Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi



Nie marudź ... dają radę w tym NFZ. Same marudy, a wszyscy do PL latają się leczyć. Kuzyn w Anglii środki przeciwbólowe dostał, żadnych badań specjalistycznych. Musiał wrócić porządnie się przeliczyć u nas i dopiero wrócił zdrowy.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Potwierdzam. Znajomi z dzieckiem do PL przyjechali na zabieg wycięcia migdałków bo w UK tego nikt nie chciał robić mimo zaleceń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek był serio, odpowiedź serio brzmiałaby że na razie nie ma co robić planów, za cirka miesiąc będzie wiadomo, czy robić plany, czy nie, czy dalsze (południe Europy) czy bliższe (kraj, a może najlepiej totalne odludzie), albo trzeba będzie poczekać jeszcze miesiąc, a dokonane rezerwacje może lepiej byłoby odwołać, bo nie wiadomo jak będzie, a tak, to przynajmniej może się uda odzyskać zaliczki, bo potem może być różnie. I to byłby koniec tematu, bo nikt tu ani wróżką, ani jasnowidzem nie jest. Poużalalibyśmy się nad tym, że nie można zrobić żadnych planów itp. A tak to przynajmniej w kupie raźniej, jak nie można czegoś zmienić, i nie można przywyknąć, wyśmiać się nie godzi (bo zasadnicza sprawa sprawa jest poważna), ale czemu nie dodać sobie otuchy, że w innych też duch silny, pomimo że może najbliższe wakacje diabli wzięli, a jeśli nawet nie, to albo trzeba ryzykować trzymanie rezerwacji, albo improwizować jadąc gdzie się będzie akurat da pojechać. Obyśmy nie musieli mieć takich dylematów, i żeby wszystkim rezerwacje i plany wypaliły, tego wszystkim z głębi serca życzę, i myślę że każdy z Was piszących w tym wątku też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to zaśmiecanie czy nie...ale lepiej o tym rozmawiać. Jak na razie nasze plany się nie zmieniają : czyli Grecja.

I taka inna ciekawostka z mojej posadzkarskiej branży - dziś chciałem zamówić maseczki, zwykłe przeciwpyłowe z filtrami, które kupują u mnie  parkieciarze i...Nie ma! .Moja zaprzyjaźniona firma BHP, w której czasem takie rzeczy kupuję sprzedała wszystko - nowych zamówić podobno już nie ma gdzie...Mam jeszcze paru innych dostawców więc jutro się zorientuję czy to prawda. Podobno maski ( produkowane zresztą  przede wszystkim w Chinach) wykupywali masowo handlarze. Teraz pewnie zarabiają na nich kilkunastokrotnie we Włoszech. Jeden z moich klientów ma jechać układać podłogi do Włoch i chciał się po postu zaopatrzyć a tu...zonk:)

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj czytałem że te zwykłe maski, takie na gumce za uszy, we włoszech były po niecałe 10 centów za szt, teraz dochodza do 2€

Teraz, Łza Włóczynutka napisał:

Tak jakby te maski mały w czymś pomóc ??

Pomagają chorym żeby innych nie zarażać, to raz a dwa trochę zabezpieczają przed dotykaniem twarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że te zwykłe maseczki na twarzach "biorcy" w zasadzie niewiele pomogą (choć oczywiście zawsze coś) - powinni nosić je "dawcy", bo to znacznie ogranicza pole rażenia...

A jeśli chodzi o służbę zdrowia w UK to niezależnie od diagnozy - PARACETAMOL i do domu!!:-)

Kto wie, może właśnie paracetamolem załatwią koronę...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie parkieciarze chcieli kupić maski przeciwpyłowe, bo przy szlifowaniu drewna zawsze się trochę pyli więc akurat im nie chodziło o koronowirusa. No ale zderzyliśmy się z rzeczywistością - czyli  jak to zwykle w takich sytuacjach...zawsze ktoś na tym zarabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w naszym przypadku, tzn karawaniarzy. w najgorszym przypadku zarzuci się pomysł grecji, chorwacji czy innych włoch na rzecz bieszczad czy innych mazur. zaszyć się gdzieś na odludziu i też będzie fajnie. gorzej jak ktoś jeździ tylko na marmurki- pozamykają hotele czy loty i d... nie będzie wakacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pawel1966 napisał:

edit...dzisiaj irański minister zdrowia stwierdził, ze to bardzo "demokratyczny wirus"- w rozbrajający sposób oswiadczył, że każdy moze się zarazić. tak jak on sam...Oglądnąłem przed chwilą  trochę wieści z dzisiejszego świata na różnych portalach i tych "zachodnich" i wschodnich. no i nie wygląda to niestety najlepiej:(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku zmienił(a) tytuł na Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.