Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, czyś napisał:

Albo przejmij obowiązki tresera kota i spójrz na wskaźnik i wynieś zawczasu. Najprostsze rozwiązanie. Wolę chyba stracić trochę saszetki/płynu w niepełnej kasecie, niż wozić kolejnego klamora. Zwlaszcza że im dłużej zalega zawartość tym chyba gorzej i zadanie kotowego robi się tym bardziej g....e. 

przy zastosowaniu chemii zgodnie z instrukcją a nawet przy dawce lekko ponad normę (zawsze leję więcej niż na opakowaniu), zapomniana pełna kaseta pozostawiona na 3 tygodnie w środku lata nie powoduje problemów - mit obalony doświadczalnie. Dwa - pod domem mam zrobioną idealnie zlewnię prosto do kanalizacji - średnica kratki otworu - 36cm, mało brakuje a wpadłaby cała kaseta :)

13 minut temu, danielpoz napisał:

Moja nie krzyczy?

Po to jest wskaźnik zapełnienia żeby nie być zakoczonym?

wskaźnik wskaźnikiem. Siedzisz pod markizą wieczorem, dzieciaki w przyczepie czy kamperze, nie masz kontroli nad tym, że z połowy zrobiło się ponad 3/4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No dobra, jadąc na dzikusa bez możliwości zrzutu, bierzemy ze sobą jeszcze albo przenośnego thetforda z namiotem na toikę/prysznic, albo 30l beczkę z uszczelka pokrywy (niebieska, nieprzezroczysta) na rezerwowy zrzut z kasety. W bagażniku na to kastra i gruby wór foliowy. Ale to na dziko. Jak się rzadko korzysta, to beczka daje rade, do kupienia na Alle... za grosze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maarec  uprzedziłeś mnie bo dokładnie to samo chciałem napisać, mam niemal identyczne doświadczenia  ;)

- przy odpowiednio dozowanej niebieskiej chemii Thetforda nawet kilkudniowe pozostawienie kasety z nieczystością nie powoduje dyskomfortu przy opróżnianiu

- nie chce wchodzić w szczegóły ale moje dzieciaki mają taką przemianę materii że  od stanu " jest jeszcze OK "  do stanu "pod korek" granica jest bardzo cienka i czasem nie zdążysz się obejrzeć jak już jest po temacie 

- przy domu mam również komfortowe miejsce do zrzutu kota i umycia kasety bez konieczności celowania, pilnowania żeby czegoś nie pobrudzić czy wdychania cudzych zapachów w zamkniętym pomieszczeniu więc też  czasem wolę dowieść i ogarnąć dwie kasety w komfortowych warunkach niż kombinować po publicznych kiblach czy toytoyach ...

więc jak zwykle punkt widzenia zależy od punktu siedzenia , ja męczyłem się z jedną przez kilka lat , teraz mam dwie i nie żałuje zakupu

po co się męczyć jak za niewielką kwotę można ułatwić sobie życie :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, danielpoz napisał:

Po to jest wskaźnik zapełnienia żeby nie być zakoczonym?

Nie wiem, jak to u Was działa, ale u mnie się zapala jak jest prawie pełno i to jest informacja, by natychmiast iść na spacer. Opóźnianie spaceru z reguły powoduje konieczność czyszczenia "wanienki" pod kasetą :( 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lbuster napisał:

Nie wiem, jak to u Was działa, ale u mnie się zapala jak jest prawie pełno i to jest informacja, by natychmiast iść na spacer. Opóźnianie spaceru z reguły powoduje konieczność czyszczenia "wanienki" pod kasetą :( 

 

u mnie tak samo. jest jedna dioda która jak się zapali to oznacza że nie korzystamy już z kibla bo zostało miejsca na tylko jedną sytuację awaryjną :pupa:  :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, lbuster napisał:

Aaaa, to Ty masz full wypas. U mnie tylko 1 dioda ☹

No to już widzę zaletę c500 w stosunku do c400 ?

To zależy od wersji a nie od modelu. C400 zapewne też może mieć taki wskaźnik a może być też golasem nawet bez spłuczki. 

20 minut temu, Suzu4x4 napisał:

u mnie tak samo. jest jedna dioda która jak się zapali to oznacza że nie korzystamy już z kibla bo zostało miejsca na tylko jedną sytuację awaryjną :pupa:  :-]

Ja znam takiego który myślał że czerwona dioda sygnalizuje brak wody w spłuczce???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, danielpoz napisał:

To zależy od wersji a nie od modelu. C400 zapewne też może mieć taki wskaźnik a może być też golasem nawet bez spłuczki.

Jesteś tego pewien? Bo mam wrażenie, że system wskazywania kilku pozycji zapełnienia różni się od systemu "mam full" I to jest właśnie według mnie przewaga c500 nad c400.

58 minut temu, bw81 napisał:

u mnie pokazuje 3/4 i pełno:

A jaką masz kasetę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tylko „pełno”, stan zapełnienia oceniam wiec na „oko”. Zaglądając od góry. Co nie zmienia faktu że na kempingu z reguły robię jedną zmianę na dobę. Tak mam tez odliczone te saszetki. Jedna dziennie. 

Bylem natomiast kiedyś na kempingu na którym okazało się że przyjmują tylko zielone koty a niebieskich nie bo maja jakaś własną oczyszczalnie ścieków  i musiałem swojego niebieskiego kota zawieźć na pobliski Camper stop na którym dopiero go zrzuciłem. Cała operacja trwała około 30-40min włącznie z przejazdem około 5km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lbuster napisał:

Jesteś tego pewien? Bo mam wrażenie, że system wskazywania kilku pozycji zapełnienia różni się od systemu "mam full" I to jest właśnie według mnie przewaga c500 nad c400.

 

Nie?

Opierając sie na c500 są trzy wersje wykonania. Bez spłuczki, ze spłuczką i ze spłuczką i wskaźnikiem. 

W C400 może jest podobnie ale nigdy się nie zagłębiałem bo i po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lbuster napisał:

Jesteś tego pewien? Bo mam wrażenie, że system wskazywania kilku pozycji zapełnienia różni się od systemu "mam full" I to jest właśnie według mnie przewaga c500 nad c400.

A jaką masz kasetę?

Ja mam 400 i mam wskaźnik pusto- średnio- pełna. Ale za to nie mam menzurki do spuszczania wody ? a wskaźnik wody też ma trzy pozycje pełno- średnio- pusto. Tylko średnio wskakuje już po kilku kliknięciach pompką a pusto jak już faktycznie jest pusto :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.