Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek stok jest trudny. Początkowo jest łagodnie i bardzo malowniczo. Las, prawo, lewo itd. Od połowy trasy występuje bardzo często oblodzenie.  Od połowy stoku nachylenie wzrasta, by pod koniec było na tyle znaczne że zatrzymać się raczej nie da. Wiele ludzi jedzie tam z uwagi na walory widokowe i pod koniec pękają robiąc ogromne muldy. Jedzie się korytarzem. Jak się ktoś wyłoży to nie bardzo jest gdzie uciekać, chyba że przeskoczyć przez muldę. 

Jest tam pięknie. Warto pojechać ale sugeruję rano i brać pod uwagę warunki pogodowe. Raz byliśmy po nocnych opadach śniegu i nie ratrakowali choć znając ich podejście dzwoniłem przed wyjazdem. Ciężko się jeździło, a wiele osób rezygnowało z jazdy.

Żeby nie było... bardzo lubimy ten stok i na dodatek mam tam 40 minut jazdy spod domu.

 

Co do porównania do Laskowej....to deser po obiedzie w porównaniu do Koninek. Ale też bardzo go lubimy i często tam zaglądamy bo jest długi przez co panuje luz. Najdłużej stałem do ławki 7 minut. Mierzyłem to to było tylko raz. Też polecam!

Mam nadzieję że pomogłem choć to bardzo subiektywna ocena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jacekzoo napisał:

@Voku coś więcej wiesz? Testy max ile godzin przed wjazdem? Test obowiązuje na cały pobyt? Szczepienie wystarczy jedna dawka czy muszą być dwie?

Wszystko masz na stronach https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/carry/animal-plant/index_pl.htm
 

Zanim zwierzę domowe będzie mogło udać się w podróż, upoważniony weterynarz musi zaszczepić je przeciwko wściekliźnie. Aby szczepienie było ważne, zwierzę domowe musi mieć co najmniej 12 tygodni i mieć wszczepiony mikroczip zanim zostanie zaszczepione. Zanim zwierzę domowe będzie mogło podróżować, musi minąć co najmniej 21 dni od wypełnienia protokołu szczepienia. Upewnij się, że Twoje zwierzę domowe otrzymuje wszelkie kolejne szczepienia, zanim poprzednie stracą ważność.

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał:

Zanim zwierzę domowe będzie mogło udać się w podróż, upoważniony weterynarz musi zaszczepić je przeciwko wściekliźnie. Aby szczepienie było ważne, zwierzę domowe musi mieć co najmniej 12 tygodni i mieć wszczepiony mikroczip zanim zostanie zaszczepione. Zanim zwierzę domowe będzie mogło podróżować, musi minąć co najmniej 21 dni od wypełnienia protokołu szczepienia. Upewnij się, że Twoje zwierzę domowe otrzymuje wszelkie kolejne szczepienia, zanim poprzednie stracą ważność.

To jedziemy bez dzieci ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jacekzoo napisał:

@Voku coś więcej wiesz? Testy max ile godzin przed wjazdem? Test obowiązuje na cały pobyt? Szczepienie wystarczy jedna dawka czy muszą być dwie?

Az tak nie wiem, pewnie się to jeszcze zmieni. Ale szczepienie to 2 dawkami. Przy astrze to jakieś 12tyg w plecy :D + 2 tygodnie na wjazd do Grecji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test nie może być starszy niż 72 godziny. Gdzieś czytałam, że dzieci powyżej 5-ego (chyba) roku życia też muszą mieć test. 

https://www.schengenvisainfo.com/news/greece-to-lift-self-isolation-requirement-for-all-eu-five-non-eu-countries/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.