Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Suzu4x4 napisał:

taki wyskok samolotem na kilkudniowy wypad jak u nas szaro i ponuro pozwala nieźle naładować baterie

Spoko, ale nie jako główny urlop latem

20 minut temu, Suzu4x4 napisał:

Co innego jak ktoś może pozwolić na miesięczny czy dłuższy wyjazd to można myśleć.

24.06-24.07 w porywach do końca lipca ??? mogę dymać na Peloponez

 

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa koncepcja, ja mialem pierqsza dawke Astry 29 marca. Druga 15 czerwca... 


No nie mów ja mam 10 maja mam nadzieje, że max 10 czerwca będzie po sprawie :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony na pewno będzie luzowanie przed sezonem, z drugiej - mimo obowiązujących jakiś tam ograniczeń - na pewno nie będzie wszędzie zamknięty ruch, tylko wyrywkowe kontrole. Z trzeciej strony jest ryzyko - skontrolują, nie będzie testów i problem...

Nie wiem jak Chorwaci, bo w zeszłym roku, pomimo tego, że niby nie trzeba było robić testów i nie było żadnych ograniczeń, granica była zamknięta - kontrolowali wszystkich (przynajmniej jak ja jechałem na przełomie VI/VII), żądając wypełnienia ichniego formularza, albo podania dokąd się jedzie i nr telefonu. Przekonam się za 2 tygodnie.

Problem z dzieciakami, bo jeśli nawet my zdążymy (moja MałaŻonka ma drugą dawkę Opla Zenka 18 czerwca, a wyjeżdżamy 25 - w Chorwacji zwalnia zaszczepienie dopiero po upływie 14 dni od drugiej dawki), to dzieci (pow. 7 lat) i tak będą musiały być przetestowane.

Pozostaje mieć nadzieję że nawet jak to zostanie utrzymane, to że chociaż tranzyt powrotny i wjazd do kraju będą bez testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, witus napisał:

 


No nie mów ja mam 10 maja mam nadzieje, że max 10 czerwca będzie po sprawie :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 

Jak masz AZ to zapomnij, druga dawka po 3 miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

 

24.06-24.07 w porywach do końca lipca ??? mogę dymać na Peloponez

 

?

Przy takim czasie do dyspozycji to można kilknaście fajnych miejc na noclegi zaliczyc. ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej Korsyce napaliłem się bardzo na objazdówkę po Sardynii, ale rozum podpowiada że jednak lepiej na lądzie. Jak coś się popieprzy łatwiej wrócić z jakiejś Grecji, nawet jakoś dookoła niż z wyspy. Nie wpuszczą na prom z jakiegoś powodu i klops

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież taki szlaban na granicy, to dla karawaningowca woda na młyn. Postawią szlaban w Chorwacji, więc rzut monetą i albo w lewo do Rumunii, Bułgarii, albo w prawo do Włoch czy Francji. A może na południe do Grecji, czy choćby do Albanii. Albo cofka na Węgry, i potem potem szlakiem austriackich jezior.

No risk no fun. 

 

A "zamykanie się" na hotele czy inne przybytki noclegowe, to istne szaleństwo. Świadczy tylko o ograniczonym i zamkniętym umyśle.

Nie da się drogą lądową (a morską kosztuje to okrutne pieniądze) dostać się razem z naszą budą czy kampem na Karaiby, do Północnej czy Południowej Ameryki i Australii. Do Afryki czy Azji trzeba mieć bardzo dużo wolnego czasu. Więc czym jak nie samolotem? A spać gdzie jak nie w hotelach, hostelach, motelach, apartamentach.

Jak chcesz ciasno i skromnie jak w przyczepie czy kamperze, to możesz tak jak ja spałem w Singapurze

 

 

SING kapsula.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Cathay napisał:

A "zamykanie się" na hotele czy inne przybytki noclegowe, to istne szaleństwo. Świadczy tylko o ograniczonym i zamkniętym umyśle.

