Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, vrs napisał:

 

Bylem natomiast kiedyś na kempingu na którym okazało się że przyjmują tylko zielone koty a niebieskich nie bo maja jakaś własną oczyszczalnie ścieków  i musiałem swojego niebieskiego kota zawieźć na pobliski Camper stop na którym dopiero go zrzuciłem. Cała operacja trwała około 30-40min włącznie z przejazdem około 5km.

Cudowne miejsce?

Frontem do klienta?

5 minut temu, jacekzoo napisał:

Ja mam 400 i mam wskaźnik pusto- średnio- pełna. Ale za to nie mam menzurki do spuszczania wody ? a wskaźnik wody też ma trzy pozycje pełno- średnio- pusto. Tylko średnio wskakuje już po kilku kliknięciach pompką a pusto jak już faktycznie jest pusto :niewiem:

Jeden z czujików(drucik) jest zbyt krótki. To działa dość liniowo. 

Edytowane przez danielpoz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, vrs napisał:

Bylem natomiast kiedyś na kempingu na którym okazało się że przyjmują tylko zielone koty a niebieskich nie

Pytanie, jak oni to weryfikowali, że użyłeś zielony lub niebieski :D

18 minut temu, danielpoz napisał:

Opierając sie na c500 są trzy wersje wykonania. Bez spłuczki, ze spłuczką i ze spłuczką i wskaźnikiem. 

W C400 może jest podobnie ale nigdy się nie zagłębiałem bo i po co?

OK, dzięki za info :ok:

19 minut temu, jacekzoo napisał:

Ja mam 400 i mam wskaźnik pusto- średnio- pełna.

Czyli potwierdzają się słowa Daniela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, lbuster napisał:

Pytanie, jak oni to weryfikowali, że użyłeś zielony lub niebieski :D

To było na Słowenii, w jakimś parku narodowym niedaleko Postojnej Jamy, kemping prowadziła Słowenka niemieckiego pochodzenia...

Po prostu zapytała się jaką chemię używam. Jak zieloną to kota mogłem wlać do sedesu. Jak zrobiłbym to samo z niebieską to bym im podobno zabił bakterie w oczyszczalni ścieków. Prosiła żeby niebieskiej nie wylewać i ja to uszanowałem. 

Chciala nawet za mnie tego mojego kota zawieźć na ten Camper stop i wylać ale jej nie dałem. To w końcu mój kot :]  i ja go wyprowadzam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, vrs napisał:

to bym im podobno zabił bakterie w oczyszczalni ścieków. Prosiła żeby niebieskiej nie wylewać i ja to uszanowałem. 

Tak przypuszczałem że mieli bio oczyszczalnie to coraz popularniejsze.
Brawo dla właścicielki obiektu - tak to własnie powinno wyglądać  - ekologia bardzo dobrze ale w połączeniu z bezpłatna usługą wywozu jeśli klient nie może spełnić wymogu i do tego jeszcze info na stronce i przy wjeździe się prosi - a nie tylko mam cię wjechałeś to kasa za pobyt i niebieski kot nie nada i won.

 

Godzinę temu, lbuster napisał:

Pytanie, jak oni to weryfikowali, że użyłeś zielony lub niebieski :D

To nie jest takie trudne i możliwe bez patrzenia i wąchania :) wystarczy zamontować czujnik który zareaguje na któryś składnik niebieskich płynów :)  impuls z czujnika może już uruchomić cokolwiek :) 
Podobne czujniki wielu zakazanych substancji są standardem na zrzutniach ścieków  dla szambiarek np.  przekroczone  PH lub zasolenie i czujnik włącza wyjca oraz rejestruje na kamerce kto zrzuca za kwaśne czy za słone.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotopułapka z czujnikiem na zrzutni? :)

W sumie, wystarczy wyraźne info na wjeździe, wprawdzie dotyczy korzystania z kibelka, ale już tylko za to szacun. Taki trochę temat niewyjściowy, i dowiadujesz się po cichu na miejscu, zamiast od razu wiedzieć że "Tu używa się tylko zielnej chemii do WC". Wtedy planując pobyt masz możliwość zarzucić w porę właściwą chemię.

