Jump to content

Edit History

smok_wawelski

smok_wawelski

Dzięki za uzupełnienie
Nie upieram się przy Cyrixie - wziąłem go z CT sporo tam o nim pisane i raczej chwalony - zróbmy tak przeryje raz jeszcze tam watki z nastawieniem na Twoje uwagi, popytam może tez ludzi jak to się spisuje w ich zastosowaniach, napisze tez do Victrona czy autoryzowanego dystrybutora w PL bazujac na schemacie który tu został wypracowany i wtedy spróbujemy ponownie przegadać Cyrixa

Jeśli chodzi o rysunki akumulatorów - tak wiem że gel wymaga  innego ładowania ale dzięki za przypomnienie bowiem czasem człowiek w ferworze walki zapomina o rzeczach oczywistych - same rysunki aku  są wyłącznie symboliczne i zerznięte ze schematu aplikacji Cyrixa  i miały za zadanie tylko pokazać aku nie określając jaki jest jego typ
Jako pokładowy zakładam raczej  zwykłe kwasy pewnie 2 identyczne bo jeden będzie potwornym klockiem  - oczywiście z wyprowadzeniem oparów - jakie byłyby to dokładnie aku to chciałbym przegadać może na końcu jak uporamy sie z koncepcja całości schematu - założenie wynika własnie z chęci ładowania go altkiem bezpośrednio bo odpowiednia dla Gel ładowarka to kolejne skomplikowanie i koszty a ma być w miarę prosto w miarę tanio i niezawodnie :) nie bez znaczenia jest także to co napisał Krzysiek - ładowarka może posłużyć i do rozruchowego i do pokładowego. Istotne jest dla mnie równiez to co w tamtym watku napisał kol. PolariS - o sytości i zadowoleniu aku :) 

Nie wykluczam tez zastosowania innego rozwiązania i innych elementów  które funkcjonalnie zapewniałoby to co zakładałem z Cyrixem - głównym założeniem jest to co pisałem w 1-szym poście :   2/ Ładowanie chciałbym zrobić tak aby móc wykorzystywać wszystkie 3 możliwości czyli słupek, solar i alternator a przełączenia maja odbywać się automatycznie
Kolejne założenia i uwarunkowania montażowe to te które napisałem odpowiadając Tobie  gdy zamieściłeś pierwsze korekty mojego schematu - to ten post o klockowej budowie i o szwagrze :)     Nie ma absolutnie żadnych przeszkód aby zrealizować te założenia inaczej - cena jest istotna ale spokój i długie ruchy - policzymy i wyjdzie czy zdzierżę :) 

Co więcej - rozważałem takie możliwości np. z Techtronu - TUTAJ  ale schematy tam zamieszczone są trochę pogmatwane a Cyrix jakoś mnie przekonywał  prostotą a w kupie razem z MPPT Victrona  bo to jedna parafia :) 

Jeśli chodzi o watek https://forum.karawaning.pl/topic/30712-system-ładowania-akumulatora-zamiast-paneli/?do=findComment&comment=679712 tak znam ale na pewnym etapie być błędnie uznałem ze jest on bardziej przyczepowy wiec nie włączałem sie tez w dyskusje żeby na puszkowo nie mieszać  i skoncentrowałem sie na aplikacjach Cyrixa opisywanych na CT
Zatem muszę wrócić do tego wątku  i spróbować to przetransponować na moje uwarunkowania i kieszeń i wtedy bardzo chętnie wrócę do rozmowy nt rozwiązań w nim omówionych  :) 

smok_wawelski

smok_wawelski

Dzięki za uzupełnienie
Nie upieram się przy Cyrixie - wziąłem go z CT sporo tam o nim pisane i raczej chwalony - zróbmy tak przeryje raz jeszcze tam watki z nastawieniem na Twoje uwagi, popytam może tez ludzi jak to się spisuje w ich zastosowaniach, napisze tez do Victrona czy autoryzowanego dystrybutora w PL bazujac na schemacie który tu został wypracowany i wtedy spróbujemy ponownie przegadać Cyrixa

