Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, byry007 napisał:

A to wy jeszcze sądzicie że polski rząd jeszcze coś robić dobrze dla gospodarki emoji2957.pngemoji848.png szkoły zamknięte a galerie otwarte . Ferie zimowe wszyscy razem . Może Górale zrobią porządek z rządem bo miałem nadzieję w górnikach ale ich po zamykali i jakoś cisza od nich .

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Zapomniałeś oczywiście o kościołach - tam oczywiście nikt się nie zaraża, przecież to tylko godzina, jeden na drugim, śpiewanie i mówienie (a więc wypluwanie mnóstwo materiału wirusa dookoła), że nie wspomną o braniu do buzi...

Ale tego biznesu zamknąć nie można, mimo że właściciele biznesu poradziliby sobie bez problemu...

No ale to galerie są śmiertelnie groźne, gdzie w zasadzie nikt z nikim dłużej i bliżej nie ma kontaktu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś oczywiście o kościołach - tam oczywiście nikt się nie zaraża, przecież to tylko godzina, jeden na drugim, śpiewanie i mówienie (a więc wypluwanie mnóstwo materiału wirusa dookoła), że nie wspomną o braniu do buzi...
Ale tego biznesu zamknąć nie można, mimo że właściciele biznesu poradzili by sobie bez problemu...
No ale to galerie są śmiertelnie groźne, gdzie w zasadzie nikt z nikim dłużej i bliżej nie ma kontaktu...


Do kościoła niewielu chodzi porostu więc z tym nic nie trzeba robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, witus napisał:

 


Do kościoła niewielu chodzi porostu więc z tym nic nie trzeba robić.

 

To zależy gdzie - moja diecezja przoduje w statystykach i w niedziele w godzinach szczytu kościoły nabite na full.

No i na moim terenie właśnie, niemal pierwszą czerwoną strefę w Polsce i jedną z najdłuższych, zawdzięczaliśmy właśnie kościołom i uroczystościom "odkościelnym".

Żeby nie było - jestem katolikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, byry007 napisał:

Może Górale zrobią porządek z rządem 

Górale innych zawsze mieli w tyle, bo oni nie widzą naszych twarzy. Nasze twarze mają wizerunek Mieszka, Bolka, Kazika, Władka, Zygi, a najlepiej jeśli jest to Jasiu. Visy i Mastercarda nie lubią, bo by musieli papiór wystawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze słowo od Mateusza Krzywoustego dla tych, którzy planują Austrię, Włochy czy inny kraj 

"Dlatego pracujemy również nad takimi możliwościami prawnymi, które ograniczą możliwości przemieszczania się. Dlatego już dzisiaj apeluję, żeby najlepiej nie zamawiać żadnych wyjazdów, żadnych atrakcji turystycznych ani w Austrii, ani we Włoszech, ani w Szwajcarii, ani również w Polsce"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze słowo od Mateusza Krzywoustego dla tych, którzy planują Austrię, Włochy czy inny kraj 
"Dlatego pracujemy również nad takimi możliwościami prawnymi, które ograniczą możliwości przemieszczania się. Dlatego już dzisiaj apeluję, żeby najlepiej nie zamawiać żadnych wyjazdów, żadnych atrakcji turystycznych ani w Austrii, ani we Włoszech, ani w Szwajcarii, ani również w Polsce"
 


Nie kracz mam na luty zarezerwowany domek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Do kościoła niewielu chodzi porostu więc z tym nic nie trzeba robić.

. W sumie to ma sens. Starzy jako grupa ryzyka właśnie w kościele mają większe szanse na ulżenie ZUSowi i służbie zdrowia


Wysłane z telefonu
Jeszcze słowo od Mateusza Krzywoustego dla tych, którzy planują Austrię, Włochy czy inny kraj 
"Dlatego pracujemy również nad takimi możliwościami prawnymi, które ograniczą możliwości przemieszczania się. Dlatego już dzisiaj apeluję, żeby najlepiej nie zamawiać żadnych wyjazdów, żadnych atrakcji turystycznych ani w Austrii, ani we Włoszech, ani w Szwajcarii, ani również w Polsce"
 


Trzeba będzie rodzinę w delegację zabrać


Wysłane z telefonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, chris_66 napisał:

Trzeba będzie rodzinę w delegację zabrać

W miejscowościach turystycznych wprowadzą zakaz przemieszczania się w innych celach niż do lekarza czy do pracy. 

