Jump to content

Edit History

Kristofer

Kristofer

Godzinę temu, smok_wawelski napisał:

Jako pokładowy zakładam raczej  zwykłe kwasy pewnie 2 identyczne bo jeden będzie potwornym klockiem  - oczywiście z wyprowadzeniem oparów - jakie byłyby to dokładnie aku to chciałbym przegadać może na końcu jak uporamy sie z koncepcja całości schematu - założenie wynika własnie z chęci ładowania go altkiem bezpośrednio bo odpowiednia dla Gel ładowarka to kolejne skomplikowanie i koszty a ma być w miarę prosto w miarę tanio i niezawodnie :)

To zmienia postać rzeczy. Skoro akumulator/y standard, to Cyrix się nadaje, ale z zastrzeżeniami, o których pisałem (bywają sytuacje, że obydwa accu są fizycznie połączone, mimo braku ładowania. Być może nie są to częste przypadki, ale czytałem o nich). Ponieważ mowa o kamperze (krótkie połączenia i możliwość łatwego zastosowania przewodów o odpowiednio dużym przekroju), to opcja omawiana w tym drugim temacie byłaby w tym przypadku zbędna.

Cyrix.jpg

Kristofer

Kristofer

58 minut temu, smok_wawelski napisał:

Jako pokładowy zakładam raczej  zwykłe kwasy pewnie 2 identyczne bo jeden będzie potwornym klockiem  - oczywiście z wyprowadzeniem oparów - jakie byłyby to dokładnie aku to chciałbym przegadać może na końcu jak uporamy sie z koncepcja całości schematu - założenie wynika własnie z chęci ładowania go altkiem bezpośrednio bo odpowiednia dla Gel ładowarka to kolejne skomplikowanie i koszty a ma być w miarę prosto w miarę tanio i niezawodnie :)

To zmienia postać rzeczy. Skoro akumulator/y standard, to taki Cyrix się nadaje, ale z zastrzeżeniami, o których pisałem (bywają sytuacje, że obydwa accu są fizycznie połączone, mimo braku ładowania. Być może nie są to częste przypadki, ale czytałem o nich). Ponieważ mowa o kamperze (krótkie połączenia i możliwość łatwego zastosowania przewodów o odpowiednio dużym przekroju), to opcja omawiana w tym drugim temacie byłaby w tym przypadku zbędna.

Cyrix.jpg

Kristofer

Kristofer

52 minuty temu, smok_wawelski napisał:

To zmienia postać rzeczy. Skoro akumulator/y standard, to taki Cyrix się nadaje, ale z zastrzeżeniami, o których pisałem (bywają sytuacje, że obydwa accu są fizycznie połączone, mimo braku ładowania). Ponieważ mowa o kamperze (krótkie połączenia i możliwość łatwego zastosowania przewodów o odpowiednio dużym przekroju), to opcja omawiana w tym drugim temacie byłaby w tym przypadku zbędna.

Cyrix.jpg

Kristofer

Kristofer

45 minut temu, smok_wawelski napisał:

To zmienia postać rzeczy. Skoro akumulator/y standard, to Cyrix się nadaje, ale z zastrzeżeniami, o których pisałem (bywają sytuacje, że obydwa accu są fizycznie połączone, mimo braku ładowania).

• Create New...