnica w odłączaniu pod obciążeniem napięcia AC i DC. 

Możesz narzucić jakiś koc ale będziesz za każdym razem latał z kocem albo z czymś podobnym? 

Nie chce tutaj nikogo krytykować ale jak Smoku stwierdził jest to forum żeby gadać i jak to czytam to jak dla mnie sporo rzeczy tu jest przesadzone hehe ? 

Jeżeli coś powieliłem albo napisałem już co oczywiste to sorki ale takie moje przemyślenia 

Pomału zbieram klamoty ?

 

46641de30ac1fd150e00dd874a28ea92.0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

40 minut temu, Kdl napisał:

 

Wyjście z tracera chcesz podłączyć do wyjścia z energobloku tak? Będziesz miał zabezpieczenie po tym jak podłączysz 230V żeby Ci się nie cofnęło? Bo już nie pamiętam czy to miałeś na schemacie :(......

Tak mam już podłączony teraz aku do EB poprzez przekaźnik, jak znika 230V z instalacji automatycznie przełącza się na 12V. Więc nic nie zmieniam poza tym że podłączę się zamiast do aku to do regulatora.  
Co do kabla to racja można kupić zwykły. z solara do regulatora będę miał może z 1,5m kabla tyle co z dachu do szafy. z Regulatora można już kupić zwykły. 
Widzę że masz jakiś bezpiecznik prądowy wykorzystasz  go między solarem a regulatorem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Voku napisał:

Nie sugeruj się nazwą, bo to przetwornica z mocą ciągłą ok. 500-550W, a tych danym na Morelach akurat nie ma, patrząc na 1000W cena wydaje się bardzo atrakcyjna, tyle że: 

Przetwornica napięcia 12 VDC / 230 VAC ECO MODE SINUS IPS-1000S PRO 1000W (polskieprzetwornice.pl)

Moc maksymalna:   1000 W
Moc chwilowa ~ 30 sekund:   650 W
Moc ciągła:   550 W
Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj @czyś do okulisty  są te dane na morelach - tylko po dziwnemu w opisie a nie w specyfikacji i to pewnie Cie zmyliło :)

KOD: AZO00D1226 ten sam co u AZO gdzie ona kosztuje 599zł  gwar. ta sama 5 lat
Cena na morelach porównywalna z biedniejsza o wodotryski w postaci wyświetlacza i pilota siostrą u AZO https://www.polskieprzetwornice.pl/sklep/przetwornica-napiecia-12vdc-230vac-eco-mode-sinus-ips-1000s-1000w
Realnie w AZO idzie coś utargować ale przy samej przetwornicy chyba będzie ciężkawo
Natomiast na Techtronie ona jest na zamówienie ale  też tańsza niż w AZO ale droższa niż na Morelach kosztuje 549zł

przetwornica-morele.jpg

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kdl napisał:

Nie chce tutaj nikogo krytykować ale jak Smoku stwierdził jest to forum żeby gadać i jak to czytam to jak dla mnie sporo rzeczy tu jest przesadzone hehe ? 

No tak  pisał i nadal tak twierdzi :) - to ja dla rozluźnienia  "pokrytykuje" Ciebie - coś mało masz tych klamotów  jak w  jednej skrzynce sie pomieściły - nie wiem jak to jest że u mnie choć puszka mniejsza od Twojej  budki to mam pół piwnicy zawalone :lol::bzik: no ale na szczęście pomału już szykują się do drogi w stronę puszki :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.