Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

A ile razy byłeś nad morzem polskim w przedziale listopad-marzec?
Ja jestem co roku od 14lat (najczęściej 2-3x i są to wypady na 7-20dni)...są miejscowości które kwitną i nie tylko w ferie (zresztą ferie to tylko 6 tygodni )...czy Boże Narodzenie/Sylwester...niektóre mniejsze restauracje zapisują klientele na godziny bo nie ma wolnych stolików (ogródki co jasne najczęściej nie czynne)
Jak chcąc mieć spokój i ciszę muszę się  coraz bardziej natrudzić by być "sam" zmieniając niemalże codziennie miejscówki...
chris_66 - jednak z tym się ja nie zgodzę...


Jak jest jedna knajpa we wiosce to kolejna jest.
Nad morzem raczej rzadko bywam na wypoczynek to nie cierpię bardzo z tego powodu.
Nasze morze ma dwa skrajne stany,sezon i związany z tym tłok i syf, oraz niesezon i związana z tym pustka i pozostawiony po sezonie syf.
Oba stany są bardzo depresyjne


Wysłane z telefonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Misio napisał:

A ile razy byłeś nad morzem polskim w przedziale listopad-marzec?

Ja jestem co roku od 14lat (najczęściej 2-3x i są to wypady na 7-20dni)...są miejscowości które kwitną i nie tylko w ferie (zresztą ferie to tylko 6 tygodni ? )...czy Boże Narodzenie/Sylwester...niektóre mniejsze restauracje zapisują klientele na godziny bo nie ma wolnych stolików (ogródki co jasne najczęściej nie czynne)

Które to miejscowości? Oraz gdzie poza sezonem jest takie dynamiczne obłożenie knajp ? :-) i gdzie w ogóle są czynne? Poza jakimiś wyjątkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Ci wymienić litanie gdzie można zjeść nad morzem ? Pewnie bym był wstanie bez kłopotu wymienić 50-100 knajp poza aglomeracjami typu Świnoujście, Między zdroje, Kołobrzeg, 3miasto (które z natury raczej omijam, ale to nie znaczy że tam nie można zjesć)...

Naprawdę tam jeżdżę (dodam że dopiero od 6lat mam kampera a z przyczepą nigdy nie byłem nad morzem później niż listopad i wcześniej niż kwiecień/maj) i np staram się by minimum 2 na 3 obiady jeść w knajpach (z natury niezbyt lubię płacić za postój ale za dobre jedzenie chętnie zapłacę)...i czasem trzeba czekać bo knajpy zimą mają po 4-6-10 stolików (jak wspomniałem mówię o mniejszych miejscowościach) i jest kłopot bo akurat jest komplet (bo w letnim sezonie są jeszcze 2-4 knajpy inne otwarte i mają do tego ogródki) - dlatego ja najczęściej dzwonie i przy okazji upewniam się że jest otwarte i rezerwuje sobie stolik.

chris_66 - a Tobie powiem tak jak było tu pisane - świetnie że nie jeździsz nad morze bo tu syf, syf i jeszcze raz syf i dzięki temu ja i mi podobni (których z roku na rok jest coraz więcej) możemy sobie spokojnie wypocząć...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ferie w tym roku było nad morzem sporo ludzi. Ale poza sezonem, w większości miejscowości obleganych latem - jak miasteczko w westernie czekające na najazd bandy oprychów. Wszystko zamknięte na głucho. Karwia, Władkowowo, Jastrzębia - początek października, piękna pogoda, weekend - grobowo niemalże Może na wybrzeżu zachodnim jest lepiej. Ale fakt, pięknie mieć całą plażę hen po horyzont prawie na wyłączność. Niesamowite doznanie, więc warto było. Powtórzę na pewno nie raz. 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gadaj - bo w każdej z tych miejscowości jest kilka punktów gdzie można zjeść i było można zjeść 14lat temu...oczywiście dawniej jeździłem w ferie (ale kto z małopolski zimą jeździ na ferie - a ich ferie nie pokrywają się z naszymi), bo okres bożonarodzeniowy to jest wspólny...

