Skocz do zawartości

Elektryka w zielonej puszce


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też miałem w swoim starym Antku blaszance dwa kwasiaki i to pod łóżkiem :) Tak je zamontował poprzedni właściciel - co ciekawe on był nawet lekarzem :)  Kupę lat z tymi kwasiakami przejeździł - ja miałem je tak tylko dwa sezony i dnia dzisiejszego jakoś dożyłem :) Ale jak je szczelnie obudujesz i dasz im wentylację to będzie cacy. Planujesz do nich drzwiczki serwisowe od zewnątrz żeby się nie babrać od wewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie - są dwa potencjalne miejsca gdzie bedą aku i przetwornica - od lodówki i szafy zależy w które pójdą albo bedzie to ten załom pomiedzy drzwiam suwanymi a fotelem pasażera albo pod klockiem kuchennym - w obu przypadkach dostęp z zewnątrz  jest zbędny - pucha wyspawana z PE-HD z deklem z uszczelka  i dławikami na przewodach oraz wyprowadzeniem oparów oraz zwykłe drzwiczki jak meblowe   lub wręcz kawałek płyty na maskowanych wkretach
Sa ori puchy z drzwiami sewisowymi ale to na mały aku a u mnie 2x80Ah poleci z Banera najprawdopodobniej - poza tym koszty drzwi serwisowych też kosmos 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

mam panel z regulatorem Tracera MPPT ....
Marek a którego masz Tracera ?

Z serii AN może ?

Gryzłem specke i manuala od Tracera 3210AN pogmatwane to to jak 100m sznurka w kieszeni niby piszą ze ma wyjście LOAD na obciążenie i tez piszą o progu odlączenia aku w zależności od jego rodzaju ale tak mętnie ze trudno załapać

Wiesz coś na ten temat ?

Adam twierdził ze wydoi do zera aku ale po gryzieniu specki wydaje mi sie ze nie wydoi i ze ma zabezp. przed rozladowaniem

 

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://forum.karawaning.pl/index.php%3Fapp%3Dcore%26module%3Dattach%26section%3Dattach%26attach_id%3D141846&ved=2ahUKEwiZyLGmiL_oAhXcwMQBHR9mDJYQFjABegQIBRAB&usg=AOvVaw1gIuud2Zwpwvn7GL0M8anZ

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka1e8f21617d5b8aaf3a0d602bb3b9c5e4.jpg7b4dfe1c0cde662974d2e00d53fc48fe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 10A/AN i zabezpieczenie działa.
W trybie "user" można ustawiać wszystkie parametry ręcznie. Na tym trybie sprawdzałem odcięcie na 12.0V i 11.8V i działało. Nie rozładowywałem bardziej bo nie miałem czasu. Ale niebawem sprawdzę 10,5V bo mam zamiar puścić odsiarczanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz djecie z dokumentacji z mojego Tracera AN. Ustawiasz naoiecie i aku Ci sie nie rozladujee6e54fbf19d46b144d182c3b2f4ea552.jpg&key=b9309a2ca97c947c3da389e5204064eba4c08f8e46f6f34dcb8f8601925042b7

 

Ponadto sciagnij sobie ich program na telefon i uruchom go. Nie trzeba mieć podlaczonego tracera. Zobaczysz wtedy wiele opcji jak nim zarządzać. Też pewnie Ci pomoże.

Ja mam modul po BT, moga byc tez po WiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, smok_wawelski napisał:

Adam twierdził ze wydoi do zera aku ale po gryzieniu specki wydaje mi sie ze nie wydoi i ze ma zabezp. przed rozladowaniem

Każdy regulator z wspólnym plusem nie nadaje się do blaszaka , chyba że zastosujesz przekażnik , a czy ten jest z + czy - nie wiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adaml61 napisał:

Każdy regulator z wspólnym plusem nie nadaje się do blaszaka , chyba że zastosujesz przekażnik , a czy ten jest z + czy - nie wiem .

w specce: https://www.4sun.eu/regulatory-mppt/regulator-ladowania-mppt-tracer-3210an-30a-1224v tylko  

