Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, jacekzoo napisał:

Jak ktoś wcześniej napisał, kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Tylko zainwestowałem tyle że nawet jak nie będę miał komu sprzedać i towar mi zostanie to się nie wykoleję...

Ja to rozumiem, tez mam PHU, tylko chodzi mi o to że nic nie jest pewne, już parę razy się przekonałem (no przepraszam śmierć i podatki a może odwrotnie) śmiać to się można po robocie a teraz to wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Commander napisał:

Właśnie poszła informacja na pasku że znoszą kary za opóźnienia podatku i ZUS u

o kurna...a ja już zapłaciłem:)

 

no i jeszcze jedno info z tzw "paska"...

Niemcy wprowadziły zakaz wjazdu do kraju dla zagranicznych pracowników sezonowych z powodu pandemii koronawirusa. Nowe obostrzenia nie dotyczą obywateli Polski

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-koronawirus-niemiecki-zakaz-wjazdu-dla-gastarbeiterow-nie-do,nId,4402339#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, chris_66 napisał:

może lepiej na etacie siedzieć

zusu nie trzeba płacić, kasa wpada co miesiąc :winner:

 

:gitara:

Oj z tym etatem to też tak nie ciekawie...

Pracuje w serwisie, moja praca polega na lataniu po świecie i pracy na statkach. Nie ma znaczenia czy statek jest w Europie czy Ameryce.  Z ostatniego serwisu udało mi się zjechać na dzień przed zamknięciem granic dla statków w Panamie. 3 dni później będąc w domu okazało się że sytuacja coraz bardziej się pogarsza i granice zostają zamknięte, a wszystkie loty z Polski odwołane. Oznacza to dla mnie i moich kolegów których jest w naszym oddziale ponad 150. Jednym słowem jesteśmy u ziemieni. I bardzo dobrzebo sytuacja jest poważna.

Do sedna... w tym tyg dostałem informacje że dobrze widziane by było gdybym poszedł na świadczenie opiekuńcze z powodu zamkniętego przedszkola. Na szczęście moja żona pracuje z domu już od paru tyg więc mogłem z tego skorzystać.

Okazuje się że korporacja rozważa bardzo poważnie zwolnienia lub zredukowanie etatu do 1/2... więc etat też  do końca nie jest gwarantem stabilności...

Edytowane przez Lukasz88 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lukasz88 napisał:

Pracuje w serwisie, moja praca polega na lataniu po świecie i pracy na statkach................................. więc etata do końca też nie jest gwarantem stabilności...

montujesz zabawki w stoczniach czy dźwigi/suwnice ??

trochę żarowałem z etatem, bo skoro na swoim jest źle to może to jest alternatywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lukasz88 napisał:

Oj z tym etatem to też tak nie ciekawie...

Pracuje w serwisie, moja praca polega na lataniu po świecie i pracy na statkach. Nie ma znaczenia czy statek jest w Europie czy Ameryce.  Z ostatniego serwisu udało mi się zjechać na dzień przed zamknięciem granic dla statków w Panamie. 3 dni później będąc w domu okazało się że sytuacja coraz bardziej się pogarsza i granice zostają zamknięte, a wszystkie loty z Polski odwołane. Oznacza to dla mnie i moich kolegów których jest w naszym oddziale ponad 150. Jednym słowem jesteśmy u ziemieni. I bardzo dobrzebo sytuacja jest poważna.

Do sedna... w tym tyg dostałem informacje że dobrze widziane by było gdybym poszedł na świadczenie opiekuńcze z powodu zamkniętego przedszkola. Na szczęście moja żona pracuje z domu już od paru tyg więc mogłem z tego skorzystać.

Okazuje się że korporacja rozważa bardzo poważnie zwolnienia lub zredukowanie etatu do 1/2... więc etata do końca też nie jest gwarantem stabilności...

Ja zauważyłem że najbardziej pewnymi swoich etatów są na Państwowym, i ogólnie też tam jest największa panika odnośnie wirusa, normalnie powariowali, żebyście mnie zle nie odebrali człowiek tez stara się być ostrożnym ale tam to paranoja,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chris_66 Pracuje w serwisie jednego z producentow silniki okrętowe. Czasem nowe statki bedace w budowie, ale zazwyczaj będących już w eksploatacji.

@peja76

A tu masz rację... mam osobę w rodzinie która pracuje w budżetówce to istna panika... Ale ona wie że wróci na swoje i jeszcze 13 dostaną... A może i dodatek za pracę w podwyższonym ryzyku ?

Edytowane przez Lukasz88 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się zachować spokój ale działam normalnie. Jak mi wejdzie naraz pięciu parkieciarzy do firmy ( a tak było np. dziś) to ich rozstawiam po kątach i kazdy musi sobie zdezynfekować dłonie chusteczkami do czyszcznie resztek kleju ( zawierają alkohol) ..a potem usta. Ale mam do tego specjalny 75 % specyfik i stoją grzecznie jak w przedszkolu:) Ale chyba zprzestanę tego zwyczaju bo wieści się roznoszą i może być kolejka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku zmienił(a) tytuł na Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.