Skocz do zawartości

Elektryka w zielonej puszce


Rekomendowane odpowiedzi

Jak coś to zrobię reklamę sobie i powiem że ma do sprzedania taki kombajn Volta Sinus Pro 1000 S 12V

Miałem na takim budować - ale mi wyszło że potrzebuję większą przetwornicę, no i udało mi się kupić za pół ceny Victrona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie jest mało - to tyle co potrzebuję - pytanie tez co u Ciebie oznacza te 1000W - to chwilowa czy ciągła moc i czy przetwornica pełny sinus - jak możesz wrzuc linka do tej zabawki.  Jeśli chodzi o AZO i przetwornicy o której pisałem   -  bazuję na opinii Adama i kilku innych kolegów oraz tego co przeczytałem w necie - nie czytałem tez nigdzie żeby były z nimi kłopoty a o Volcie czytałem - czy przeczytałem wszystko na pewno nie ale statystycznie z tego co czytałem AZO przed Voltem zdecydowanie

10 minut temu, marek230482 napisał:

A taki kombajn na pewno będzie kompatybilny.

MPPT z przetwornicą na pewno tak - jednak pytanie znów wraca jak ma sie to np. z Cyrixem
 

 

4 minuty temu, Misio napisał:

Jak coś to zrobię reklamę sobie i powiem że ma do sprzedania taki kombajn Volta Sinus Pro 1000 S 12V

39 minut temu, marek230482 napisał:

Są np rzeczonego volta all in one z regulatorem MPPT. 

54 minuty temu, smok_wawelski napisał:

Napisałem przecież jasno że przetwornic Volt nie chcę znać

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Cyrix to separator akumulatorów

A kombajn UPS+Solar to połączenie ładowarki sieciowej, regulatora solarowego, przepinania zasilania 230 oraz przetwornicy.

Volta Sinus Pro 1000 S 12V

to 1000W chwilowo i 700W ciągłej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Misio napisał:

Cyrix to separator akumulatorów  ......     kombajn UPS+Solar

Misio ja wiem co to Cyrix i wiem co to kombajn - po prostu dmucham na zimne żeby sie coś nie gryzło i wiem że aku UPSa mi nie wystarczy  a UPS z możliwościa naładowania z solara via MPPT   aku 200Ah to kosztuje poza moim zasiegiem
 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, jednak tak jak napisałem nie jestem mocny z elektroniki - stąd chęć poskładania z klocków i upewnianie się czy coś z czymś sie nie gryzie - uważam że to sensowne postępowanie w moim przypadku.
Dążę jeszcze do tego aby dopracować schemat - który  ze specyfikacją elementów zostanie wysłany do dostawcy aby sie wypowiedział czy wszystkie komponenty będą pracować prawidłowo.
Nie ma sensu pisać już o przetwornicach Volt - tak jak kilkakrotnie  napisałem - tej firmie powiedziałem ostatecznie  NIE  więc oczywiście jestem wdzięczny za rady ale  to nie wnosi nic do topica mojego wątku, wolałbym raczej otrzymać odpowiedzi na pytania dotyczące Tracera 3210AN  które zadałem przy schemacie z Tracerem i wielu następnych postach - te pytania  jak dotąd pozostały bez odpowiedzi a dotychczas podane źródła nie potwierdziły ani nie zaprzeczyły  związanych z nim problemów  we współpracy z przetwornica Volt sinus 1000W ani przetwornica AZO którą planuje zakupić :)  
 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jeszcze ceny - kończyc temat Volta i comboVolt Sinus Pro 1000 S 12V - dodam jeszcze że zawsze mi się lampka ostrożnie zaświeca jak cos jest za tanie albo ma super parametry w stosunku do innych

Porównajcie sami i wyciągnijcie wnioski

Combo Volt Sinus Pro 1000 S 12V  to 1000W chwilowo i 700W ciągłej zawiera również ładowarkę 10A i przełacznik zasilania oraz regulator MPPT i kosztuje ok 720zł

Przetwornica AZO ma 1000W szczytowej i 650W chwilowej oraz 550W ciagłej kosztuje 470zł - podobne przetwornice innych firm średniej półki też tyle kosztują,
ładowarka 10A to kolejne 150zł,
przełacznik zasilania 230v to kolejne 150zł 
MPPT średniej klasy to 450zł 

No  mi to wychodzi do kupy ok 1220zł 

Blisko 2 razy tyle co combo Volta - zapala się mi natychmiast lampka OSTROŻNIE - rozumiem 20-30% różnicy ale prawie x2  - nie na obudowach i kilku zaciskach przyłączeniowych  tego raczej nie idzie zaoszczędzić pakując do jednej obudowy - skąd zatem tak różne ceny  ???????   zbyt różne jak dla mnie.

