Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

 

Just now, Misio said:

Bo szczepionki są tak skuteczne...i lekarze też o tym wiedzą...

Szczepionki nie uchronią przed zakażeniem. I chyba nikt w to nie wierzy i na to nie liczy. Jak większość szczepionek mają złagodzić skutki. Osoby zaszczepione nadal obowiązują maski i ostrożność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak pisałem - znam osoby zaszczepione które zachorowały, jedna nawet "nie tak lekko"

A lekarze też często podchodzą do tego (też bojąc się o swoje zdrowie) - nie zapłącą nam coś więcej, to robimy tylko to co od nas oczekują - tele porada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że szczepionka chroni w jakims tam stopniu przed rozprzestrzenianiem sie zakażeń, ile w tym prawdy nie wiem, choć to chyba byłoby bardziej pomocno niż łagodzenie skutków choroby, ludzie podchodza do tego juz bardziej na luzie bo doczekać sie jakiejs rady czy wiadomości w tym chaosie to nie lada wyczyn, sam po kontakie z ewentualnym zakazonym zrobilem sobie izolacje bo liczyc na państwo za bardzo nie ma co, ogólny bałagan i brak informacji co konkretnie robic w danej sytuacji, korona wirusy sa na swiecie znacznie dłużej niz rok, szczepionka moze byla juz w jakimś stopniu szykowana wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Helmut napisał:

.... i na nic prośby. Poszedł prywatnie i za 380 zł. zrobił ( lekarz jeszcze sobie poradę doliczył ).

Godzinę temu, Slawka napisał:

....  Gdyby nie znajoma lekarka i lekarz z oddziału chorób płuc, którzy udzielali nam porad na telefon, to nie wiem jakby się to skończyło.

1 godzinę temu, smok_wawelski napisał:

....  odmówiono w szpitalu,  odmówiło kilka pielęgniarek w domu - kilkanaście prób aż ktoś się zgodził odpłatnie.

.... niejednokrotnie ten sam lekarz w ośrodku zdrowia zamyka się i idzie w teleporady ale  później tupta do prywatnego gabinetu i Covida już niema 

Ja rozumiem że lekarz ma prawo się bać zarażenia to normalne i ludzkie - natomiast chodzi mi o to że dzieje sie tak jak napisałem - za parę stówek już się nie boi - dla mnie to nie lekarz sorry to czystej krwi patologiczny dorobkiewicz wykorzystujący zaistniałą sytuacje. a chory system tego nie eliminuje.
Wiecie ile zarabia pielęgniarka w krakowskim DPS św. Alberta - a tyra tam gdzie też są zagrożenia covidowe - dla Niej pełny szacun, tu na forum tez pisał chłopak ratownik jak to wyglada - też szacun  i dla wielu innych też bo to tylko 2 przykłady -  da się byc Medykiem przez duże M a nie tylko dorobkiewiczem

Na temat szczepionek nie wypowiem sie - nie mam wiedzy ani wiarygodnych źródeł więc byłyby to tylko nieuprawnione i bez pokrycia domysły i spekulacje.
W medialna nagonke na Astre generalnie nie wierzę i uważam że chodzi o niewyobrażalny szmal
Żona zaszczepiona Astrą - żyje, mnie jeszcze pesel nie puszcza no chyba że uwolnią nadwyżki Astry dla chcących to chyba pójdę

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest bardzo żle , ale helmuty gremialnie przyjeżdżają do mojego miasta leczyć zęby i hemoroidy a polscy angole od lat pracujący i ubezpieczeni w Anglii też operują pęcherzyki i tarczyce w naszym mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, mundek28 said:

U nas jest bardzo żle , ale helmuty gremialnie przyjeżdżają do mojego miasta leczyć zęby i hemoroidy a polscy angole od lat pracujący i ubezpieczeni w Anglii też operują pęcherzyki i tarczyce w naszym mieście.

A to może dlatego, przynajmniej tak czytam w Danii, bo jeszcze nie sprawdzałam, że tamtejsze firmy ubezpieczeniowe nawet wolą, bo rachunki są niższe? W Polsce dobrych specjalistów nie brakuje. Nikt tu tego nie neguje. Chory jest system.

 

34 minutes ago, smok_wawelski said:

Ja rozumiem że lekarz ma prawo się bać zarażenia to normalne i ludzkie - natomiast chodzi mi o to że dzieje sie tak jak napisałem - za parę stówek już się nie boi

A to inna sprawa, że za kasę się już nie boi. Mi osobiście przeszkadza, że miał priorytet, żeby zaszczepionym na patencie,  że jestem lekarzem, a teraz co najwyżej udzieli teleporady.

Edytowane przez Slawka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - zasada  dostać i dawać jest wg mnie ze wszech miar jest słuszna - Natomiast w przypadku o którym piszesz to nadużycie w myśl tej zasady
Ale takie czasy że dziś wiele ludzi zamiast kręgosłupa moralnego ma parę banknotów

Cytat

Ale jedno wiem po latach
Prawdę musisz znać i Ty
Zawsze warto być człowiekiem
Choć tak łatwo zejść na psy!

