Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, mundek28 napisał:

U nas jest bardzo żle , ale helmuty gremialnie przyjeżdżają do mojego miasta leczyć zęby i hemoroidy a polscy angole od lat pracujący i ubezpieczeni w Anglii też operują pęcherzyki i tarczyce w naszym mieście.

Ząbki robię prywatnie w klinice . W poczekalni jest wielka mapa północy czyli Szwecja, Dania , Norwegia. Ma ogromną  ilość pinezek wbitych w tą wielką mapę  co robi wrażenie. Pinezka to znaczek  gdzie zamieszkuje pacjent.  Przyjeżdżają  na kilka dni robią "komplet" . Płacąc za transport ,hotel i usługę na bogato wydają mniej jak u siebie. Nad morzem kolegi córka ma gabinet i 80% to Niemcy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, smok_wawelski said:

Bałkany i góry  Albanii 

Trzymam kciuki, bo to wciąż trochę dzikie miejsca cudne do zobaczenia. Ja póki co dojechałam tylko do Sarajewa, i zakochałam się w tym mieście. Miasto, które się nie śpieszy i nie chodzi spać. Ludzie tam nie gonią czasu i są uśmiechnięci. Kierowcy trąbią na siebie, gdy chcą sobie podziękować, a piekarnie otwarte są 24 godziny na dobę. Ilość lokali gastronomicznych na metr kwadratowy bije każde polskie miasto. Miasto w którym, w odległości kilkudziesięciu metrów od siebie stoją: synagoga, meczet, cerkiew i kościół. I choć mieszanka kultur i religii była przyczyną wielu problemów to te budynki są tu wciąż. Wino mają kiepskie, ale za jedzenie dałabym się pokroić ?

 

22221549_1428758077159258_943213741769940610_n.jpeg

22310534_1428757880492611_5749693471169843085_n.jpeg

22195957_1428757707159295_4801840640866015392_n (1).jpeg

22279615_1427849850583414_8417813149848170427_n.jpeg

22279676_1427849897250076_6862163365481351711_n.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Bałkany całe są piękne, góry Albanii rowniez.

Sarajewo dla mnie ma jeszcze inny wymiar - to nie tylko piękne miasto ale i kawał tragicznej historii

Znam co prawda z krótkiego pobytu jeszcze za szczeniaka sprzed wojny. Komiczna sytuacja rodzice poszli na miasto ja z małym bratem zostałem w samochodzie. Pobłądzili kilka godzin ich nie było i dopiero przywiozła ich milicja.

Pamiętam może mniej zabytki i architekturę ale jak dziś pamiętam serdecznosc ludzi i moich ówczesnych rówieśników którzy znosili nam żarcie, picie i wspierali - wymienialiśmy kontakty jakoś się urwały dziś nie wiem nawet czy przeżyli te okrutna idiotyczną bratobojczą i niezrozumiałą wojnę....

Bardzo chciałbym kiedyś tam wrócić stanąć gdzieś w Alei Snajperów albo na Moście Nadziei i chociaż tam pomyśleć o tych tych ludziach.....

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, smok_wawelski said:

ale jak dziś pamiętam serdecznosc ludzi i moich ówczesnych rówieśników którzy znosili nam żarcie, picie i wspierali

Ludzie zostali tam tacy do dzisiaj. Serdeczni, ciepli, gotowi do pomocy. Dziury po kulach w budynkach i widok miasta z góry (snajperzy mieli je jak na dłoni) robi niesamowite wrażenie.  

Z perspektywy czasu fajna historia rodzinna, choć w tamtym momencie pewnie rodzice mieli inne zdanie na ten temat ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzice na pewno ale jaki ja byłem po.....ny jak brat mi histeryzował za nimi a niewiele moglem zrobić default_smile.png

 

I to jest właśnie również piękno Bałkanów to że po tak tragicznych wydarzeniach ludzie są dalej tam serdeczni , W sumie nie wiem czy piękno natury i zabytków tam większe czy piękno w tych ludziach default_smile.png

 

Drugi priorytetowy mój kierunek który jakoś nie doczekał się dotąd realizacji to Lwów.

W sumie też rodzinna historia - ja już nie ale mój Ojciec miał w dowodzie miejce urodzenia Lwów tylko nie bardzo rozumiem ten dopisek ZSRR. default_wink.png

A przyjechał z tamtad też w dość tragicznych okolicznościach. Babcia której nawet nie znałem pochowana na Łyczakowskim.

