Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

2 minutes ago, lbuster said:

Czyli chyba dobrze na tym wyszli, że nie mieli lockdown'u :hmm:

Hiszpanie mieli lockdown i ograniczenia. I mają nawet teraz częściowy w rejonie Madrytu.

 

4 minutes ago, lbuster said:

przewidywania na początek przyszłego roku to jak wróżenie z fusów

Na przewidywane w ogóle nie patrzę ;) Interesują mnie dane historyczne i bieżące.

 

3 minutes ago, lbuster said:

Natomiast media i Państwa w wyniku masowej paniki zrobili z igły widły :sciana:

Zgadzam się z tym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, maarec napisał:

Podlesice. Grzyby są? :)

Małe, może dlatego że poszliśmy dopiero po południu bo żona pracowała.

Coś tam zebraliśmy ale bez szału. 

Ten kemping jest tak wielki że moja przyczepa wyglada na małą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Slawka napisał:

Hiszpanie mieli lockdown i ograniczenia. I mają nawet teraz częściowy w rejonie Madrytu.

Tak, pomyliłem się. To zdanie dotyczyło Szwecji :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem godzien, by się wypowiadać o tych społeczeństwach, bo ani nie byłem w Hiszpanii ani w Szwecji :'(:'(:'( A o obydwu krajach marzę ;)

I nie wiem, czy to jest kwestią kultury czy podejściu do zaleceń :hmm: Już bardziej uważam, że w Szwecji to jest kwestia odległości między ludźmi, czyli utrudnienie w "przenaszalności" wirusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mało czytam, więc mało wiem Masz jakiś link do tego?
 
O tym akurat wszystkie media pisały. Pierwszy link z brzegu:
https://www.google.com/amp/s/tech.wp.pl/koronawirus-a-kolejny-lockdown-who-podaje-rekomendacje-dla-wladz-6563914179832352a%3famp=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Jacek, ja nałogowo oglądam TVN i TVP i tam takich informacji nie podają ?

No ale skoro WHO nie zaleca takich kroków, to co się teraz dzieje ?

Dlaczego siłownie i baseny są zamykane :niewiem:

Wierz mi, że sam nie wiem, co o tym myśleć, a może nie chcę krakać :mlot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś się nudzi to polecam:

https://www.youtube.com/watch?v=rIJCPqGQmag&fbclid=IwAR18ep_jyO8vBQwAF2jglZgUTQJwT4wNil6oTv0kUvbhUf3yESS93SLryqU

Sam na początku się wkręciłem w covida, lecz z czasem zmieniłem zdanie. Podobno tylko krowa zdania nie zmienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2020 o 21:16, Slawka napisał:

Dla zainteresowanych bardzo ciekawe statystyki, które pokazują m.in., w którym kraju jaka jest kondycja służby zdrowia https://covid19.healthdata.org/poland?view=resource-use&tab=trend&resource=all_resources. Są już dane historyczne i bardzo dobrze na tych wykresach widać moment, kiedy Szwecja zbliżyła się do maksymalnej liczby dostępnych łóżek i ile tysięcy łózek ICU (OIOM) zabrakło w Hiszpanii czy we Włoszech.

Dla Irlandii wykres zajętości łóżek ICU nie jest prawdziwy - nigdy limit dostępnych miejsc nie był przekroczony. Nie wiem skąd oni dane biorą ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Slawka napisał:

 17 kwietnia 45 osob w ICU a na wykresie 53 dostepne / 370 wymagane. Nic się nie zgadza czy coś pokręciłem? Sytuacje irlandzką znam z pierwszej ręki - moja żona dostaje raporty dla lekarzy bespośrednio z HSE - stąd moje zdziwienie, że wykres wychodzi po za  "ICU beds available".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, RadekNet said:

wykres wychodzi po za  "ICU beds available

Te statystyki,  z tego co czytałam, pokazują liczbę dostępnych ICU dedykowaną tylko do Covid-19. Te 45 osób to wskaźnik dobowy z 17.04.  Łącznie w Irlandii jest ponad 500 łóżek ICU. W kwietniu zajętych przez chorych z covid było około 370. Czyli działo się i dzieje to samo, co w Polsce i w innych krajach. Zajmuje się łóżka ICU na potrzeby koronawirusa, nie dając tym samym szansy chorym z innymi przypadłościami. W Irlandii też teraz zwiększają liczbę łóżek ICU https://www.irishtimes.com/news/ireland/irish-news/covid-19-ireland-faces-icu-bed-crisis-warns-mary-favier-1.4384430?mode=amp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Slawka napisał:

Te statystyki,  z tego co czytałam, pokazują liczbę dostępnych ICU dedykowaną tylko do Covid-19. Te 45 osób to wskaźnik dobowy z 17.04.  Łącznie w Irlandii jest ponad 500 łóżek ICU. W kwietniu zajętych przez chorych z covid było około 370. Czyli działo się i dzieje to samo, co w Polsce i w innych krajach. Zajmuje się łóżka ICU na potrzeby koronawirusa, nie dając tym samym szansy chorym z innymi przypadłościami. W Irlandii też teraz zwiększają liczbę łóżek ICU https://www.irishtimes.com/news/ireland/irish-news/covid-19-ireland-faces-icu-bed-crisis-warns-mary-favier-1.4384430?mode=amp

Żeby nie było - absolutnie nie neguje zagrożenia, ale te wykresy ... no nie pasują mi do sytuacji :) Lóżek ICU (oni tego nie dzieli na covidowe i normalne - może prasa, nie wiem, ale medycy nie), i żadnego alarmu nie bylo (dla ścisłosci - nie było alarmu, że zaczyna brakować łózek ICU, acz żeby do tego nie dopóścic wprowadzono lockdown). 

Ale to wszystko jakby na marginesie, bo co możemy zrobić samodzielnie to zróbmy - częste mycie rąk mydłem lub odkażanie, jesli nie ma mydła pod ręka + na ile to możliwe dystans miedzy ludźmi + maseczki tam gdzie nie da się zachować dystansu i w pomieszczeniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, RadekNet said:

 (dla ścisłosci - nie było alarmu, że zaczyna brakować łózek ICU, acz żeby do tego nie dopóścic wprowadzono lockdown). 

Ale to wszystko jakby na marginesie, bo co możemy zrobić samodzielnie to zróbmy - częste mycie rąk mydłem lub odkażanie, jesli nie ma mydła pod ręka + na ile to możliwe dystans miedzy ludźmi + maseczki tam gdzie nie da się zachować dystansu i w pomieszczeniach. 

No tak tak - lockdown pomógł rozłożyć w czasie wszystko.

Pod ostatnim zdaniem podpisuję się obiema rękoma. :)

A żeby wrócić do tematu postu ;) to tak wyglądał sobotni poranek w porcie Hjarbæk. Niestety Polska trafiła już na pomarańczową listę krajów i wjazd do Danii jest chyba teraz mocno ograniczony.

20201016_104848-01.jpeg

20201016_105701-01.jpeg

20201016_103723-01.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.