Rysiu choć trochę dziwny to był bardzo mądry Gość - aby oddać honor nie tylko On bowiem źródła przypisują autorstwo tekstu:   Ryszard Riedel, Mirosław Bochenek

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Wystarczy zamiast iść po szkole imienia Marii Konopnickej  do technikum samochodowego, skończyć dobre lub bardzo dobre-prywatne-płatne liceum ogólnokształcące ,potem dostać się na wydział lekarski a nie na jakąś medycynę ,pouczyć się sześć lat potem rok stażu zą 1200 a następnie 5-6 lat specjalizacji za pensję z biedronki i już można żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mundek28 napisał:

Oczywiście. Wystarczy zamiast iść po szkole imienia Marii Konopnickej  do technikum samochodowego, skończyć dobre lub bardzo dobre-prywatne-płatne liceum ogólnokształcące ,potem dostać się na wydział lekarski a nie na jakąś medycynę ,pouczyć się sześć lat potem rok stażu zą 1200 a następnie 5-6 lat specjalizacji za pensję z biedronki i już można żyć.

Dodaj: pozdawać w tzw. "międzyczasie" LEP-y i specjalizacyjny, na czas studiów dać sobie margines 1 lub 2 lat na ewentualną repetę (zdarza się nawet najlepszym i obrytym). 

W paru zawodach kształcenie czy wyrobienie uprawnień trwa dość długo. Na tyle, że kiedy w końcu masz uprawnienia, i na dobrą sprawę toniesz w długach albo przy całkiem dobrym obrocie spraw startujesz od zera lub niemal od zera około 30-ki  (uzyskiwanie uprawnień nie jest za darmo [egzaminy, materiały, preparaty, książki, kursy, szkolenia], a ponieważ musisz mieć praktykę, jesteś człowiekiem do zaorania, który niesie wszystko za pensję byle zapewniającą biologiczne przeżycie [in: wegetację], bo albo to, albo nic), Twoi znajomi, którzy wybrali choćby dobre technikum, lub polibudę,  zastanawiają się już nad trzecim dzieckiem, drugą zmianą mieszkania na większe czy wybierają projekt domu na właśnie zakupioną działkę na Mazurach.

No tak,  potem już można tylko "kosić hajs..." :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mundek28 @czyś wyluzujcie Panowie To nie zmieni faktów i rzeczywistości. To nie jest normalne, że lekarz za pieniądze, czyli na prywatnej wizycie coś chce zrobić, a będąc na państwowej posadzie pokazuje wała. Płacę ZUS 30 lat. Znaczną część mojego życia pobierany jest od kwoty powyżej średniej krajowej. Dlaczego sugerujecie, że powinnam zrozumieć lekarza, stopień trudności jego edukacji i gównianą sytuację jaką ma w Polsce? A mnie kto ma zrozumieć? Wpłaciłam już kupę hajsu na to, żeby mnie lekarz przyjął i zlecił potrzebne badania za darmo. Kto ma stanąć w obronie moich rodziców, którzy pracowali 50 lat i którym rząd skrupulatnie zabierał pieniądze m.in. na zapewnienie opieki medycznej. Dzisiaj jeśli potrzebują i chcą mieć zrobione niezbędne badania idą prywatnie? To też ich wina? Chory jest system. 

 

 

Edytowane przez Slawka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Slawka  To nie ja :) 
To Panowie Rysiu i Mirek przypominali  :) 
Ale warto być - to już całkiem poważnie :ok:

Może tak..... czy pan doktor czasem nie kształcił się na państwowej uczelni ?  skąd ta uczelnia bierze pieniążki ?   czemu ten pan doktór widząc finansową słabiznę pod koniec studiów i na stażu pchał się dalej w tę głodową nędzę ?

Może inaczej  o odpowiedzialności.....  i pieniądzach.... zdrowiu, życiu...   i trochę innych niż lekarskie badaniach.....
Czy któryś z Kolegów chciałby jechać po moście i wpaść do rzeki w wyniku tego że ów most zawalił się bo zbadałem go niedbale  z powodu że uważam iż moja płaca jest nieadekwatna do  wartości i odpowiedzialności  pracy która wykonuje  ?    a owszem tak uważam  - też musiałem się wykształcić, zrobić uprawnienia, wielokrotnie zmieniały się normy musiałem się doszkalać, muszę się recertyfikować co 5 lat  na każdą metodę badawczą itp. itd.

W odpowiedzialnych robotach tam gdzie wchodzi w grę zdrowie i życie ludzkie  - TAK powinno być odpowiednie adekwatne wynagrodzenie  ale obowiązuje tez zasada - jeśli to robię robię dobrze lub wcale i jak mi nie pasi to zlewki nie tłumacze trudnościami i wymaganiami, nie jojcze  a jak chłop z kręgosłupem rezygnuje i idę do innej piaskownicy

Kolejne pytanko - jak ma nazwać Sławka tych co brali daninę z mocy prawa i bez możliwości wyboru od Jej Rodziców i wmawiali że będą leczeni darmowo, jak ja mam nazwać tych co ode mnie prawie już tyle czasu biorą co od Rodziców Sławki ?  Czy płacąc przez tyle lat nie mamy prawa wymagać  aby pan doktór nie tylko z nami porozmawiał telefonicznie ale również przyłożył nam stetoskop czy dał zlecenie na morfologię ?

Tak system jest chory i nie tylko ten obecny a poprzednie również ale to też nie upoważnia lekarzy do zlewki pacjenta.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław Linda w jednym z filmów powiedział -studia to medycyna i prawo .Ale on w tym filmie grał rolę mordercy to chyba się mylił w swojej ocenie, no chyba że przekręty ,złodzieje i inne czarne charaktery tworzą rzeczywistość w dzisiejszym świecie.

Smoku dla Ciebie to już nie osiągalne ale może swoje dzieci, wnuki albo prawnuki wyślij na lekarski , może się uda a jak nie to na bylejaki licencjat ,to teraz modne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.