Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

Ja postrzegam to podobnie i oddzielam wiare od instytucji a odnosząc sie do postu Marka sprostowalem bo ten post po prostu podawał niewlasciwe błędne przpuszczenia w momencie juz byly juz szeroko publikowane oficjalne informacje i wręcz nakazy jak cytowałem w przedmiotowym temacie.

 

Jeśli chodzi o transport tak w przypadku tir jest nie najgorzej to zawsze bylo lepiej uporzadkowane niz busy lecz tez wiem ze nie wszedzie. Znacznie gorzej jest właśnie na kurierce międzynarodowej to znacznie wiecej miejsc odwiedzanych i więcej styczności z zagrożeniem oraz znacznie większe ryzyko przywleczenia wira do PL a jednak tej kurierki goni bardzo sporo.

 

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Michał2016 napisał:

Do kierowców nic nie mam. Tylko, że sądzę, że  jadąc  z Włoch czy Hiszpanii są  10000x większym zagrożeniem edpidemicznym dla mnie niż czyjś spacer po lesie. I wiem, że jest to dozwolone tylko dlatego  by biznes się jakoś   kręcił ale obiektywnie to kretyńskie niestety. I nakręcające wirusa.

Ja też do kierowców międzynarodowych nic nie mam, współczuję im, że ich ekspozycja na wirusa jest wielokrotnie większa niż nas.

Jednakże, jak mam się czuć w sytuacji, gdy w mojej klatce mieszka kierowca, obsługujący kursy TIRem do W. Brytanii. Jeździ, jak Wokulski do Paryża, wita żonę i córkę, przez kilka dni odpoczynku łazi do sklepu, do samochodu osobowego parkującego pod blokiem. Mieszka na parterze, a ja wyżej i ilekroć wychodzę na miasto, muszę przechodzić obok jego mieszkania. 

Nie wiem, czy na czas jazdy do angoli jest w jakiś sposób zabezpieczany przed wirusem, ale tak, czy inaczej ma wielką szansę złapać koronawirusa i poddać kwarantannie mnóstwo sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, JonathanLafey napisał:

Mój taras ma teraz kilka hektarów, gramy w piłę, grillujemy, jeździmy na rowerze. Słońce świeci od tygodnia. Każdy ma jakieś swoje cele w karawaningu. Ja mieszkam 500m od plaży na codzień... dlatego to, że jesteśmy tu sami jest najważniejsze. Wolę to niż mój blok, w którym mieszkam

044.jpg

Piękna sprawa i szczerze zazdroszczę. ?

Zresztą wszyscy zazdoszczą bo każdy chciałby tak teraz spędzać czas?

No i kolejny Fendt??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz obaj maja prze...ne obaj nie sa systemowo potraktowani jak powracający z regionu zagrożonego jak byłby potraktowany normalny człowiek nie będący kierowca obaj chcąc pracować robia to co jest ich praca

Ale rowniez jest właśnie zasadnicza różnica "Twoj" zachowuje sie nieodpowiedzialnie i naraża innych "Moj" przeciwnie pomimo braku działań systemowych jednak stara się być człowiekiem i nie narażać innych nawet kosztem swoich wartości rodzinnych.

To nie ma znaczenia kto jest czyim kumplem - w takiej sytuacji jak mamy każdy ponosi jakieś wyrzeczenia w imie dobra swojego i innych temu kto sie stara nalezy sie szacunek a ten kto olewa to wszarz godzien kary i tyle

 

Piszemy o kierowcach a de facto sa tez inne zawody nawet bardziej zagrożone jest nie mowiac juz o lekarzu czy pielegniarce na zakażnym to jest taksówkarz policjant nawet ten od deptania trawnikow ktorego nie trawie a nawet ta dziewczyna na kasie w biedronce Ono po prostu maja prze...e i jesli postepuja odpowiedzialnie należy im zrozumienje sie wielki szacun a nie darcie mordy na ksjerke ze kolejka wolno idzie bo i takie sytuacje bywaja

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za brak poprawy durnych autowstawek telefonu musiałem odebrać rozmowę i uciekł mi czas edycji ale myślę ze sens posta jest do zalapania

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marshall28 napisał:

Z wiarygodnych źródeł, kurs z Polski do Włoch i z powrotem zaczyna się od  5 tys. PLN i w górę.Wiekszosc chętnych których nie brakuje to LT lub Ukr.

To wcale nie jakaś tam zajeb**** sawka, 4300netto dostawałem za busa na trasie Konstancin Jeziorna-Brescia-Konstancin Jeziorna ładnych naście lat temu...nic nadzwyczajnego.

Te 5000 PLN było za 13.6 parę lat temu w jedną strone, za busa w jedną było 500-750€ netto i to bez większego spinania sie w okolice Mediolanu, zależało tylko od regionu załadunku w PL i tego co miało jechać i jakim busem. Powroty to zupełnie inna sprawa.

Czyli stawki jak były praktycznie betonowe tak można powiedzieć, że są dalej lub poszły w dół...