Miłe to że "władza" informuje o tym teraz a nie dzień przed feriami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejscowościach turystycznych wprowadzą zakaz przemieszczania się w innych celach niż do lekarza czy do pracy. 

Miłe to że "władza" informuje o tym teraz a nie dzień przed feriami.

Działań władzy nie da się skomentować kulturalnymi słowy

 

A w delegacji damy radę. Naklei się czerwone krzyże na kampera, przemianuje na lecznicę narodową i nikt nie podskoczy do tego jakiś krzyżyk z obrazkiem i będzie mobilne miejsce kultu gorzej jak nawiedzone emerytki będą mi się pchały do łóżka znaczy konfesjonału

 

 

Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, chris_66 napisał:

do tego jakiś krzyżyk

Z tym trzeba uważać. Skoro błyskawica jest esesmańska, to krzyż może być krzyżacki. Od prawicy masz w ryj bo jesteś Krzyżakiem, od lewicy masz w ryj bo jestem katolem. Do tego kamper narodowy to se na Nysie albo Żuku zrób.

Ale tak już poważnie, zróbmy wszystko aby jak to nazwał Helmut, 'covidove ścierwo" sobie odeszło.  Wiosną było to daleko i samych obcych trafiało. Teraz jest blisko, bardzo blisko, a i dwóch znajomych już mam po drugiej stronie. Gospodarkę mamy tak mocną że damy sobie radę. A rok, dwa albo trzy chudsze to żaden problem. A życie mamy tylko jedno. Jedne ferie bez nart, nowe auto rok później to pikuś, a puste miejsce przy stole, boli cholernie. A jak jeszcze to puste miejsce będzie stąd że nam się zachciało przywieźć syfa mamie, tacie, babci czy dziadkowi, to będzie bolało jeszcze bardziej.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zulos napisał:

Zapomniałeś oczywiście o kościołach - tam oczywiście nikt się nie zaraża, przecież to tylko godzina, jeden na drugim, śpiewanie i mówienie (a więc wypluwanie mnóstwo materiału wirusa dookoła), że nie wspomną o braniu do buzi...

Ale tego biznesu zamknąć nie można, mimo że właściciele biznesu poradziliby sobie bez problemu...

No ale to galerie są śmiertelnie groźne, gdzie w zasadzie nikt z nikim dłużej i bliżej nie ma kontaktu...

Towarzyszu Zulos. Coście są tacy cięci na te kościoły?

Dziś byłem odwiedzić tatę na cmentarzu. W porze sumy.... To taka najważniejsza msza w niedzielę...? piszę wyjaśnienie, jakby kto nie wiedział, bo jest mocno niewierzący, chociaż ma wszystkie sakramenty łącznie z małżeńskim...

Na dwóch dużych parkingach może łącznie do 30 aut.... czyli ok 60 osób na wielgachny kościół. Ale tak jak mówisz winne to śpiewanie, bo na siłowni nie śpiewają i się nie zarażają...

Ech rozsądku i dystansu do wielu rzeczy życzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Cathay napisał:

 

Ale tak już poważnie, zróbmy wszystko aby jak to nazwał Helmut, 'covidove ścierwo" sobie odeszło.  Wiosną było to daleko i samych obcych trafiało. Teraz jest blisko, bardzo blisko, a i dwóch znajomych już mam po drugiej stronie. Gospodarkę mamy tak mocną że damy sobie radę. A rok, dwa albo trzy chudsze to żaden problem. A życie mamy tylko jedno. Jedne ferie bez nart, nowe auto rok później to pikuś, a puste miejsce przy stole, boli cholernie. A jak jeszcze to puste miejsce będzie stąd że nam się zachciało przywieźć syfa mamie, tacie, babci czy dziadkowi, to będzie bolało jeszcze bardziej.  

 

Bardzo mądrze napisane. Też jestem pewny ,że gospodarka się podniesie. Kasa to nie wszystko najważniejsze jest zdrowie. Kilka i kilkanaście lat temu też mi wypadło dwa /trzy sezony bez wyjazdów i dałem radę bo zdrowie w tamtym czasie było najważniejsze.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.