Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, august831 napisał:

na głupotę  od marca też nie wynaleźli

 

Proszę, nie używajmy takich słów, bo to broń dwusieczna :wacko:

 

Tak dla kontrastu:

 

Obraz może zawierać: tekst

źródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Wy za to co wyżej !! 
Tylko skoro to taka inna grypa którą można jabłkami wyleczyć to po co tak premier panikuje ?? https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-w-polsce-rzad-wprowadza-nowe-ograniczenia/sj4596d,79cfc2

ps A Karczewski na twiterze swoje mądrości ogłosił .

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2020 o 22:24, danielpoz napisał:

To można zrobić zawsze a śniegu jeszcze nie widać?

Śniegu może nie ale temperatury zimowe się zrobiły...

1487E989-F5DB-4D03-87F3-CF01B2F538E8.thumb.jpeg.720031ec1d6518b27ce7f62485c032aa.jpeg

W samochodzie też już zmienię w niedługim czasie. 

Nie po to mam zimówki żeby jeździć na letnich czy tam całorocznych bo nie wiem w sumie jak te Hankooki są klasyfikowane. 

BTW. Jednak do listopada w domu nie wysiedzieliśmy :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, to u nas na południu upał, chyba ze 3 stopnie cieplej było ;)

a tak w ogóle, to pada od 8 albo od 9 dni. Miała być druga Irlandia i jest ;D

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał:

Miała być druga Irlandia i jest ;D

No i masz czas, by oglądać TVP oraz TVN i nakręcać się w spiralę strachu.

Podbudowując Was, jest szansa na ładny, przyszły "łikend". Tak więc wyłączamy telewizor i jazda w teren ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał:

o, to u nas na południu upał, chyba ze 3 stopnie cieplej było ;)

Łza... to u Was było :]

9C06617E-7D7E-4CAD-BDCC-8A75D0FBEE15.thumb.jpeg.75d7a1074e5e0f7fff6f939b7fee92f9.jpeg23C3109F-56B0-4BFE-A51D-59624330DF50.thumb.jpeg.610df520d02bc213a8d7323fbeed68a4.jpeg

nie ma złej pogody... są złe ubrania. 

A od wieczora mamy sąsiadów w namiocie. :)

ps. dalej pada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chwila i zaczną się pozwy przeciwko Państwu. I to nie tylko w Polsce:

https://m.cda.pl/video/5942252be?fbclid=IwAR2kavE4EDXcfCeC-WAyQ-aODpQL3T_cqnf-sAPqxcmiSL9V1fP7B_yqPnA

Według mnie warto obejrzeć - i dla zastraszonych i dla anycovidowców.

BTW. W Polsce umiera rocznie jakieś 400 TYSIECY osób, czyli miesięcznie powiedzmy 40 TYSIECY !!!!!!! Jaki procent czy promil to covidowcy??? Ludzie - proszę Was - poszukajcie innych informacji oprócz TVP i TVN :dzieki: Bo te media robią nas w ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chwila i zaczną się pozwy przeciwko Państwu. I to nie tylko w Polsce:
https://m.cda.pl/video/5942252be?fbclid=IwAR2kavE4EDXcfCeC-WAyQ-aODpQL3T_cqnf-sAPqxcmiSL9V1fP7B_yqPnA
Według mnie warto obejrzeć - i dla zastraszonych i dla anycovidowców.
BTW. W Polsce umiera rocznie jakieś 400 TYSIECY osób, czyli miesięcznie powiedzmy 40 TYSIECY !!!!!!! Jaki procent czy promil to covidowcy??? Ludzie - proszę Was - poszukajcie innych informacji oprócz TVP i TVN :dzieki: Bo te media robią nas w ....
Zwróć uwage, że jak tylko się pojawił temat tego pozwu zbiorowego przeciwko WHO to nagle WHO zmiękła rura i powiedzieli ze lockdowny jest zły, że covid ma śmiertelność na poziomie grupy itp. Zbieg okoliczności?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, lbuster said:

W Polsce umiera rocznie jakieś 400 TYSIECY osób

Ja nie wiem czy w tym wszystkim chodzi o to, by się prześcigać w liczbach przypadków śmiertelnych w danej chorobie. Wydaje mi się, że z koronawirusem problemem jest niewydolność służby zdrowia. Za dużo osób w jednym czasie musi być hospitalizowanych.

Dla zainteresowanych bardzo ciekawe statystyki, które pokazują m.in., w którym kraju jaka jest kondycja służby zdrowia https://covid19.healthdata.org/poland?view=resource-use&tab=trend&resource=all_resources. Są już dane historyczne i bardzo dobrze na tych wykresach widać moment, kiedy Szwecja zbliżyła się do maksymalnej liczby dostępnych łóżek i ile tysięcy łózek ICU (OIOM) zabrakło w Hiszpanii czy we Włoszech.

To, co się obecnie dzieje w szpitalach jest jakimś absurdem. Ludzie, którzy wymagają hospitalizacji, planowanych zabiegów i operacji, mają być usunięci ze szpitali. Moja przyjaciółka, po wypadku na rowerze, ze złamanym udem, czekała na operację od poniedziałku do czwartku, bo COIVD i procedury. Przez nieumiejętne zarządzanie tematem sparaliżowano służbę zdrowia. Tylko to nie to samo, co mówienie, że koronawirus to ściema.

Edytowane przez Slawka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, Slawka napisał:

bardzo ciekawe statystyki

Problem w tym, że zaczynają się one od lutego tego roku. Bardziej wartościowe by były z zakresu kilku lat :(

22 minuty temu, Slawka napisał:

Szwecja zbliżyła się do maksymalnej liczby dostępnych łóżek

To mi wygląda na połowę dostępnych łóżek a przewidywania na początek przyszłego roku to jak wróżenie z fusów (czerwona strzałka)

image.thumb.png.426569b611c8fb03a73bfafa069460e4.png

17 minut temu, Slawka napisał:

ile tysięcy łózek ICU (OIOM) zabrakło w Hiszpanii

No powiedzmy, że im zabrakło łóżek. Ale aktualna sytuacja i prognozowana jest OK :hmm: Czyli chyba dobrze na tym wyszli, że nie mieli lockdown'u :hmm:

image.thumb.png.1160225bb36060dd9bb164ee8455f1a3.png

 

 

10 minut temu, Slawka napisał:

To, co się obecnie dzieje w szpitalach jest jakimś absurdem. Ludzie, którzy wymagają hospitalizacji, planowanych zabiegów i operacji, mają być usunięci ze szpitali. Moja przyjaciółka, po wypadku na rowerze, ze złamanym udem, czekała na operację od poniedziałku do czwartku, bo COIVD i procedury. Przez nieumiejętne zarządzanie tematem sparaliżowano służbę zdrowia.

I to jest prawdziwy problem :ok:

8 minut temu, Slawka napisał:

koronawirus to ściema

Ja nigdy nie mówiłem, że koronawirus to ściema. Natomiast media i Państwa w wyniku masowej paniki zrobili z igły widły :sciana: Testy na koronę to jest prawdziwa ściema !!! I na tej podstawie są wszystkie wątpliwości :angry:

A dlaczego tak się stało, że zrobiono z igły widły, to już inny temat i o tym nie dyskutuję ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.