Teraz naszczęście mogę jeździć niezależnie od okresów "wolnych"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Misio napisał:

A ile razy byłeś nad morzem polskim w przedziale listopad-marzec?

Ja jestem co roku od 14lat (najczęściej 2-3x i są to wypady na 7-20dni)...są miejscowości które kwitną i nie tylko w ferie (zresztą ferie to tylko 6 tygodni ? )...czy Boże Narodzenie/Sylwester...niektóre mniejsze restauracje zapisują klientele na godziny bo nie ma wolnych stolików (ogródki co jasne najczęściej nie czynne

Pierdoły piszesz. Nie ma żadnego ruchu nad morzem w okresie poza sezonowym. Żadnego. Zaklinać rzeczywistość  mogą tylko właściciele  pensjonatów. W takiej Łebie nawet w maju czy czerwcu wszystko pozamykane. W Ustce podobnie.  A to chyba dosyć znane miejscówki....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Misio napisał:

ale kto z małopolski zimą jeździ na ferie 

?

Już chyba 6 czy 7 raz z rzędu 

W tym roku spotkaliśmy kolejnych Krakusów

A my zaraziliśmy że trzy rodziny 

 

Co do wakacji, pewnie tym razem w PL, szukam spokojnej miejscówki nad Bałtykiem, chociaż na tydzień

Kombinuje czy jednak nie wyskoczyć w czerwcu, może będzie luźniej, a przecież szkoły już nie będzie w tym roku szkolnym 

 

7 minut temu, Michał2016 napisał:

Pierdoły piszesz. Nie ma żadnego ruchu nad morzem w okresie poza sezonowym. Żadnego. Zaklinać rzeczywistość  mogą tylko właściciele  pensjonatów. W takiej Łebie nawet w maju czy czerwcu wszystko pozamykane. W Ustce podobnie.  A to chyba dosyć znane miejscówki....

Fachowca dobrze posłuchać :ok:

 

Jak widać nawet na plaży tłumy ?

IMG_20190113_133310.thumb.jpg.b39b193686e0df9da74f2e7d046552e7.jpg

 

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


chris_66 - a Tobie powiem tak jak było tu pisane - świetnie że nie jeździsz nad morze bo tu syf, syf i jeszcze raz syf i dzięki temu ja i mi podobni (których z roku na rok jest coraz więcej) możemy sobie spokojnie wypocząć...
 


Samo morze bardzo lubię i nie omieszkam zawitać tam poza sezonem (w sezonie nie ma szans ), muszę tylko rozeznać się w miejscówkach poza wioskami straszącymi resztkami bud powiewającymi niebieskimi plandekami i szkieletami stoisk


Wysłane z telefonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, konrad_b napisał:

?

Już chyba 6 czy 7 raz z rzędu 

W tym roku spotkaliśmy kolejnych Krakusów

A my zaraziliśmy że trzy rodziny 

 

Co do wakacji, pewnie tym razem w PL, szukam spokojnej miejscówki nad Bałtykiem, chociaż na tydzień

Kombinuje czy jednak nie wyskoczyć w czerwcu, może będzie luźniej, a przecież szkoły już nie będzie w tym roku szkolnym 

 

Fachowca dobrze posłuchać :ok:

 

Jak widać nawet na plaży tłumy ?

IMG_20190113_133310.thumb.jpg.b39b193686e0df9da74f2e7d046552e7.jpg

 

Skąd to zdjęcia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Michał2016 napisał:

Pierdoły piszesz. Nie ma żadnego ruchu nad morzem w okresie poza sezonowym. Żadnego. Zaklinać rzeczywistość  mogą tylko właściciele  pensjonatów. W takiej Łebie nawet w maju czy czerwcu wszystko pozamykane. W Ustce podobnie.  A to chyba dosyć znane miejscówki....