@Cathay jeżeli do mnie piszesz, nie mam zamkniętego umysłu, też latamy samolotem. Ale nie chce jechać do hotelu na 4 czy 5 tygodni. Wolę powłóczyć się z budą, albo postawić budę i pokręcić autem.
 

18 minut temu, Cathay napisał:

Nie da się drogą lądową (a morską kosztuje to okrutne pieniądze) dostać się razem z naszą budą czy kampem na Karaiby, do Północnej czy Południowej Ameryki i Australii.

Dokładnie, tylko na nie mówię o płynięciu z budą w te kierunki co podałeś a np na Sardynię. Poza tym nie wszystkie wyspy przyjmują karawaniarzy, np Majorka, zakaz biwakowania na dziko, a kampów nie ma. Postawili tylko na hotele, i co z tego że jest w miarę blisko lądu

 

20 minut temu, Cathay napisał:

Jak chcesz ciasno i skromnie jak w przyczepie czy kamperze, to możesz tak jak ja spałem w Singapurze

W budzie mi nie chodzi o skromność czy ciasnotę, ale o mobilność, zresztą sam najlepiej o tym wiesz

21 minut temu, Cathay napisał:

Przecież taki szlaban na granicy, to dla karawaningowca woda na młyn. Postawią szlaban w Chorwacji, więc rzut monetą i albo w lewo do Rumunii, Bułgarii, albo w prawo do Włoch czy Francji.

Dojładnie ? tylko oprócz Grecji we wszystkich pozostałych wymienionych krajach już byłem. A nie lubię jechać dwa razy w to samo miejsce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Czech już wystarczy status ozdrowieńca, ale tylko 90dni od pierwszego pozytywnego testu.

Dokument pobiera się ze strony ministerstwa czeskiego i daje do podpisu lekarzowi rodzinnemu.

Ale jak to działa w praktyce to nie wiem.
Jestem na etapie załatwiania tego u lekarza. Granicę mam niedaleko, jak podjadę na granicę to zapytam. Mam dobrego kumpla w Czechach i chętnie wpadnę do niego na kawę....


Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


Ku....ma...c!

Lekarz pisma z czeskiego ministerstwa nie podpisze. Bo to nie leży w jego kompetencjach...

A sanepid ma nakaz z góry takich rzeczy nie podpisywać.
Polska!



Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Cathay napisał:

 

 

A "zamykanie się" na hotele czy inne przybytki noclegowe, to istne szaleństwo. Świadczy tylko o ograniczonym i zamkniętym umyśle.

 

 

 

 

Jakiś czas temu pojechaliśmy specjalnie do Kołobrzegu żeby pociągiem dotrzeć z naszego Bałtyku nad Morze Czarne. Oczywiście było wiele przesiadek żeby droga była jak najdłuzsza.? Dotarliśmy dopiero po ponad tygodniu do Odessy bo zahaczyliśmy jeszcze o Morze Azowskie? Wróciliśmy do domu samolotem z Mołdawi choć miałem świadomość że to mało godne jak na właściciela przyczepy?

Spaliśmy właśnie w hotelach, nocnych pociągach i w  innych przybytkach noclegowych?

Trochę tylko szkoda że mamy ograniczone i zamknięte umysły bo to faktycznie istne szaleństwo tak zmarnować 2 tygodnie?.

Prawdziwy globtroter karawaningowiec spędza taki czas na Alexie lub Horyzoncie. Ci bardziej wytrawni wyjadacze jadą nad Balaton np Hajduszoboszlo czy tam do Chorwacji na te wspaniałe resorty kempingowe które rezerwują rok wcześniej ?

 

Tak zupełnie poważnie to ta nasza wycieczka "Od morza do morza" była względnia tania?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, beniamin82 napisał:

Ku....ma...c!

Lekarz pisma z czeskiego ministerstwa nie podpisze. Bo to nie leży w jego kompetencjach...

A sanepid ma nakaz z góry takich rzeczy nie podpisywać.
Polska!



Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Ale co się dziwisz? Ja też bym nie podpisał niczego czego nie rozumiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formularz po czesku i po Angielsku.
Prosty język...
Ale nawet po polsku mi nie chciał takiego wystawić.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.