Skocz do zawartości

Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus


kojus

Rekomendowane odpowiedzi

Czy planując wakacje bierzecie pod uwagę miejsca występowania wirusa? Okolice Gardy Wenecja, Toscania to nasz cel w tym roku. Niestety patrząc co się tam dzieje troche nas to niepokoji. Chciałbym znać wasze zdanie na ten temat. 

A abstrahując od tematu to według mnie ten wirus to twór ludzki. Jak wiadomo ziemia się przeludnia. Więc to idealne narzędzie do pozbycia się "jednostek nieproduktywnych " . Najmłodsza osoba 49 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kojus napisał:

A abstrahując od tematu to według mnie ten wirus to twór ludzki. Jak wiadomo ziemia się przeludnia. Więc to idealne narzędzie do pozbycia się "jednostek nieproduktywnych " .

Jak nic ZUS w tym maczał paluchy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygoda karawaningu polega na tym że można zmienić decyzję w ostatniej chwili. Czyli np. będąc na granicy austriacko włoskiej, można, jednak do Italii nie wjeżdżać, zostając na wakacjach w Austrii, skręcając do Słowenii czy dalej do Chorwacji. 

Warto też zaznaczyć zakładając wątek, że chodzi o Covid 19, bo koronawirusy są różne i większość z nich jest bardzo łagodna i nie niesie ze sobą żadnego zagrożenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lucek26 napisał:

....Wenecja i północne Włochy mogą zostać zamknięte dla turystów i nie tylko.

Córka (mieszkająca w Dolomitach) mówiła wczoraj że region Wenecji Euganejskiej już jest zamknięty.
Drogi obstawione i nakaz cofnięcia się nazad.

Edytowane przez OnionSkin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej będzie to z przyczepą zostanie tylko objazdówka... wokół domu. Może czas zacząć rezerwowanie tanich lotów poza kontynent, bo jakoś nie widzę, żeby to "dziadostwo" miało zniknąć w szybkim czasie. Póki co, w szybkim czasie się rozprzestrzenia. Poczekamy - zobaczymy! 

8 godzin temu, Cathay napisał:

Warto też zaznaczyć zakładając wątek, że chodzi o Covid 19, bo koronawirusy są różne i większość z nich jest bardzo łagodna i nie niesie ze sobą żadnego zagrożenia.

Myślę że na chwilę obecną, samo słowo "koronawirus" jest kojarzone jednoznacznie, więc (dla ogółu) bez znaczenia jest, który z nich sieje spustoszenie. Tu raczej nikt nie będzie się zagłębiał w tajniki medycyny. 

Edytowane przez czepkateam (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kojus napisał:

Czy planując wakacje bierzecie pod uwagę miejsca wirusa?

Tak, spisałem już testament i czekam na zarażenie i zgon. Wirus jest już w Krakowie, więc spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Tak, spisałem już testament i czekam na zarażenie i zgon. Wirus jest już w Krakowie, więc spoko.

Znaczy się, że wakacje w Krakowie... Dobry wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka opcja, że plany wakacyjne będzie trzeba zmienić. Nasza droga  też prowadzi do Włoch. Trzeba obserwować, nie ma się co pakować w kłopoty, nie wiadomo jaka będzie sytuacja w Europie za kilka miesięcy. Jak się ludzie ruszą na wakacje w sezonie, to może nie być co zbierać tak się wirus namnoży. Też trzymam się opcji, że to produkt z laboratorium, ponoć nowa broń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo wzrostu zakażonych w IT jest przerażające. Mam być w Lombardii jeszcze przed świętami wielkanocnymi, ale przy takim obrocie spraw chyba będą nici z wyjazdu. Oczywiście jako że wyjazd nie karawaningowy opłata za nocleg przepadnie.

Jeśli chodzi o pochodzenie wirusa, zagrożenia itp. to polecam obejrzeć ten film:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mandrol zmienił(a) tytuł na Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus.
10 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

Tak, spisałem już testament i czekam na zarażenie i zgon. Wirus jest już w Krakowie, więc spoko.

Ale Ty głupi jesteś ?

Nie stwierdzam tego po przeczytaniu tylko tego postu, ale wielu innych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Voku zmienił(a) tytuł na Plany wakacyjne a rozprzestrzeniający się koronawirus

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.