Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, lbuster napisał:

Pytam, bo uważam to za dobry pomysł. I nawet nie po to tylko, by wozić potem dwie kasety, tylko czasami na polu wieczorem okazuje się, że kaseta nie wytrzyma do rana, więc można włożyć nową, czystą, a przy wyjeździe wyprowadzić dwa koty na spacer. Jedna g..niana robota :P

Ja zawsze tak robię. Tzn używam tych kaset na zmianę. Biorę pustą z bagażnika i zamieniam z pełną. Opróżniam pełną i wkładam jako pustą do bagażnika. Czasem z opróżnianiem kasety się schodzi ze 20 min. A tak zamieniam i dzieci mogą korzystać od razu. Jakoś tak sie zawsze składało ze akurat jak wyprowadzałem kota to wszyscy musieli właśnie w tym czasie skorzystać z toalety. 

Ale oczywiście pierwotny powód był taki żeby zimą na weekendzie pod stokiem nie mieć stresu z kotem. 

A skoro już mam te dwie kasety to używam obu na pozostałych wyjazdach. 

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze tak robię. Tzn używam tych kaset na zmianę. Biorę pustą z bagażnika i zamieniam z pełną. Opróżniam pełną i wkładam jako pustą do bagażnika. Czasem z opróżnianiem kasety się schodzi ze 20 min. A tak zamieniam i dzieci mogą korzystać od razu. Jakoś tak sie zawsze składało ze akurat jak wyprowadzałem kota to wszyscy musieli właśnie w tym czasie skorzystać z toalety. 
Ale oczywiście pierwotny powód był taki żeby zimą na weekendzie pod stokiem nie mieć stresu z kotem. 
A skoro już mam te dwie kasety to używam obu na pozostałych wyjazdach. 
A ja sądziłem że tylko u mnie tak jest hehe , właśnie jestem posiadaczem dwóch kaset na zmianę przy dzieciach to powinny być budy wyposażone we dwie odrazy

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście kolekcjonuje te kasety. W samym 2020 kupiłem dwie, jedną już sprzedałem :). Oczywiście tą bez kółek :)

20kg wsadu bez kółek - czysta złośliwość producenta.

46 minut temu, lbuster napisał:

Pytam, bo uważam to za dobry pomysł. I nawet nie po to tylko, by wozić potem dwie kasety, tylko czasami na polu wieczorem okazuje się, że kaseta nie wytrzyma do rana, więc można włożyć nową, czystą, a przy wyjeździe wyprowadzić dwa koty na spacer. Jedna g..niana robota :P

Dzisiaj nauczyłem się nowego słowa ;)

Kalfas :). Gwara Częstochowska potrafi zaskoczyć każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, maarec napisał:

20kg wsadu bez kółek - czysta złośliwość producenta.

Na kółkach czasami ciężko - nie wyobrażam sobie wyprowadzania kota bez kółek :mlot:

Zaintrygowaliście mnie tym gófnem - znalazłem c400 za 536 PLN. Dobra cena, czy jeszcze poczekać?

https://www.gomarket.com.pl/przyczepy-i-samochody-kempingowe/czesci-do-przyczep-i-kamperow/kampery-i-przyczepy-wodne-instalacje/toalety-akcesoria-czesci-zamienne/p,zbiornik-kaseta-zestaw-odswiezajacy-do-toalety-c400-fresh-up-thetford,100047153.html

Godzinę temu, maarec napisał:

Gwara Częstochowska potrafi zaskoczyć każdego.

U mnie z gwary kociewskiej mało zostało. A może się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, danielpoz napisał:

  Dwie kasety to idealna sprawa stojąc na dziko? Będąc na kempingu i mając stały dostęp do miejsca zrzutu to dodatkowa kaseta chyba jest fanaberią dla komplikatorów?

nie do końca  fanaberia, co prawda na pomysł zakupu drugiej wpadłem właśnie podczas weekendowych wyjazdów na dziko gdzie przy naszej czwórce jedna kaseta nie starczała a przy dwóch jesteśmy w pełni niezależni na cały weekend, ale podobnie jak kolega @vrs  skoro mam to na kempingu też się czasem przyda

właśnie najczęściej jest tak że zrzut jest na drugim końcu kempingu jest już ciemno siedzę przy grillu konsumując późną kolację popijając zimne piwko w błogim nastroju delektując się spokojem jak dzieciaki zasną to żona sobie przypomina i wtedy krzyczy :

"kasetę wynieś bo nie wytrzyma do rana"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AdamH napisał:

A czy ja tego kiedyś nie mówiłem??? :D:D:]

najgorszy moment to jak cała ekipa śpi, camping śpi, cisza totalna, Ty w piżamie, ostatnie siku przed spaniem i nagle przerażenie w oczach - FULL!

spacerek, jak najciszej bo od 2 godzin sąsiedzi śpią... pod kołami zamiast asfaltu żwir czy bruk. W takim przypadku druga kaseta jak znalazł.

Ja w chwili kiedy jadę na 1 noc lub na camping wyciągam drugą kasetę, jej miejsce przeważnie zajmuje drewno na ognisko... - porąbane na małe palenisko średnica ok 40cm. Ostatnio oberwało mi się od właściciela campingu za taki ogień, mimo że ani drzew ani nic palnego nie było w okolicy a ja metr od ognia pilnowałem, do kranu z wężem kolejny metr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Suzu4x4 napisał:

 @vrsto żona sobie przypomina i wtedy krzyczy :

"kasetę wynieś bo nie wytrzyma do rana"

Moja nie krzyczy?

10 minut temu, maarec napisał:

Ty w piżamie, ostatnie siku przed spaniem i nagle przerażenie w oczach - FULL!

 

 

 

Po to jest wskaźnik zapełnienia żeby nie być zakoczonym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo przejmij obowiązki tresera kota i spójrz na wskaźnik i wynieś zawczasu. Najprostsze rozwiązanie. Wolę chyba stracić trochę saszetki/płynu w niepełnej kasecie, niż wozić kolejnego klamora. Zwlaszcza że im dłużej zalega zawartość tym chyba gorzej i zadanie kotowego robi się tym bardziej g....e. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.