Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.04.2020 o 13:23, smok_wawelski napisał:

A narzekań na samych kierowców jako takich to nie tu raczej nie było

 

Nie chodzi o narzekania na kierowców tirów  (choć zapewne parę rzeczy to by im można wytknąć...) tylko o to, że cała psychoza z zakazami wchodzenia do lasów lub trzymania się za rączkę jest o dupę potłuc w sytuacji gdy tirowcy bez żadnych kwarantann i dezynfekcji śmigają sobie radośnie z Włoch  czy Hiszpanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2020 o 17:47, polo63 napisał:

U mbie będzie trwał tylko do momentu zniesienia "zakazu wychodzenia z domu", mam nadzieję że 11.04.2020 się zakończy bo za 2 tyg. urlop mi się kończy, a trzeba pomieszkać w kamperku troszkę ?.

i uj po wyjazdach urlopowych moich???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to może głupi jestem, ale coś mi się tu nie zgadza. Kilkanaście dni temu nasz wspaniały minister Szumowski w publicznym wywiadzie w RMF FM tak sobie żartował z maseczek (1:30)https://v.iplsc.com/-/0009VGKLAGGV2M03-V1.mp4

A dziś się okazuje, że ten sam minister wprowadza obowiązek noszenia tych samych maseczek.... I całkiem przypadkiem wczoraj na Okęciu wylądował samolot z Chin, który całkiem przypadkiem przywiózł 2 mln maseczek dla rządu i całkiem przypadkiem nie jest to ostatni transport maseczek.

Czy tylko ja mam wrażenie, że coś tu  się nie zgadza? To wg Szumowskiego te maseczki jednak  szkodzą czy jednak pomagają? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już też cofam to co powiedziałem na początku epidemii, że zgadzam się z działaniami, jakie podejmują...

Nie mogę się doczekać wyborów...

To mniej więcej tak jak z wyborami korespondencyjnymi - do tzw. "wczoraj" cały PiS zgodnym chórem potępiał pomysł głosowania korespondencyjnego i grzmiał, jakie to zagrożenie dla demokracji, jakie pole do fałszerstw, jakie naruszenie Konstytucji... A chodziło wtedy tylko o możliwość takiego głosowania obok "normalnego"... A teraz głosowanie korespondencyjne WYŁĄCZNIE jest SUUUPER, najlepsze, bezpieczne...

Jak na Białorusi: "Widziała tu Pani jakiegoś koronawirusa??":-)

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek00

Tu nie możesz winić Szumowskiego. Cały świat oprócz Azji powtarzał jak mantrę że maseczki są dla chorych a nie dla zdrowych. Z

apytałem więc w marcu kolegę lekarza: "po co nosisz maseczkę skoro jesteś zdrowy?  Zakładajcie maseczki pacjentom a nie sobie" Wyśmiał mnie. To oznaczało że wszyscy powinniśmy je mieć i od miesiąca jej używam. Chorzy aby nie zarażać, a zdrowi aby nie łapać. Albo dokładnie aby ograniczać zarażanie i łapanie. 

W końcu WHO uległo. 

A najmądrzejsi pozamawiali przed miesiącem po kilka milionów sztuk i teraz będą spijać miód.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca tak jest.

Jeśli chodzi o maseczki, jakich używają lekarze i jakich jest najwięcej na rynku to rzeczywiście zabezpieczają one pacjentów przed lekarzami, a nie odwrotnie.

W przypadku koronawirusa także maseczki powinni nosić chorzy, a nie zdrowi. Problem w tym, że jest już teraz tak dużo chorych bezobjawowych, że lepiej, żeby wszyscy nosili maseczki, bo sami nie wiedzą, czy są chorzy czy nie.

Natomiast noszenie tej maseczki permanentnie przez osobę zdrową może jej zaszkodzić. Jeśli nie będzie wystarczająco często zmieniać maseczki, to środowisko, w jakim się znajdzie się tak długo noszona maseczka będzie sprzyjało wirusowi.

Natomiast biorąc pod uwagę za i przeciw i właśnie tą olbrzymią niezindentyfikowaną rzeszę chorych na naszych ulicach, to lepsze to niż nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Cathay napisał:

@jacek00

Tu nie możesz winić Szumowskiego.

No ale do kogo? Przecież to lekarz. Gdyby to pani Krysia z magla mówiła to bym rozumiał, ale to jest dyplomowany lekarz i to w dodatku minister zdrowia, który publicznie potępił noszenie maseczek i jeszcze z tego szydził. I co się nagle mu odmieniło? 

Teraz jestem ciekawy, czy te maseczki, które przyleciały z Chin i mają jeszcze przylecieć będą za darmo dla obywateli, czy jednak jakaś firma przypadkiem nie będzie ich sprzedawać? Przypomnę tylko, że obecnie przeciętny obywatel nie ma gdzie i jak kupić maseczki, a już zaraz bez niej nie będzie mógł nawet wyjść do sklepu...

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

Przypomnę tylko, że obecnie przeciętny obywatel nie ma gdzie i jak kupić maseczki,

To niech przeciętny obywatel sprawdzi. We Wrocławiu bez problemu można kupić maseczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak nawiązując do tematu...
W tym roku mieliśmy zacząć przygodę z karawaningiem... i chyba jedyne co zostanie to zapiąć domek na hak i zrobić kurs po naszym pięknym kraju...

Nie mam chęci, żeby przeglądać 140 stron... ale może ktoś jakiś skrót... gdzie warto się udać itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tvardy napisał:

A tak nawiązując do tematu...
W tym roku mieliśmy zacząć przygodę z karawaningiem... i chyba jedyne co zostanie to zapiąć domek na hak i zrobić kurs po naszym pięknym kraju...

Nie mam chęci, żeby przeglądać 140 stron... ale może ktoś jakiś skrót... gdzie warto się udać itp...

Skrót będzie w dziale relacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.