Jeśli chodzi o rysunki akumulatorów - tak wiem że gel wymaga  innego ładowania ale dzięki za przypomnienie bowiem czasem człowiek w ferworze walki zapomina o rzeczach oczywistych - same rysunki aku  są wyłącznie symboliczne i zerznięte ze schematu aplikacji Cyrixa  i miały za zadanie tylko pokazać aku nie określając jaki jest jego typ
Jako pokładowy zakładam raczej  zwykłe kwasy pewnie 2 identyczne bo jeden będzie potwornym klockiem  - oczywiście z wyprowadzeniem oparów - jakie byłyby to dokładnie aku to chciałbym przegadać może na końcu jak uporamy sie z koncepcja całości schematu - założenie wynika własnie z chęci ładowania go altkiem bezpośrednio bo odpowiednia dla Gel ładowarka to kolejne skomplikowanie i koszty a ma być w miarę prosto w miarę tanio i niezawodnie :) nie bez znaczenia jest także to co napisał Krzysiek - ładowarka może posłużyć i do rozruchowego i do pokładowego
Kurcze trza zacząć  pisać po nickach bo znów nas Krzyśków zaczyna być dużo :) 

Nie wykluczam tez zastosowania innego rozwiązania i innych elementów  które funkcjonalnie zapewniałoby to co zakładałem z Cyrixem - głównym założeniem jest to co pisałem w 1-szym poście :   2/ Ładowanie chciałbym zrobić tak aby móc wykorzystywać wszystkie 3 możliwości czyli słupek, solar i alternator a przełączenia maja odbywać się automatycznie
Kolejne założenia i uwarunkowania montażowe to te które napisałem odpowiadając Tobie  gdy zamieściłeś pierwsze korekty mojego schematu - to ten post o klockowej budowie i o szwagrze :)   
Nie ma absolutnie żadnych przeszkód aby zrealizować te założenia inaczej - cena jest istotna ale spokój i długie ruchy - policzymy i wyjdzie czy zdzierżę :) 

Co więcej - rozważałem takie możliwości np. z Techtronu - TUTAJ  ale schematy tam zamieszczone są trochę pogmatwane a Cyrix jakoś mnie przekonywał  prostotą a w kupie razem z MPPT Victrona  bo to jedna parafia :) 

Jeśli chodzi o watek https://forum.karawaning.pl/topic/30712-system-ładowania-akumulatora-zamiast-paneli/?do=findComment&comment=679712 tak znam ale na pewnym etapie być błędnie uznałem ze jest on bardziej przyczepowy wiec nie włączałem sie tez w dyskusje żeby na puszkowo nie mieszać  i skoncentrowałem sie na aplikacjach Cyrixa opisywanych na CT
Zatem muszę wrócić do tego wątku  i spróbować to przetransponować na moje uwarunkowania i kieszeń i wtedy bardzo chętnie wrócę do rozmowy nt rozwiązań w nim omówionych  :) 

smok_wawelski

smok_wawelski

Dzięki za uzupełnienie

Jeśli chodzi o rysunki akumulatorów - tak wiem że gel wymaga czego innego ładowania ale dzięki za przypomnienie - same rysunki aku  sa wyłącznie symboliczne i zerznięte ze schematu aplikacji Cyrixa  i miały za zadanie tylko pokazać aku nie określając jaki jest jego typ - jako pokładowy zakładam raczej  zwykłe kwasy pewnie 2 identyczne bo jeden będzie potwornym klockiem  - oczywiście z wyprowadzeniem oparów - jakie byłyby to dokładnie aku to chciałbym przegadać może na końcu jak uporamy sie z koncepcja całości schematu

Kolejne założenia i uwarunkowania montażowe to te które napisałem odpowiadając Tobie  gdy zamieściłeś pierwsze korekty mojego schematu - to ten post o klockowej budowie i o szwagrze :)   Nie ma absolutnie żadnych przeszkód aby zrealizować te założenia inaczej - oczywiście cena jest istotna ale spokój i długie ruchy - policzymy i wyjdzie czy zdzierżę :) 

Co więcej - rozważałem takie możliwości np. z Techtronu - TUTAJ  ale schematy tam zamieszczone sa troche pogmatwane a Cyrix jakoś mnie przekonywał w kupie razem z MPPT Victrona  bo to jedna parafia :) 

• Create New...