Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, maarec napisał:

Nie wiem po co markety budowlane otwarte trzymają. Mogliby ograniczyć dla firm lub dostawa na telefon.

A po co butiki, a po co optyki, po co szewcy i krawcy. W końcu po co monopolowe i po co tyle spożywczych? Taksówki i ubery powinni też wygasić. No i zakłady przemysłowe. Czy trzeba teraz budować lokomotywy i wagony, samochody i traktory? Czy trzeba robić okna i sto milionów różnych ajzoli?

No pewnie trzeba, bo inaczej kraj by zdechł.

Home office dotyka bardzo małej części społeczeństwa. Zdecydowana wiekszość ludzi normalnie pracuje. A to źle ze względów epidemiologicznych, ale dobrze dla gospodarki. Nie da się kraju zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Voku napisał:

Jechać a wyjść to dla mnie dwie rożne rzeczy. Zaraz zrobią jak we Francji możesz, ale 1km od miejsca zamieszkania.

 

 

Idąc tym tokiem myślenia to nie można jezdzić na rolkach i wychodzić z kotem na smyczy. Nie można bo o tym nie napisali?

Każdy ma obowiązek zadbać o swoje i innych bezpieczeństwo więc nie spotykajmy się w grupach i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na chłopski rozum .Aby zatrzymać tego wirusa to potrzebujemy tej szczepionki a wiadomo ,że na to wszystko potrzebujemy czasu. Nie mamy innej alternatywy aby go czymś innym zatrzymać. 

 Rok czasu ,może do końca roku uda się coś wyprodukować aby było bezpieczne i skuteczne do podania.  

Powoli dociera do mnie ,że  z planów  wakacyjnych 2020 nic nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Maras napisał:

Tak na chłopski rozum .Aby zatrzymać tego wirusa to potrzebujemy tej szczepionki a wiadomo ,że na to wszystko potrzebujemy czasu. Nie mamy innej alternatywy aby go czymś innym zatrzymać. 

 Rok czasu ,może do końca roku uda się coś wyprodukować aby było bezpieczne i skuteczne do podania.  

Powoli dociera do mnie ,że  z planów  wakacyjnych 2020 nic nie wyjdzie.

Ja jeszcze liczę, że krajowe plany wypalą na zagraniczne 10% szans i na pewno nie w stałym planowanym terminie -23.05.

 

6 godzin temu, Cathay napisał:

A po co butiki, a po co optyki, po co szewcy i krawcy. W końcu po co monopolowe i po co tyle spożywczych? Taksówki i ubery powinni też wygasić. No i zakłady przemysłowe. Czy trzeba teraz budować lokomotywy i wagony, samochody i traktory? Czy trzeba robić okna i sto milionów różnych ajzoli?

Tylko w tych branżach nie masz skupisk ludzkich. A w markecie o 10 rano 40 samochodów. Firmy o tej godzinie przeważnie już na montażach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zróbmy chłodną kalkulację  :rolleyes:

opracowanie i przetestowanie skutecznej szczepionki  to ok rok czasu  więc ile będą trzymać tą  izolacje ?  miesiąc ? dwa ?

a potem co dalej ?

przypuszczam że leku do tego czasu może nie być i co za dwa miesiące wirus przestanie się rozprzestrzeniać ?

raczej nie więc albo  całkowita izolacja do czasu opracowania szczepionki i skutecznego leku albo za miesiąc jak ludzie przestaną wytrzymywać na smyczy to powrót do początku ...

Włochy lada dzień przegonią Chiny, w Chinach popuścili i znów  wzrost o kilkaset przypadków obstawiam że za kilka dni (max tydzień)  stany będą na pierwszym miejscu z liczbą ponad 100k .

Ciekawe czy Trump będzie podtrzymywał swoje zdanie

Cytat

- Ta kuracja jest gorsza niż problem - ocenił Donald Trump, odnosząc się do środków zaradczych podejmowanych przez poszczególne stany i przedsiębiorstwa. - Ludzie, wielu ludzi, w mojej opinii więcej ludzi umrze, jeśli pozwolimy, by to kontynuowano. Nasi ludzie chcą wrócić do pracy - dodał prezydent Stanów Zjednoczonych.

