Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to oznaki działania restrykcji Covid-owych  czy faktycznie te ponad 160 tys. kontenerów nie może z Chin wypłynąć jak podali w naszej telewizji.
Nasza centrala zamówiła 6 tys. opon, może 35% z tego do nas dotarło i to z opóźnieniem,  widzę braki w częściach zamiennych i wydłużyły się terminy dostaw.  Ja tego nie zauważam, ale jeden z moich znajomych mówi o zmniejszonych ofertach sprzedaży na ebay.de,  w ostatni weekend moja córka była w Allgau na Camping on Badsee. Bardzo mało wypoczywających, również okoliczne restauracje prawie puste a przed pandemią trzeba było miejsca szukać.
Kontenery nie wypływają bo drastycznie wzrosły opłaty za jeden kontener. Wszystko stoi, przerwane łańcuchy dostaw itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Helmut said:

Nie wiem czy to oznaki działania restrykcji Covid-owych  czy faktycznie te ponad 160 tys. kontenerów nie może z Chin wypłynąć jak podali w naszej telewizji.

Mogę potwierdzić, że w branży tekstylnej jest ten sam problem. Kontenery są opóźnione, a ceny transportu wzrosły nawet o kilkadziesiąt procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



(...) w ostatni weekend moja córka była w Allgau na Camping on Badsee. Bardzo mało wypoczywających, również okoliczne restauracje prawie puste a przed pandemią trzeba było miejsca szukać.


Może wszyscy pojechali za granicę w myśl zasady " jedzmy teraz póki można bo przyjdzie ósma fala zrobią lockdown i znów będziemy siedzieć "

W CRO obłożenie większości kempingów 95 -100 % , a język niemiecki słychać na każdym kroku


Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontenerów i wielu towarów nie ma bo jest spekuła i chomikowanie.

Zamówcie kartony na wymiar. Na listopad, grudzień, styczeń, luty i po cenie kosmicznej. Rolka tektury który kosztowała na Alle w kwietniu 79 zł, teraz kosztuje 99.

Nie ma normalnego powodu aby tektura zdrożała lub jej zabrakło. Po prostu, ktoś ją wykupił, kładąc miliardy baksów.  Kup sklejkę normalnie sobie. Nie no zapomnij.

Kontenery w w IIQ 2020 stały puste w setkach tysięcy sztuk w USA, bo chomikowali je Yankesi na wszelki wypadek i chomikują, może w mniejszej ilości nadal. 

BMW X3 w czerwcu zamawiając do odbioru były w grudniu bo.... nie ma foteli. Z wieloma innymi markami i modelami jest podobnie.

 

Ale rynek musi drżeć. Nie ma wojny żadnej sporej od lat (Syria już nikogo nie interesuje) , a to gospodarce nie służy. Covid malućkim przeszkodził, lecz dużym nawalił kasy w sakwy. Teraz trzeba tą kasę mnożyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Cathay napisał:

BMW X3 w czerwcu zamawiając do odbioru były w grudniu bo.... nie ma foteli. Z wieloma innymi markami i modelami jest podobnie.

Ja zamówiłem serię 1 na przełomie lutego i marca i awaryjnie wydłużyli mi termin na sierpień, bo pierwszy termin był na czerwiec.

Niedawno dzwonili, że w sierpniu może być, ale bez Harman Cardon. Z tym systemem może być na październik :mlot: Po wakacjach to już mam wywalone i możemy poczekać, ale zastanawia mnie fakt, czy sprzęt audio z powiedzmy najwyższej półki także produkują w Chinach :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lbuster napisał:

ale zastanawia mnie fakt, czy sprzęt audio z powiedzmy najwyższej półki także produkują w Chinach 

Nawet jeśli nie całościowo, to komponenty na pewno. Serię 8 (za pół banieczki) oferują z opcją "ręcznego zamykania klapy bagażnika"  bo nie ma dostepności systemów elektrycznego zamykania. Do trójki, d piątki do Iksów są, ale ósemka ma pewnie dłuższy kabelek, albo inny przycisk i nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lbuster napisał:

 ale zastanawia mnie fakt, czy sprzęt audio z powiedzmy najwyższej półki także produkują w Chinach :blink:

20 lat wstecz większość sprzętu marek koncernu HII była oczywiście produkowana w Azji. Skoro teraz to prawie Samsung to chyba nie ma już  złudzeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lbuster napisał:

zastanawia mnie fakt, czy sprzęt audio z powiedzmy najwyższej półki także produkują w Chinach :blink:

Jeżeli nie całość, to z całą pewnością przynajmniej poszczególne jego komponenty. Poza tym łańcuchy dostaw nie tylko z Chin  zostały przerwane. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
12 godzin temu, Commander napisał:
13 godzin temu, Piotrekm13 napisał:

Kto wszędzie chodzi w masce niech pierwszy rzuci kamień...

Wszędzie to znaczy gdzie?

W sklepie, na stacji benzynowej, w pracy itd. noszę. Mogę rzucać?

Ale przestałem już zawracać uwagę....

W Krakowie jest to dość mocno przestrzegane...zostaje się upomnianym przez obsługę/ochronę - do tego stopnia że nie zostają tacy klienci obsłużeni, a wręcz wyproszeni...

W innych miejscowościach (a ostatnio niemalże każdy weekend to mój wyjazd), najczęściej wyglądam jak kosmita, gdy wchodzę w maseczce do sklepu, stacji benzynowej itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Misio napisał:

 

W innych miejscowościach (a ostatnio niemalże każdy weekend to mój wyjazd), najczęściej wyglądam jak kosmita, gdy wchodzę w maseczce do sklepu, stacji benzynowej itp...

Misio to prawda, Łódź nalezy do tych normalnych. Do sklepów i stacji nie wchdzisz w maseczkach i nie oddychasz czymś co wydychasz. Oczywiście sa jak to fajnie nazwałeś kosmici ale to sporadyczne przypadki. Mam nadzieje że świat się wkońcu opamięta że skoro jakiś wirus jest niezawsze musi być lockdown i zakładanie kagańców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.