Tak jak napisałem - Volt może i dobry a możne nie ja nie mogę ocenić w 100% nie użytkując  ale dla mnie umarł definitywnie teraz również  w wersji combo

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, smok_wawelski napisał:

na obudowach i kilku zaciskach przyłączeniowych  tego raczej nie idzie zaoszczędzić pakując do jednej obudowy

Masz  racje ze porównanie kombajn kombajn byłoby właściwsze i oczywiście każdy może mieć  inne zdanie niż jak  ja i kierować się innymi kryteriami oceny :) 
Zauważ jednak że  umotywowałem dlaczego tak porównuje, przecież combo to własnie te same bebechy  wpakowane w jedno pudełko - co na pewno potania sprawę ale wg mnie nie 2x  a dodatkowo jakoś tak mam że jak mi mówią że do wszystkiego to zaraz myślę że do niczego - choć akurat tutaj to chyba nie ma zastosowania :) 

Na pewno można by mi również zarzucić niekonsekwencje bowiem z uporem maniaka rozpatruje Tracer vs Victron - gdzie cena jest jeszcze więcej razy różna bo rzeczywisty koszt Tracera na Ali to pewnie ok 300-350 a reszta do 500-550 to marża krajowych sprzedawców a Victron kosztuje ok. 1000 - TAK taki zarzut byłby 100% słuszny ale tu jest taki problem że pomiędzy tymi dwoma  specjalnie nie ma środka i wiele wyboru.   Jest Rols Royce i jest Polonez są równiez ich ceny ale raczej nie ma pomiędzy nimi  dostępnego środka w postaci np. VW

Dlatego własnie marudzę i dążę do uzyskania jak największej ilości potwierdzonych informacji z dłuższego użytkowania Tracera 3210AN - takie opinie są najcenniejsze i mówią najbardziej miarodajnie

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mam wrażenie że uważasz że ja twierdzę że Volt jest super...ale nic takiego ja nie mówię.

Ale tak bardziej piszę by może moim wpisem zmusić kogoś do opisania swoich doświadczeń lub spostrzeżeń o Twojej instalacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Misio- to trochę nie konsekwentne co teraz piszesz - jak mogę tak myśleć skoro skoro mnie przestrzegałeś przed padającymi Voltami :) a nawet gdyby to nic w tym złego każdy z nas ma prawo do takiej czy innej własnej oceny danego producenta.
Spoko nic takiego nie myślę to tylko złudne wrażenie jeśli już - wiesz że u mnie co z dyńki to na klawiaturę bez obciachu leci :)  jakbym miał jakieś ale to pisałbym wprost :) kolejny aspekt to to ze pisanina nie zawsze wyraża w pełni dokładnie zamysł z naszej głowy - w rozmowie bezpośredniej wątpliwości rozwiązuje się i koryguje natychmiast a w pisaninie czasem długo trwa żeby sie ściśle dogadać i czesto wynikaja nieporozumienia.  Gdyby była inna sytuacja po prostu zaprosiłbym Cie na browara i gaduche abo wziął sześciopaka i podjechał do Ciebie i byłoby prosto i jasno w try miga  ale wir s....n wszystko nam wszystkim skomplikował
Napisałem o braku odpowiedzi w kontekście tego  że dwukrotnie podajesz info że Tracer gryzie się z Voltem i wiesz o tym z wielu przypadków a na moja prośbę o wskazanie źródeł bądź informacji ze to tylko Twoje rozmowy to nie odpowiedziałeś - to nie zarzut że ściemniasz - to tak jak napisałem chęć przegryżienia tematu i  rozwiania moich wątpliwości i nie utopienia kasy a w przypadku problemu AdamaH choc pierwotnie było że jest problem okazało się że nie jest to to samo co u mnie a wręcz potwierdziło sie że małe przetwornice chodzą ok  dlatego dążę do rozmowy na konkretach i definiowania dokładnie elementów :) 
Owszem wytknąłem też ogólnie za Markiem to że jak piszemy o konkretnym problemie to muszą być konkretne dane -  ale to jest pożądane o ile nie konieczne   po prostu dlatego aby unikać nieporozumień.
Reasumując - zero urazy i dzięki za każde info :) 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem to najbardziej istotny z tej układanki jest regulator. Z całego rynku jaki jest (ogromny) uznaliscie że poza victron i tracer (ewentualnie ten AZO) nic nie jest warte uwagi. I to mnie strasznie intryguje bo to raczej dziwne. 