(...)

W poniedziałek prezydent powiedział, że jest przekonany, iż kryzys związany z pandemią niebawem się zakończy. - Nie pozwolimy koronawirusowi wyrządzić trwałych szkód amerykańskiej gospodarce - podkreślił.

https://tvn24.pl/swiat/koronawirus-w-usa-donald-trump-o-kwarantannie-i-koronawirusie-kuracja-gorsza-niz-problem-4513427

 

więc jak jest z tym wirusem ? pandemia na skale grypy hiszpanki czy gra światowych mocarstw mająca na celu wykonanie własnych interesów lub ostudzenie przegrzanej gospodarki ?

na dzień dzisiejszy nie znam odpowiedzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że teraz już wielu zastanawia się nad tym, czego nikt głośno nie powie, ale że może trzeba było zignorować wszystko, pędzić dalej, a ofiary zostawić za sobą...

Ziemia byłaby nam bardzo wdzięczna, za zredukowanie populacji o te kilka procent...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zulos napisał:

Ciekawe, że teraz już wielu zastanawia się nad tym, czego nikt głośno nie powie, ale że może trzeba było zignorować wszystko, pędzić dalej, a ofiary zostawić za sobą...

Ziemia byłaby nam bardzo wdzięczna, za zredukowanie populacji o te kilka procent...

Ja próbowałem to mnie chceli zjeść żywcem. 
 

jak dla mnie to izolacja osób podwyższonego ryzyka, starszych, onkologicznych, astmatyków itp dla ich własnego bezpieczeństwa. A reszta normalnie żyje. Jak i tak 80% przechodzi bezobjawowo albo objawy są minimalnie. To równie dobrze co drugi na ulicy może to mieć, i nic nie da izolowanie. Jak przenosi się tak łatwo jak mówią to wystarczy że ktoś pójdzie na zakupy i wymaca wózek który przed chwilą macał zarażony...

2 minuty temu, kojus napisał:

I tak chyba będzie.  Wszyscy w końcu się zarażą.  Słabsi niestety umrą.  A reszta będzie się zmagała z podupadłą gospodarką. 

I dopiero po czasie, przykładowo za rok będzie można ocenić czy umieralność teraz na wiosne była większa niż stsndardowo w takim okresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Zulos napisał:

może trzeba było zignorować wszystko, pędzić dalej, a ofiary zostawić za sobą

Wyobrażasz sobie, co by się działo w szpitalach? Ile osób, które mogłyby zostać wyleczone w warunkach szpitalnych by umarło? Zobacz co się teraz dzieje chociażby we Włoszech, a co by było, gdyby nic nie robili i wszystko olali. Ilu lekarzy już zmarło?

Cel izolacji to nie dopuścić do zbyt dużej ilości chorych na raz, by szpitale się nie zatkały.

Powtórzę jeszcze raz, co już kiedyś pisałem. Chcesz widzieć umierających Twoich rodziców, teściów, wujków, sąsiadów, znajomych, którzy są w podeszłym wieku? Oczywiście młodych też to może spotkać. A jak na razie to jeszcze mało wiemy o powikłaniach.

Choć też uważam, że większość społeczeństwa się tym badziewiem zarazi, oby nie wszyscy na raz. A izolacja/kwarantanna też mnie wkurza, jednak gdzie byś chciał teraz mieszkać, we Włoszech czy w Polsce?

A wyjazd z budą w krzaki rozważam, bo uważam, że jest to bardzo dobra izolacja od społeczeństwa a i da oddech na kolejne dni kwarantanny/izolacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie - nie wyraziłem swojego poglądu, tylko rzuciłem temat...

Sam na co dzień jestem na froncie walki, przez co spotykam się z dziesiątkami osób i niestety nie mam możliwości się odizolować...

Ale tak trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku zmienił(a) tytuł na Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.