Uziemienie  Ujemne uziemienie


Adam jakbym na nim robił to nie dam i tak odbiorników przez regulator a tak jak Kristofer mi wmalował przekaźnik a wyjćie odbiorników bedzie tylko sterowało - szkoda obciążać i grzać Tracera za 500zł jak przekaźnik 70 :) 

 

1 godzinę temu, chris_66 napisał:

Dlatego tracer zmodyfikował regulatory i teraz AN są ze wspólną masą, tak jak w samochodach emoji106.png

Czyli post kol Świstaka na CT jest aktualny na wtedy 2018-03-13   a na dziś po 2 latach już nie ?  https://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=29870&start=0&sid=738094c84f8cf3d5428011419cc6bacd
I mozna robić jak drFeelGood :https://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=31013&postdays=0&postorder=asc&start=255

 

2 godziny temu, tamtam napisał:

Tutaj masz screena z mojego programu, ustawienie fabryczne akumulatora Sealed

Dzięki za info - to juz wiem z gryzienia albo prawie wiem :)
Tak jak pisałem srajfon czy blut - moze i fajne ale ja minimalista :) 
Choc mając pewnie się zarażę :) 

 

Tu zabawa ogólnie chodzi o co innego - realny kompromis cena jakość przy zachowaniu moich założeń
Tracery też chwalą a było nie było RolsRoyce (Victron) 1000zł a Passat (Tracer) 500zł  no może żeby nie Januszować to niech będzie Sharan a nie Passat :)
A za 500zł to już prawie panel jest  albo jest jeden kwas - dlatego dręczę Was i kombinuje jak smok pod górę :) 

 

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS - sprawa dwuprzewodowej instalacji 12V a nie wykorzystywanie masy pojazdu mnie nie przeraża - peszle i tak trza położyć a te 50m czy nawet 100m  przewodu zdzierżę, a nawet chcę - masa to masa zaśniedzieje kabelooko i cuda się dzieją a drut to drut i idzie zmierzyć w puszce co sie dzieje

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry - PS2 - znalazłem ostateczny schemat  u Kol. drFeelGood   to post   2019-09-13, 23:33   na 21 str watku https://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?t=31013&postdays=0&postorder=asc&start=300
Oczywiście u mnie 1 przetwornica i dochodziłoby zasilanie ze słupka - reszta właściwie jak u Niego.
Sorry że Was odsyłam i linkuje ale nie chcę przewalać obrazków  na żywca bo to mocno nieealeganckie a prawo autorskie trza szanować nawet jak Kolega publikuje publicznie.

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, chris_66 napisał:

Technika nadąża za zapotrzebowaniem

Si Senior - znów stary smok=ślepy smok albo muszę zwolnic tempo i łeb zresetowac - fakt Guru Świstak pokazuje tam serię  A a nie AN
dzięki za zwrócenie mi uwagi
Czyli co Krzychu - AN jest ok nawet dla jednoprzewodowej ?    jak u Kol. drFeelGood ?   ma odłączenie na zaciski LOAD  i będzie blokować wydojenie aku ?
czy to bezpośrednio połączone odbiorniki (czego raczej bym unikał) czy wysterowując przekaźnik odłączający co wydaje mi sie lepszym rozwiazaniem.


 

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, smok_wawelski napisał:

Si Senior - znów stary smok=ślepy smok albo muszę zwolnic tempo i łeb zresetowac - fakt Guru Świstak pokazuje tam serię  A a nie AN
dzięki za zwrócenie mi uwagi
Czyli co Krzychu - AN jest ok nawet dla jednoprzewodowej ?    jak u Kol. drFeelGood ?   ma odłączenie na zaciski LOAD  i będzie blokować wydojenie aku ?
czy to bezpośrednio połączone odbiorniki (czego raczej bym unikał) czy wysterowując przekaźnik odłączający co wydaje mi sie lepszym rozwiazaniem.

wygląda, że tak będzie, jak sam sprawdzę 10,5V to Ci powiem , ale to nieprędko , bo epiedmia sobie, a roboty mam po kokardę :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie  - to nie chleb ani płyn do dezynfekcji :)
Mozę ktoś jeszcze podpowie a ja też wykorzystam następny tydzień pseudo kwarantanny na podzwonienie popisanie do dostawców.

A jak nie do drFleetGood uderzę na CT 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.