Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, maarec napisał:

zobaczymy jak zadziałają media i władza - zobaczymy czas kiedy informacja wypłynie. Dziś widziałem panów w kombinezonach u wiceministra. ok 10 dni temu widziałem go na zakupach w sklepie osiedlowym. Jeżeli ma objawy informacja powinna już pójść w dzielnicy...

Wg. mnie dane w najjaśniejszej są nieprawdziwe. Myślę , że na chwilę obecną jest 3 a może 4 razy więcej chorych. Nasi mają problemy z wykonywaniem testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, smok_wawelski napisał:

a pani bierze papiery ślini jęzorem palucha i przewraca CMRke :) 

no na to już nikt nic nie poradzi:):)

Ale wracając do wyjazdów...Jutro też się chcemy gdzieś w okolice Krakowa wymknąć, ale raczej właśnie nie w dolinki, tylko może gdzieś w okolice Suchej Beskidzkiej albo nad Śwnną Porębę. Mamy tam chałupę więc w razie czego podkładka będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Helmut napisał:

Wg. mnie dane w najjaśniejszej są nieprawdziwe. Myślę , że na chwilę obecną jest 3 a może 4 razy więcej chorych. Nasi mają problemy z wykonywaniem testów

Oczywiście ze tak - jak statystyka może być prawdziwa na podstawie niepełnych danych
Ale pies ja chap - to najmniejszy problem,  gorszy problem to taki brak testów uniemożliwia wyłapanie chorych i zakażających dalej
ja  jestem tego przykładem - siedzę w chałupie i nie wiem czy mam drania i czy dzieci i żonę zarażę lub juz zaraziłem
zastosowałem się do procedur kontaktowałem się z sanepidem, lekarzem spełniam zalecenia na 100%  i g.....   nie ma testów  więc leczą mnie niby na grypę nakazując  posiedzieć w chałupie 14dni - tak to działa w Krakowie o dezinformacji i czasie dodzwonienia sie juz nie wspomniawszy
 w L4 mam wrypaną 1-ke wiec powinienem leżeć plackiem i taka mam śmieszno grypowo-nazapasowowowirusową kwarantanne :)
 a czy mam COVID-19 i czy zdechnę  a czort to wie -  do wróża Macieja mogę tyrknąć sobie  w nocy jak bedzie wolna linia  :) 

 

21 minut temu, pawel1966 napisał:

no na to już nikt nic nie poradzi:):)

a nie prawda - po to właśnie jest maska i nadzór żeby była na pysku - zdjęta macha to karać
maska ma za główne zadanie przerwać łańcuch i uniemożliwić odruchy a nie wyfiltrować wira - to prosto wynika z jej materiału oraz jego zdolności filtracji oraz wielkości wira 
zdolność filtracyjna materiałów masek jest ok żebym sie pyłu na elektrowni nie nawdychał ale wymiary wira sa trochę mniejsze od ziaren pyłu

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, smok_wawelski napisał:

a nie prawda - po to właśnie jest maska i nadzór żeby była na pysku - zdjęta macha to karać

to oczywiste. chodziło mi bardziej o głupotę...czasem na to nie ma rady

12 minut temu, smok_wawelski napisał:

ja  jestem tego przykładem - siedzę w chałupie i nie wiem czy mam drania i czy dzieci i żonę zarażę lub juz zaraziłem

No to trzymaj się dzielnie i życzę aby to jednak było zwykłe przeziębienie...tak jak u mojego kumpla, który czuje się już super ale na zewnątrz ma zamiar wyjść dopeiro w poniedziałek  po pełnych dwóch tygodniach leżakowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też odsiedzę te full 14 a może i dłużej - na razie nic się nie dzieje - 7 dni minęło
Tylko ze po prostu szlag mnie na to wsio trafia i wnet bym pojechał do namiotu na Prokocim - tyle że to nic nie da bo testów nie ma a jechać tam to zwiększać możliwość zakażenia wiec takie postępowanie jest bez sensu :sciana:
Przesadny nie jestem wiec normalnie dziękuje  i myślę że będzie ok :)

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie do takiego postępowania nie zmusił tylko zdrowy rozsądek ale zmusiła mnie  procedura pracodawcy bezwzględnie nakazująca mi natychmiast takie działanie w przypadku stwierdzenia któregokolwiek objawu zakażenia.

Ale  tak dla uzupełnienia teraz pomyślmy inaczej
Jakie koszty wygeneruje brak testów ?
Ilu drobnych domo-fuszmenów czy praco-obiboków wyczaiwszy możliwość płatnego leżenia bykiem lub zrobienia fuchy w chałupie  pójdzie moją drogą ? 
Patent jest prosty wiec cwany domo-fuszmen czy praco-obibok zastosuje telefon do sanepidu i trochę pokaszle   i ma zafundowane 14dni płatnych
Żaden inspektor sanepid czy lekarz nie powiedzą spadaj  do roboty bo telefonicznie i tak nie zweryfikują czy ktoś symuluje i nie zaryzykują w trosce o swój tyłek 
Kosztów będzie więcej - przecież ktoś to musi przerobić administracyjnie, podjedzie radiowóz itp itd
A przecież numer cwaniak może ze 2-3 razy powtórzyć
No ile nas będzie to kosztować ? 

Dodajmy do tego możliwość zarażania przez nieprzetestowanych nosicieli z  małymi objawami i utajonych
Dlatego uważam ze zwiększenie produkcji testów nawet prostych przesiewowych jest priorytetem w walce z epidemia i podstawa sukcesu w tej walce.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy powinny być powszechne, tylko czy one są pewne?..Hiszpanie kupili i są jakieś niewydarzone a ich skuteczność ro chyba coś ok 30 %. Wydali furę pieniędzy na chńskie testy. Nie znam się na tym za bardzo, ale wydaje mi sie, że nikomu nie świecie nie idzie za dobrze walka z tym świństwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im skuteczniej społeczeństwo zastosuje się do samoizolacji tym szybciej wirusa uda się opanować i kraj zacznie normalniej funkcjonować i gospodarka zacznie się normalizować. Chwalenie się że się łamie zalecenia izolacji jest tak samo zabawne jak wylanie zawartości nocnika na swoją głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przebadać testem 100% społeczeństwa jednego dnia i co, jutro też i po jutrze też?Testy to nie panaceum, wszyscy powinni zachowywać ostrożność.

I nie szpanować cwaniactwem. W Paryżu w ciagu kilku dni zmarła wcześniej zdrowa szesnastolatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mundek28 napisał:

Można przebadać testem 100% społeczeństwa jednego dnia i co, jutro też i po jutrze też?Testy to nie panaceum, wszyscy powinni zachowywać ostrożność.

Dokładnie...zatrzymajmy ten syf na ile tylko się da...mnie już trafia szlag, choć wcale nie siedzę jeszcze za dużo w domu tylko siedzę zamknięty w firmie i robię to co niezbędne. . A chciałbym, żeby to się jak najszybciej skończyło nie tylko ze względu na to czy się kręci czy nie tylko ze względu na  życie. ehhh:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku zmienił(a) tytuł na Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.