Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

 

19 godzin temu, Zulos napisał:

A jeśli chodzi o służbę zdrowia w UK to niezależnie od diagnozy - PARACETAMOL i do domu!!:-)

W sumie tak jak u nas, tylko u nas nie paracetamol, a lek za który lekarz dostanie zaraz wczasy w... Mediolanie (?) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabijacie się a nie pomyśleliście, że tym, co są w centrum tego g#wna, nie jest tak do śmiechu?

Jutro uciekam z Korei, 2 tygodnie przed czasem. Mam nadzieję, że nie 2 tygodnie za późno. Mam również nadzieję, że nie będę pierwszym w Polsce z tym badziejstwem...

Tydzień wcześniej wszystko było pod kontrolą aż kilka dni temu poszła lawina. Codziennie po 100-150 zarażonych (977 do wczoraj), 11 zmarło i Korea z kraju bezpiecznego stała się najbardziej niebezpieczna. Obcokrajowcy wyjeżdżają na potęgę, projekty w stoczniach są wstrzymywane, ulice pustoszeją- nie wygląda to za ciekawie. Porównując koreańską służbę zdrowia do polskiej zaczynam mieć obawy, co będzie, jak to patatajstwo rozprzestrzeni się u nas... Nie tak wyobrażałem sobie zakończenie mojej 12,5- letniej przygody z moją drugą ojczyzną?

Kwarantannę mam już zorganizowaną we własnym domku gospodarczym odizolowany od całej rodziny o ile wcześniej na lotnisku we Frankfurcie czy Pyrzowicach nie zarządzą inaczej. 3mcie kciuki;)

P.S. Dzięki Darku za posprzątanie tematu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro maski z firmy Boll są sprzedawane jako maski koronawirus ?. O cenie nie wspomnę bo to paranoja. Nie wiem, czy wiecie, ale wczoraj ministerstwo zdrowia zakazało wykonywania komercyjnych badań ludzi chcących sprawdzić czy są nosicielami. Wypowiadali się ludzie, którzy wrócili z Włoch.  Wczesniej kosztowały 500zl. Badane są osoby tylko z objawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat mieszka w Rimini. Ogólnie zaczyna się panika. Powoli brakuje produktów w sklepach typu makaron, ryż (tych z długim terminem). Wczoraj w Rimini oficjalnie potwierdzono drugą osobę zarażoną, problem mają z tym że gość jest właścicielem restauracji. Próbują teraz namierzyć wszystkich którzy tam jedli w przeciągu ostatnich dwóch tygodni. Restauracja zamknięta i cały obszar dookoła niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mandrol napisał:

Nabijacie się a nie pomyśleliście, że tym, co są w centrum tego g#wna, nie jest tak do śmiechu?

Wszyscy jesteśmy w centrum gówna. Codziennie 200000 lotów pasażerskich oplata planetę, o oznacza że jakieś 40 milionów osób przemieszcza się każdego dnia po całym globie. To jasne, że wirus jest już wszędzie. Tylko nie wszędzie potrafią go zdiagnozować, albo ukrywają to (np. taka Rosja, tam oficjalnie nie ma żadnego wirusa, a kraj graniczy z chinami...)

To że jakiś polityk bredzi, że nie ma w jego kraju wirusa, to.. bredzi i tylko bredzi. Teraz każdy problem jest globalny. W najbliższych tygodniach każdy z nas będzie zarażony lub zetknie się z kimś zarażonym, zwłaszcza mieszkańcy dużych miast.

Natomiast grypa jest bardziej śmiertelna więc globalna panika, kupowanie maseczek, (które są dla wirusa kompletnie przeźroczyste) to jest dopiero komiczne. 80% z nas nawet nie będzie wiedziało że ma wirusa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Natomiast grypa jest bardziej śmiertelna

Trzy strony wcześniej zacytowałem:

 

W dniu 24.02.2020 o 22:42, lbuster napisał:

Śmiertelność w przypadku SARS-CoV-2 jest wyższa niż w przypadku grypy: 3,2% vs 0,05%

Wg aktualnych danych jedna osoba z grypą zakaża średnio 1.3 osoby ... podczas gdy 1 osoba z SARS-CoV-2 zakaża 2.2 osoby.

 

 

Tak wiec kolejny cytat - nie oceniaj wojny po pierwszych 2 tygodniach walk :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał:

 (np. taka Rosja, tam oficjalnie nie ma żadnego wirusa, a kraj graniczy z chinami...)

Oficjalnie w Rosji były 2 przypadki zachorowań, i dwa wyleczone ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Natomiast grypa jest bardziej śmiertelna

Tyle tylko, że na grypę można się zaszczepić, a jej sposoby leczenia są znane. W większości, umieralność w przypadku grypy, jest wynikiem powikłań pogrypowych, lub "uaktywnienia" się schorzeń współistniejących w trakcie jej przechodzenia, ale takie się już utarło powiedzenie "umrzeć na grypę". 

Edytowane przez czepkateam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, czepkateam napisał:

Tyle tylko, że na grypę można się zaszczepić, a jej sposoby leczenia są znane.

Nie tyle sposoby leczenia są znane, co znane są zachowania samej grypy. Bo na samą grypę (wirusa) lekarstwa przecież nie ma. Sam wirus jest dobrze znany, więc nikt nie panikuje z powodu epidemii grypy, która rok rok zbiera potężne żniwo w postaci zgonów. Obecne niecałe 3k zgonów koronawirusa to nic w porównaniu do tego ile osób umiera rocznie z powodu grypy. Occzywiście jak słusznie zauważył @lbusterto dopiero początek, ale też trzeba brać poprawkę na sezon "grypowy". Wg mnie tutaj będzie podobnie, w końcu wirus przestanie się rozprzestrzeniać, dokładnie tak jak ma to miejsce z grypą, gdzie też w końcu nastepuje koniec światowej epidemii.

 

Cytat

W większości, umieralność w przypadku grypy, jest wynikiem powikłań pogrypowych, lub "uaktywnienia" się schorzeń współistniejących w trakcie jej przechodzenia, ale takie się już utarło powiedzenie "umrzeć na grypę". 

W przypadku koronawirusa jest dokładnie tak samo. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce śledzić koronę online to:

https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

Sorry @Voku - dopiero teraz zauważyłem...;-)

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku zmienił(a) tytuł na Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.