Jump to content
kojus

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus

Recommended Posts

Suzu4x4

wracając do planów wakacyjnych (a w zasadzie ferii zimowych) to dziś w tivi usłyszałem jak Mateusz Krzywousty zapowiedział że ferie zimowe w całej Polsce dla wszystkich województw  odbędą się w jednym terminie od 4 do 17 stycznia.

Ktoś mi wytłumaczy jaki ma to cel w dobie pandemii ?

bo nie łapię :rolleyes:

Rozumiem chyba chodzi o to żeby spotkać się ze znajomymi  dziećmi z innego województwa bo do tej pory terminy zawsze się nami mijały :zarowka:

peja76
1 minutę temu, Suzu4x4 napisał:

wracając do planów wakacyjnych (a w zasadzie ferii zimowych) to dziś w tivi usłyszałem jak Mateusz Krzywousty zapowiedział że ferie zimowe w całej Polsce dla wszystkich województw  odbędą się w jednym terminie od 4 do 17 stycznia.

Ktoś mi wytłumaczy jaki ma to cel w dobie pandemii ?

bo nie łapię :rolleyes:

Rozumiem chyba chodzi o to żeby spotkać się ze znajomymi  dziećmi z innego województwa bo do tej pory terminy zawsze się nami mijały :zarowka:

Podejrzewam że w tym terminie to raczej nigdzie się nie ruszymy, raczej nas nie puszczą, a po 17 będą chcieli dzieciaki puścić do szkoły, ale mogę się mylić.

jacekzoo

I do tego zakaz przemieszczania się, czyli usadzą wszystkich na dupie, zamiast na 6 tygodni to na 2 tygodnie

Zulos

Najlepsze jest to jak każdą informację można przedstawić. Szkoły zamknięte tylko do 24 grudnia. Tyle, że dzieci wrócą do szkoły już 18 stycznia:D

Ale rzeczywiście to oznacza, że muszą planować jakiś większy lockout, a w każdym razie udupią wyciągi, bo nijak nie można by inaczej zrozumieć kumulacji wszystkich województw na ferie w tym samym czasie dla wszystkich.

peja76
3 minuty temu, Zulos napisał:

Najlepsze jest to jak każdą informację można przedstawić. Szkoły zamknięte tylko do 24 grudnia. Tyle, że dzieci wrócą do szkoły już 18 stycznia:D

Ale rzeczywiście to oznacza, że muszą planować jakiś większy lockout, a w każdym razie udupią wyciągi, bo nijak nie można by inaczej zrozumieć kumulacji wszystkich województw na ferie w tym samym czasie dla wszystkich.

Żeby nie było że od 24 będzie zakaz.

Suzu4x4

He, he . oczywiście że nigdzie nie pojedziemy . szkoda tylko dzieciaków :(

jacekzoo
16 minut temu, peja76 napisał:

Żeby nie było że od 24 będzie zakaz.

Obstawiam na 99% że tak będzie

vrs
1 minutę temu, jacekzoo napisał:

Obstawiam na 99% że tak będzie

Też tak sądzę. Dobrze że się ruszyliśmy  na tydzień w listopadzie.  

dudek_t

Czyli narty trzeba planować po 18.01. Oby można było za granicę bo sens uruchomienia stoków w PL raczej nie istnieje. 

bozka

Kilka dni temu wypowiadał się szef kompleksu narciarskiego w Szczyrku, że tylko czekają na opad śniegu bo są gotowi do otwarcia. Nawet nie chcę sobie wyobrazić co będzie się działo w czasie ferii wszystkich szkół w tym samym czasie. Kwatery pełne i czekanie godzinami na wjazd.

Oglądałam aktualne filmiki z lodowców w Austrii  gdzie jest (przynajmniej na to wygląda ) wysoka dyscyplina sanitarna, jak na razie mało ludzi i trasy super przygotowane - zresztą jak zwykle. Natomiast ani słowa nie było powiedziane na temat ile osób w gondolach czy na krzesłach np.  4-6 osobowych,  czy pleksi może być zamykana czy nie  a to jak dla mnie kluczowa sprawa.

Cathay

Otworzą galerię żeby odszkodowań nie płacić. Wprowadzą 23 grudnia zakaz przemieszczania albo godzinę policyjną bądź jedno i drugie. Dlatego wyraźnie mówi żeby nie rezerwować wyjazdów. 

Dzięki temu mamy prawie miesiąc lockdownu zwanego solidarnością i wówczas spokojnie można szkoły otworzyć 18-go stycznia.

Pomysł w gruncie rzeczy całkiem dobry. 

vrs

Mam nadzieję że osoby żyjące z wynajmowania kwater / pokoi jakoś przeżyją te genialne pomysły ...

mundek28

Najważniejsze żebyśmy się zdecydowali  jaką maseczkę wybieramy, i piszę to poważnie.Nie życzę nikomu aby nie mając wyboru potrzebował tlenowej.Czy w waszej okolicy bądż nawet w rodzinie czy w gronie znanych wam osób nie było zgonów 30-40 letnich ludzi?

Maras
7 minut temu, vrs napisał:

Mam nadzieję że osoby żyjące z wynajmowania kwater / pokoi jakoś przeżyją te genialne pomysły ...

Zaraz  górale  zablokują Zakopiankę za te ferie w jednym terminie :)     

vrs

Żadnych ferii nie będzie. Dla kogoś kto ma pensjonat to normalnie od świąt do marca jest 3 miesiące eldorado. Często z tych przychodów ludzie żyją potem przez większość roku.  Jak w tym roku będzie 0 albo 20% przychodów w tym okresie to słabo to widzę. 

Edited by vrs (see edit history)