Za Konradem...Cieszę się że jest sporo ludzi co tak uważają i już więcej nie pisze nic bo pierdoły piszę, bo co tam Krakus wie co się dzieje nad morzem :D

 

A co do zdjęcia - to Międzyzdroje?

32 minuty temu, chris_66 napisał:

Samo morze bardzo lubię i nie omieszkam zawitać tam poza sezonem (w sezonie nie ma szans emoji12.png), muszę tylko rozeznać się w miejscówkach poza wioskami straszącymi resztkami bud powiewającymi niebieskimi plandekami i szkieletami stoisk emoji2961.png

Nie ma sensu się tam wybierać - przecież ten syf z lata się nie zgubi do czerwca...a budy tylko straszą...i w sumie poza piaskiem nic tam nie ma, wiec wystarczy przejść się do piaskownicy...

 

Nie wspomnieć o tym że do Aquaparku nie wpuszczą bo jest komplet - chyba nigdy mi się to nigdzie nie zdarzyło w "całej mojej karierze" a zimą w Jarosławcu tak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Commander napisał:

Pięknie. Gratuluję.

To Bartosz z Tobą???

Tak. Ostatnio nasze drogi ciągle się splatają :).

11 godzin temu, Cathay napisał:

@maarec

Gdzie to takie piękne okoliczności przyrody?

Mazury, nazwa adekwatna do warunków - camping Widok.

11 godzin temu, dudek_t napisał:

Obstawiam pole Widok nad Wigrami. 

Oczywiście. Trudno to miejsce pomylić.

IMG_20200522_192257.jpg

IMG_20200522_210524.jpg

10 godzin temu, konrad_b napisał:

?

Już chyba 6 czy 7 raz z rzędu 

W tym roku spotkaliśmy kolejnych Krakusów

A my zaraziliśmy że trzy rodziny 

 

Co do wakacji, pewnie tym razem w PL, szukam spokojnej miejscówki nad Bałtykiem, chociaż na tydzień

Kombinuje czy jednak nie wyskoczyć w czerwcu, może będzie luźniej, a przecież szkoły już nie będzie w tym roku szkolnym 

 

Fachowca dobrze posłuchać :ok:

 

Jak widać nawet na plaży tłumy ?

IMG_20190113_133310.thumb.jpg.b39b193686e0df9da74f2e7d046552e7.jpg

 

Nie czekaj. Poza weekendami jest jeszcze spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu się tam wybierać - przecież ten syf z lata się nie zgubi do czerwca...a budy tylko straszą...i w sumie poza piaskiem nic tam nie ma, wiec wystarczy przejść się do piaskownicy...
 
Nie wspomnieć o tym że do Aquaparku nie wpuszczą bo jest komplet - chyba nigdy mi się to nigdzie nie zdarzyło w "całej mojej karierze" a zimą w Jarosławcu tak


Sens jest. Tylko nie oglądać miejscowości z pozostałościami handlowymi
Aquapark to nie jest żadna atrakcja. Wolę morza, rzeki i jeziora.


Wysłane z telefonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2020 o 14:13, Michał2016 napisał:

Co do Chorwackich plaż to osobiście nie znam nikogo kto woli plażę kamienistą lub beton od piaszczystej. No ale może są tacy miłośnicy

Ja jestem miłośniczką plaż kamienistych i nawet plaże karaibskie z piaskiem jak mąka tego nie zmieniły.  

Piaszczyste plaże ciągnące się kilometrami są nudne i ten piach wszędzie się klei. Przy takich plażach pod wodą nic.

Małe, kamieniste zatoczki to jest to, zarówno nad jak i pod wodą jest ciekawie :)

IMG_20180705_105759.thumb.jpg.dde1e36f1c54bfa3b8b9b60ff4192bc9.jpg

IMG_20200302_111855.thumb.jpg.d2da37dd1f66c8d861bfa6aef224c8e0.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.