Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

wracając do planów wakacyjnych (a w zasadzie ferii zimowych) to dziś w tivi usłyszałem jak Mateusz Krzywousty zapowiedział że ferie zimowe w całej Polsce dla wszystkich województw  odbędą się w jednym terminie od 4 do 17 stycznia.

Ktoś mi wytłumaczy jaki ma to cel w dobie pandemii ?

bo nie łapię :rolleyes:

Rozumiem chyba chodzi o to żeby spotkać się ze znajomymi  dziećmi z innego województwa bo do tej pory terminy zawsze się nami mijały :zarowka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Suzu4x4 napisał:

wracając do planów wakacyjnych (a w zasadzie ferii zimowych) to dziś w tivi usłyszałem jak Mateusz Krzywousty zapowiedział że ferie zimowe w całej Polsce dla wszystkich województw  odbędą się w jednym terminie od 4 do 17 stycznia.

Ktoś mi wytłumaczy jaki ma to cel w dobie pandemii ?

bo nie łapię :rolleyes:

Rozumiem chyba chodzi o to żeby spotkać się ze znajomymi  dziećmi z innego województwa bo do tej pory terminy zawsze się nami mijały :zarowka:

Podejrzewam że w tym terminie to raczej nigdzie się nie ruszymy, raczej nas nie puszczą, a po 17 będą chcieli dzieciaki puścić do szkoły, ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to jak każdą informację można przedstawić. Szkoły zamknięte tylko do 24 grudnia. Tyle, że dzieci wrócą do szkoły już 18 stycznia:D

Ale rzeczywiście to oznacza, że muszą planować jakiś większy lockout, a w każdym razie udupią wyciągi, bo nijak nie można by inaczej zrozumieć kumulacji wszystkich województw na ferie w tym samym czasie dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zulos napisał:

Najlepsze jest to jak każdą informację można przedstawić. Szkoły zamknięte tylko do 24 grudnia. Tyle, że dzieci wrócą do szkoły już 18 stycznia:D

Ale rzeczywiście to oznacza, że muszą planować jakiś większy lockout, a w każdym razie udupią wyciągi, bo nijak nie można by inaczej zrozumieć kumulacji wszystkich województw na ferie w tym samym czasie dla wszystkich.

Żeby nie było że od 24 będzie zakaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu wypowiadał się szef kompleksu narciarskiego w Szczyrku, że tylko czekają na opad śniegu bo są gotowi do otwarcia. Nawet nie chcę sobie wyobrazić co będzie się działo w czasie ferii wszystkich szkół w tym samym czasie. Kwatery pełne i czekanie godzinami na wjazd.

Oglądałam aktualne filmiki z lodowców w Austrii  gdzie jest (przynajmniej na to wygląda ) wysoka dyscyplina sanitarna, jak na razie mało ludzi i trasy super przygotowane - zresztą jak zwykle. Natomiast ani słowa nie było powiedziane na temat ile osób w gondolach czy na krzesłach np.  4-6 osobowych,  czy pleksi może być zamykana czy nie  a to jak dla mnie kluczowa sprawa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzą galerię żeby odszkodowań nie płacić. Wprowadzą 23 grudnia zakaz przemieszczania albo godzinę policyjną bądź jedno i drugie. Dlatego wyraźnie mówi żeby nie rezerwować wyjazdów. 

Dzięki temu mamy prawie miesiąc lockdownu zwanego solidarnością i wówczas spokojnie można szkoły otworzyć 18-go stycznia.

Pomysł w gruncie rzeczy całkiem dobry. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze żebyśmy się zdecydowali  jaką maseczkę wybieramy, i piszę to poważnie.Nie życzę nikomu aby nie mając wyboru potrzebował tlenowej.Czy w waszej okolicy bądż nawet w rodzinie czy w gronie znanych wam osób nie było zgonów 30-40 letnich ludzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, vrs napisał:

Mam nadzieję że osoby żyjące z wynajmowania kwater / pokoi jakoś przeżyją te genialne pomysły ...

Zaraz  górale  zablokują Zakopiankę za te ferie w jednym terminie :)     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych ferii nie będzie. Dla kogoś kto ma pensjonat to normalnie od świąt do marca jest 3 miesiące eldorado. Często z tych przychodów ludzie żyją potem przez większość roku.  Jak w tym roku będzie 0 albo 20% przychodów w tym okresie to słabo to widzę. 

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.