 

Zwracając do tematu - wakacje, optymistą i chciałbym być, ale nie wydaje mi się, żeby odpuściło tak szybko. Osły z wiejskiej sami deklarują, że najgorsze dopiero przed nami, że póki co robią śladowa ilość testów, że może będą niedługo robić 8tys na dobę - to jest dramat i sedno naszej statystyki na tle statystyki innych krajow, gdzie jest chorych/zdiagnozowanych w uj. Wielkanoc - przypuszczam, że będzie cześć społeczeństwa, która za wszelką cenę będzie musiała się z rodziną spotkać, bo przecież jak tak można w Wielkanoc bez rodziny?! I dopiero potem u nas się to rozpędzi naprawdę, ale obym się mylił, bo wczoraj już z sufitem rozmawiałem, a żona się tylko głupio na mnie patrzyła ?

 

W sumie źle by nie było jakby dzieciaki wzięli na lipiec do szkoły, bo mimo szczerych chęci z naszej strony - material robimy wg zaleceń, ale widzę, że nie za bardzo w głowie zostaje chlopakow.

Myile możemy to siedzimy na podwórku, za domem żeby z ulicy nas nie było widać, policja jeździ i przez megafon 2-3x dziennie przypomina o siedzeniu w domu. Jak żona jedzie do sklepu czy gdziekolwiek to maska i zapas rekawiczek, jak nie mamy co zrobic z dzieciakami, a wyjść trzeba, to one siedzą w aucie i nawet okien nie otwieraja, kto wychodzi auta to j.w. maseczka i rękawiczki.

Ale mimo wszystko w naszej okolicy - ludzi w maseczkach malo, w rękawiczkach jeszcze mniej :(

 

 

P.S. udało mi się skontaktować ze swoim lekarzem, moje nogi oglądał na zdjeciach - przejrzał wyniki ostatnich badań, kazał natychmiast odstawić niektore leki (nawracające obrzęki i bóle mogą być w dużym stopniu efektem działania obecnych leków) i dal w ich miejsce zamienniki - może to pomoże na moje nogi, zobaczymy za kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wytrzymał całkowicie wszystkie ciężarówki, z jedzeniem, paliwem itd. tak na miesiąc,  a co jak zakazy to zakazy, nie będą wtedy zagrożeniem jako potencjalni roznosiciele koronawirusa. A 5 czy 6 tyś to u mnie dostaje kierowca za jeden kurs na Włochy, o taka jazda ?

Edytowane przez Cezarr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliskie Wlochy kierowca 5-6tys za kurs czyli miesięcznie ok 30-40tys fajna pensja to czemu kierowców brakuje ?

 

Na jakim aucie ?

Do tego koszty auto paliwo koszty utrzymania firmy.

Do tego czasem pusty powrót ?

 

Oj nie bardzo wierze może wyciągnie na ktorymś kursie jak ma jedno auto i sam sobie sterem i okretem ale nie na etacie bo mielibyśmy samych kierowców milionerów

 

Faktycznie wróćmy do tematu wakacji

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Cezarr napisał:

Ja bym wytrzymał całkowicie wszystkie ciężarówki, z jedzeniem, paliwem itd. tak na miesiąc,  a co jak zakazy to zakazy, nie będą wtedy zagrożeniem jako potencjalni roznosiciele koronawirusa. ?

Tak jest! 

Skoro tak narzekają na kierowców to sami się przekonają jak fajnie jest gdy sklepy będą puste. Przypomną im się czasy komuny? Komuno wróć-no to wróci???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawki dochodzą do nawet 3 ojro za km np. chłodnia w zależności od rejonu, im większe zagrożenie tym większa stawka.

No dobrze to teraz i w regiony zagrożeń ale to nie sa normalne stawki i nie jest to pensja kierowcy na etacie.Podobnie jak te stawki co Kolega wymieniał sprzed lat. do 51 w DE i jeździli mi co tydzień bo macierzystą fabryke miałem w Ludenscheid.

 

A narzekań na samych kierowców jako takich to nie tu raczej nie było

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałam że to stałe stawki, to jak z cenami masek ochronnych były po 50 gr za sztukę a teraze są po kilka złotych, ludzie poprostu zarabiają na tym chaosie.

Pensja kierowcy jest płacona własne z tych zawyżonych stawek, 3 ojro razy np. 2000 km. Ale to tylko teraz tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypaczaj swoimi domysłami moich słów [mention=17158]maciejkos[/mention] Po prostu jeśli nie rozumiesz najpierw zapytaj/wyjasnij a dopiero później dogryzaj.

Fakt rzadko dzwonie na policje - ale tu nie o to chodziło

Policja od deptania trawników = popularna nazwa Straży Miejskiej która wg mnie jest służbą bardzo potrzebną ale marnie wypełnia swoje zadania

 

Np absurd dzisiejszych trudnych czasów kwarantanny kontroluje Policja ktora moze byc potrzebna gdzie indziej a wystarczyłaby do tego Straż Miejska

 

 [mention=522]Cezar[/mention] zgoda obecnie wszystkie ceny zwariowaly i calej tej kasy nie bierze etatowy kierowca o to mi chodziło

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.