 

No cóż lata lecą i smok choć młodo się czuje to robi się nieco bardziej sentymentalny niż odkrywczy

Pożyjemy zobaczymy czy towarzysz wirus da ten paszport i gdzie default_smile.png

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, smok_wawelski said:

W sumie nie wiem czy piękno natury i zabytków tam większe czy piękno w tych ludziach default_smile.png

Zdecydowanie w ludziach. Przynajmniej ja zawsze bardziej cenię sobie relacje z ludźmi. W Sarajewie miałam to szczęście, że opowiadał nam o nim "lokales". O dziurach w ścianach można poczytać w internecie, ale o tym co czują i o czym marzą ludzie, którzy tam mieszkają już nie. Wciąż pamiętam jak Janina Ochojska organizowała pomoc dla Sarajewa... 

Na wschód do jechałam do Druskiennik tylko. :) A marzy mi się Bajkał. Mam tam nawet znajomą Rosjankę, kamperówę, która namawia na przyjazd ;) Życia mało na to wszystko...

 

 

6 hours ago, Zulos said:

Coś o tym wiem, bo już kilka razy wracając z Włoch w pierwszym tygodniu lipca przejeżdżałem obok toru w trakcie wyścigów . To moja ulubiona trasa na południe przez Austrię, czyli nie Sudautobahn, tylko na Judenburg.

W pierwszym tygodniu lipca można tam tylko przejeżdżać. ;) Każdy najmniejszy parking jest zajęty w promieniu kilkudziesięciu kilometrów. Ale klimat przy samym torze, to bajka... 

F1.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się boję myśleć o wakacjach. Ja niestety mam pracę zespołową i muszę już w grudniu planować urlop i tylko max 3 tygodnie w lecie. W tym roku pierwsze dwa tygodnie czerwca albo Jeziorak albo Narie , potem przełom sierpnia i września nad naszym cudownym Bałtykiem, chyba że pandemia powie stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mundek28 napisał:

Jeziorak

Wyspa w Wieprzu? 

Ze względu na okoliczności, tam właśnie najpewniej i najbezpieczniej wyladuję w tym roku, na leniuchowanie z wędką. Tylko muszę elektrownię zbudować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mundek28 napisał:

chyba że pandemia powie stop

Ona już powiedziała STOP ale widząc podejście ludzi którzy na silę i za wszelką cenę muszą gdzieś wyjechać to ta pandemia
nigdy się nie skończy. Teraz Święta później majówka itd. masakra z takim podejściem to będzie trwało jeszcze wiele lat, ale
przecież każdy jest odpowiedzialny i uważa aby się nie zarazić, to ciekawe skąd się bierze 25 tyś dziennie, lekarze proszą aby zostać w domu
wirusolodzy i specjaliści tak samo, ale ludzi i tak mają to gdzieś bo przecież wirus jest już w odwrocie ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, mundek28 said:

Aż się boję myśleć o wakacjach.

Bądźmy dobrej myśli. Jak nie szczepienia to chociaż testy może pozwolą podróżować. 

@Cezarr przykład idzie z góry. Ludzie są zmęczeni. Książkę można byłoby napisać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Slawka napisał:

 

@Cezarr przykład idzie z góry. Ludzie są zmęczeni. Książkę można byłoby napisać. 

Są zmęczeni, ale nie należy słuchać władzy rządzącej tylko specjalistów,  oni mówią jak należy się zachowywać.

To jest naprawdę duży problem aby sobie odpuścić na razie wyjazdy :puk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Cezarr said:

Są zmęczeni, ale nie należy słuchać władzy rządzącej tylko specjalistów,  oni mówią jak należy się zachowywać.

Bo Ci przypomnę jaki procent głosował, a co za tym idzie słucha się władzy rządzącej... Basta! Bez polityki. Trzeba będzie może poza Polską urlop spędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są zmęczeni, ale nie należy słuchać władzy rządzącej tylko specjalistów,  oni mówią jak należy się zachowywać.
To jest naprawdę duży problem aby sobie odpuścić na razie wyjazdy :puk:


Wyjazdy nie są problemem, wychodzenie do pracy i na codziennie zakupy raczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.