Odnosnie kombajnów to ktoś może ocenić jakość regulatorów w nich? Nie musi być volt. Są też inni producenci.

Misio a Ty tego sinuspro uzywales? Masz jakąś opinię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marek230482 napisał:

Z tego co zrozumiałem to najbardziej istotny z tej układanki jest regulator.

Tak Panie - g...o z fest solara jak energia będzie marnie nieefektywnie przetwarzana i trafi jej mało do odbiorników i aku, w tej zabawie chodzi o to że trzeba jak najwięcej złapać w dzień i zmagazynować na noc  - to tak w skrócie po mojemu

 

2 godziny temu, marek230482 napisał:

Z całego rynku jaki jest (ogromny) uznaliscie że poza victron i tracer (ewentualnie ten AZO) nic nie jest warte uwagi. I to mnie strasznie intryguje bo to raczej dziwne. 

Dobre pytanie - spróbuje te dziwność wyjaśnić - oczywiście że nie jest to jedyne źródło dla zakupu ale weź kliknij testowo  https://allegro.pl/listing?string=regulator mppt&bmatch=baseline-al-product-eyesa2-engag-dict43-com-1-2-0318
Po odrzuceniu wynalazków  pseudo MPPT a de facto PWM i wynalazków typu marketingowego 100A za 200zł  oraz klasy profi w cenach 2-2,5tysia - nie zostaje tu prawie nic poza Tracerem i Victronem a  jak wyfiltrujesz na odpowiednie dla panela 300-360W to  jest jeszcze cieniej
Victrona znam inne bebechy z innych aplikacji - oceniam wysoko, złego słowa na MPPT Victrona od nikogo nie słyszałem pieśni pochwalne tak, podkreślali to tez Misio i Kristofer i inni, Tracer natomiast to popularny regulator w różnych jego typach i wersjach który od dawna ludzie stosują w budowach puszek i nie tylko  więc też są opinie.  Reszta jest raczej albo kichą albo podróbą z PWM co je skreśla  albo prawie nie znana i nie mająca opinii wiec to totolotek.   Stąd moje ograniczenie do tych dwóch + ew. Azo 
AZO MPPT 30A wychodzi i nie może wyjść przekładany jest termin juz 2-gi czy 3-ci raz - mam pozytywne opinie o innych bebechach AZO i o MPPT 20A - wiec 30A biorę go tez pod uwagę i wtedy szły by wszystkie bebechy z AZO chyba nawet łacznie z solarem bo maja 320W w nienajgorszych cenach i transportem free co daje mi gwar. poprawnej pracy ich razem i wytrąca producentowi argument że coś spieprzyło sie przez coś a mnie może pomoże coś urwać z cen katalogowych :) 

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem AZO MPPT 20A za 250zł - nie mylisz czasem z PWM  niby MPPT -  TYM  ?

W sumie AZO ma namieszane na stronie w opisach regulatorów :)  ktos to kiedyś tłumaczył na forum jak to jest z tym udawaniem MPPT a de facto PWM nie pamiętam czy tu czy na CT - ale tak czy inaczej 20A nie dla mnie bo musiałbym zejśc z panelem ze 40-50W  to sporo w mocy a oszczędność w cenie panelu niespecjalna

Tracer 2210An 20A to koszt ok 400zł    AZO 20A to 389zł   -  nie ma różnicy lub niewielka

 ja w moim zastosowaniu mówie o AZO 30A za 494zł   i   Tracerze 3210AM też 30A w prawie identycznej cenie 500-550zł
w nim tez jest namieszane w opisie i musze to wyjaśnić na 100%

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.