Może w ogóle, w miejscach zorganizowanych, tam, gdzie regularnie, codziennie, co 2 dni, można zlać kota (znaczy się zawartość), powinno się jawnie propagować zwyczaj - zielony płyn. Nawet jak mają zwykłą kanalizację, to na jej końcu oczyszczalnie też dostają w d... . Pewnie, że to się rozcieńczy itd zanim do oczyszczalni trafi,  ale i tak wpływ jakiś ma. 2-3 dni na zielonym thetfordzie nie stanowi przecież jakiegoś problemu. Ale weźcie takie Władysławowo, Chłapowo - zrzut do oczyszczalni czy to z kanalizy, czy z szambiarek latem w sezonie to musi być koszmar dla oczyszczalni, jedna beka z jakiegoś kempingu po zrzucie "niebieskiego" przez kilkanaście załóg  (niezły koncentrat) i parę dni odtwarzania  złoża biologicznego niemal pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, czyś napisał:

Fotopułapka z czujnikiem na zrzutni? :)

W sumie, wystarczy wyraźne info na wjeździe, wprawdzie dotyczy korzystania z kibelka, ale już tylko za to szacun. Taki trochę temat niewyjściowy, i dowiadujesz się po cichu na miejscu, zamiast od razu wiedzieć że "Tu używa się tylko zielnej chemii do WC". Wtedy planując pobyt masz możliwość zarzucić w porę właściwą chemię.

Może w ogóle, w miejscach zorganizowanych, tam, gdzie regularnie, codziennie, co 2 dni, można zlać kota (znaczy się zawartość), powinno się jawnie propagować zwyczaj - zielony płyn. Nawet jak mają zwykłą kanalizację, to na jej końcu oczyszczalnie też dostają w d... . Pewnie, że to się rozcieńczy itd zanim do oczyszczalni trafi,  ale i tak wpływ jakiś ma. 2-3 dni na zielonym thetfordzie nie stanowi przecież jakiegoś problemu. Ale weźcie takie Władysławowo, Chłapowo - zrzut do oczyszczalni czy to z kanalizy, czy z szambiarek latem w sezonie to musi być koszmar dla oczyszczalni, jedna beka z jakiegoś kempingu po zrzucie "niebieskiego" przez kilkanaście załóg  (niezły koncentrat) i parę dni odtwarzania  złoża biologicznego niemal pewne.

Masz rację. To samo chemia, substancje oleiste, poza zakresem pH itd. może w Polsce za 20 lat do tego dojdziemy. Osobiście jestem za obowiązkową edukacją ekologiczną. Wycieczka do oczyszczalni ścieków, na składowisko odpadów tez dla każdego. Byłem kilka razy w takich obiektach, znam zasady działania. 3 razy myślę zanim coś do kanalizacji wleję czy do kosza wrzucę.

Na takim campingu płyn zielony powinien być gratis. Nawet po 200ml, nie mówię 2 litry na weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, maarec napisał:

Na takim campingu płyn zielony powinien być gratis. Nawet po 200ml,

Na tym na którym byłem, na Słowenii, właścicielka miała w planach dawać po 1 saszetce zielonego na załogę na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, vrs napisał:

Na tym na którym byłem, na Słowenii, właścicielka miała w planach dawać po 1 saszetce zielonego na załogę na dobę.

I wystarczy. Takie próbki thetford sam butelkuje i rozdaje gratis. Myślałem czy nie kupić i dawać jako gratis dla stałych klientów :) jednak nie trafiłem nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jej nawet mówiłem żeby postawiła gdzieś za stodołą zwykłego toitoia. Jak klient przyjeżdża z niebieskim kotem to opróżnia go do tego toitoia i na kempingu jedzie już na zielonym. I wszyscy są happy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacekzoo napisał:

Łoooo się dzieje. Teraz nawet nie trzeba ściągać apki żeby być covidowo śledzonym. Wystarczy zaktualizować telefon...

Wczoraj się zastanawiałem nad tym. Pewnie system naszego królestwa nie będzie z tym kompatybilny, ale to ani lepiej ani gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.