Jump to content
kojus

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus

Recommended Posts

filipert

Widziałem, że @Suzu4x4wrzucił już to w ciekawostkach ale tutaj chyba warto powielić tę informację.

https://www.o2.pl/informacje/hiszpania-250-osob-uwiezionych-na-kempingu-wykryto-koronawirusa-6532760968588064a

To pierwszy przypadek wykrycia chorych na kempingu o jakim słyszałem. 

Slawka
On 7/15/2020 at 9:34 AM, Łza Włóczynutka said:

Jesteś teraz? Jak wyglądało na granicy? były jakieś kolejki/dodatkowe kontrole związane z COVID?

Właśnie wróciłam. Sprawdzali nas raz w Szwajcarii, przez przyczepkę, w której jeździ pies. Myśleli, że przemycamy papierosy ;)

Niemcy, Szwajcaria, Austria  - swobodny przejazd. 

Zulos

Temat umarł - czyżby dlatego, że umarł koronawirus??

Chowajcie się ludziska, bo KN jedzie nad morze:D

Na wszelki wypadek muszę chyba jednak zapaskudzić tablicę, żeby wrócić cało do domu.

Wezmę ze sobą świeży wynik z wtorku - negatywny i okleję nim samochód - może to pomoże przeżyć.

Choć od wtorku wiele mogło się wydarzyć...

danielpoz

O czym można pisać skoro problem już nie istnieje😎

Łza Włóczynutka

Jak nie istnieje, szef WHO ogłosił właśnie, że potrzebuje setek miliardów dolarów i że umarło na COVID przez pół roku 0,35 mln osób. W tym samym czasie umarło 5 mln osób na raka, ale na to akurat nie trzeba piniądzów. COVID ważniejszy.

lbuster

Przepraszam  Was, ale j...ać WHO!!!

Prośba do moderarorów o zamknięcie trolowego tematu.

BTW, sam byłem trolem ☹

Cathay

Miałem wątpliwą przyjemność być kilka godzin w Świnoujściu i wniosek mam następujący: jeśli korona byłaby tak zaraźliwa jak podają media, to ten tygiel ocierających się o siebie tysięcy ludzi, z różnych stron Polski i Niemiec, musiałby eksplodować. Mamy jednak połowę sierpnia i po za zakładami pract, weselami i zamkniętymi imprezami zarazy nie ma.  
Wychodzi na to że spoceni i dyszący ludzie w zamkniętych pomieszczeniach zarażają się łatwo. W plenerze o to dużo trudniej. 

filipert

A ja jestem zaskoczony po pobycie w Helu. Wszędzie wstęp w maskach + płyny, nawet do restauracji wchodzi się w masce i dopiero przy stoliku zdejmuje. Zdecydowana większość ludzi stosuje się do zaleceń.

Za chwile zalecenia będą nakazami.

mundek28

Oczywiście że w zamkniętych pomieszczeniach wiruski penetrują łatwiej nasze pyski.

Zulos
5 godzin temu, Cathay napisał:

Miałem wątpliwą przyjemność być kilka godzin w Świnoujściu i wniosek mam następujący: jeśli korona byłaby tak zaraźliwa jak podają media, to ten tygiel ocierających się o siebie tysięcy ludzi, z różnych stron Polski i Niemiec, musiałby eksplodować. Mamy jednak połowę sierpnia i po za zakładami pract, weselami i zamkniętymi imprezami zarazy nie ma.  
Wychodzi na to że spoceni i dyszący ludzie w zamkniętych pomieszczeniach zarażają się łatwo. W plenerze o to dużo trudniej. 

Ja ruszam jutro nad morze z jednodniowym opóźnieniem i po całym dniu spędzonym na oddziale pediatrycznym z dzieckiem, ale słyszałem już niewesołe relacje znajomych odnośnie nie tylko tłumów, ale też i niestety coraz gorszego zachowania rozbawionej gawiedzi nad morzem. Na szczęście wystarczy się trochę postarać i można znaleźć ustronne miejsca, nawet w kurortach, tylko trzeba parę kroków ruszyć dupska.

Rzeczywiście najistotniejszą rolę gra czas i intensywność kontaktu. Dlatego wesela są modelowym przykładem roznoszenia wirusa, ale też kościoły, zakłady pracy, imprezy typu koncerty. Nie ma co się bać nad morzem (czy w górach, czy gdziekolwiek indziej) tłumów, ale już tłumów w zamkniętych pomieszczeniach i w konfiguracji takiej, że będzie się spędzać w bezpośredniej bliskości kogoś więcej niż 15 min. w dodatku jeszcze rozmawiając, krzycząc czy śpiewając - jak najbardziej.

kit

Moze sie znów rozkreci gówboburza?  😁 ... bedzie co czytac na poprawe humoru 😂

danielpoz
Godzinę temu, kit napisał:

Moze sie znów rozkreci gówboburza?  😁 ... bedzie co czytac na poprawe humoru 😂

Wątpie, wszyscy Ci z forum co się tak panicznie bali już wyjechali na wakacje🤣

Może jak wrócą to będą opowiadać ilu to złych ludzi spotkali na zatłoczonych kempingach😂

mundek28

o wyrocznio spoza Polski

danielpoz

Ooo już pierwsi są😆

pawel1966

A Wy dalej o tym?