Skocz do zawartości

remont podłogi potrzebne namiary na czesci


Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, justyn napisał:

smoku łącząc ścianę z kratownica powinieneś wiedzieć jaki rodzaj wytrzymałości jest ważny

Usiłujesz zrobić mi egzamin ?
Znów nie całkiem ścisłe  - tu mamy co najmniej 2 rodzaje naprężeń a co za tym idzie 2 rodzaje obliczeń wytrzymałości - lecz to nie o to chodzi aby studiować tu mechanikę czy wytrzymałość materiałów i nie zamierzam tu prowadzić takich studiów.  Nie pisałem po to żeby Ci dowalić - pisałem po to aby wyjaśnić Ci co i dlaczego się stało w tym wątku - myślałem ze zrozumiesz - Twoja wola czy chcesz - i to by było chyba na tyle w kwestii wyjaśnienia

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tomii napisał:

Tylko ten koleżka potrafi mieć drogie niektóre części. Jak kupowałem ramę okna Heki II to cena u niego była o 200 zł większa niż w TAMie w Katowicach. Z własnego doświadczenia jeśli kogoś pytać to właśnie TAM i Duniego :yes:

Zgadza się. Rozmawiałem z nim i próbowałem negocjować ceny to odesłał mnie do konkurencji :)

Dlatego kupiłem u niego tylko część gratów, coś tam opuścił i wysłał za darmo.

12 godzin temu, justyn napisał:

Wildze, że "majstry" się odezwały  wypowiadając się  po zdjęciach

A niby po czym mieliśmy się wypowiedzieć???

Mam wrażenie, ze potraktowałeś forum jak facebooka - wrzuciłeś kilka fot i liczyłeś na "lajki"?

Tutaj na forum takie wątki remontowe zakładamy albo żeby się poradzić i wtedy cierpliwie i z pokorą powinniśmy słuchać, albo opisujemy remonty żeby pomóc w przyszłości innym forumowiczom ale wtedy również wystawiamy swoją pracę na krytykę, oby konstruktywną. Bezkrytycznie działa Pan Kiki bo wyłączył komentarze pod filmami na swoim kanale, tutaj na szczęście to nie działa.

Nie bierz tego do siebie tylko na klatę ;)

 

A wracając do wątku

 jak ten klin jest mocowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, justyn napisał:

Wildze, że "majstry" się odezwały  ................. zagadka  jaka wytrzymałość ma kołek 155mm fi 8 mm stalowy, wtedy przeliczcie sobie, ile potrzeba takich połączeń, aby utrzymać ścianę :P

ponieważ nikt nie podjął rękawicy z obliczeniami to ja może odpowiem

wyszło mi 358 mAHz/m3

szkoda, że nie podałes więcej szczgółów - co to za stal i w jakim kierunku chcesz kołek obciążać (na ścinanie, rozciąganie, zginanie (jakie punkty podparcia), zgniatanie)

najgorsze, że nie podałeś w jakim materiale kołek będzie zamocowany i w jaki sposób, powinieneś wiedzieć, że to ma również bardzo duże znaczenie

Cytat

ja dla mojego spokoju wykonałem dwa razy więcej.

niestety inżynieria to nie gotowanie zupy , tu nie zastosujesz metody "do smaku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, justyn napisał:

 Dla "fachowców"  zagadka  jaka wytrzymałość ma kołek 155mm fi 8 mm stalowy, wtedy przeliczcie sobie, ile potrzeba takich połączeń, aby utrzymać ścianę :P ja dla mojego spokoju wykonałem dwa razy więcej. Pozdrawiam tych co nie boja się ubrudzić rąk.

Od spodu takie cos dałem

 

Zapomniałeś chyba o prostej zasadzie "łańcuch jest tak mocny jak mocne jest najsłabsze ogniwo".  Pytasz o wytrzymałość pręta stalowego, a przecież on współpracuje z drewnem, więc o wytrzymałości całości będzie ono decydować. I myślę, że niepotrzebny ten cudzysłów przy fachowcach. Piszesz tak jak byś zjadł wszystkie rozumy świata. Trochę szacunku dla zdania innych. Pozdrawiam machając brudnymi rękami od roboty w przyczepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, ed napisał:

Pozdrawiam machając brudnymi rękami od roboty w przyczepie.

4 godziny temu, chris_66 napisał:

wyszło mi 358 mAHz/m3

5 godzin temu, filipert napisał:

Mam wrażenie, ze potraktowałeś forum jak facebooka.........   Tutaj na forum takie wątki remontowe ........     Nie bierz tego do siebie tylko na klatę ;)

A gdzie tu jest przycisk LUBIĘ TO ???  - chciałem zalajkować wyżej cytowane   :)

Fakt @filipert  w moim odczuciu coraz więcej jest ostatnio na forum postów w stylu FB  "witam - fota, fota ,....lakoniczny opis... lub pytanie a wręcz czasem prawie żądanie podania rozwiązania." - szczerze mówiąc  trochę mnie to razi i wkurza ale może ja wapno jestem i nie nadążam za duchem czasu. Nie przypijam tu Koledze @justyn ale  chciałbym napisać że dyskusjach powiedzmy technicznych to nie najlepszy styl  dla tego rodzaju dyskusji - technika czy inżynieria rządzi się jednak troszkę innymi prawami niż FB i wymaga innej dokumentacji oraz opisu - po prostu bardziej szczegółowych i ścisłych - inaczej nie sposób technicznie dyskutować.
Na przykładzie z tego wątku - jeśli fota jest sprzed remontu a nie ma foty remontowej - trzeba to konkretnie napisać i napisać co i jak zostało zrobione w remoncie - uniknie się w ten sposób nieporozumień które czasem rodzą spinki

@justyn - spoko - są większe klęski  żywiołowe niż lekki ochrzan czy "sprostowanie"  kogoś na forum, zaperzyć się i wkurzyć też   ludzka rzecz i tez się zdarza a nawet odszczeknąć  - to nie Covid-19 i od tego się nie umiera   -  konstruktywna krytyka to tez rzecz dobra i kształcąca a nawet bardzo dobra w moim mniemaniu - natomiast krytyka bez argumentów  na zasadzie "nie bo nie" jest wg mnie zdecydowanie zła.
Myślę tez ze @filipert
 bardzo dobrze to podsumował - trochę źle zacząłeś ale to absolutnie Cie nie przekreśla - po prostu weź na klatę i zacznijmy jeszcze raz bez uraz i spiny  :) 

Nie ma co rozwodzić się nad wylanym mlekiem i tak z powrotem do gara nie wlezie - a mądrej głowie dość po słowie mawiają i maja rację.
Z mojej strony zero urazy i wyciągnięta do zgody brudna ale odkażona łapa i po bólu :) 


 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się tu panowie męczycie nawzajem... Gość wstawił fotkę z remontu i popełnił być może jeden błąd...Czyli mógł nie wstawiać fotek :)

Zgadzam się z tym, że owe kątowniki i płaskowniki to techniczna popelina. Zazwyczaj są stosowane tam gdzie ktoś nie ma pomysłu,  wiedzy i umiejętności.

Czasem są przydatne i ich obecność jest w jakiś sposób uzasadniona w różnych konstrukcjach , ale raczej bardzo amatorskich. Drut stalowy o średnicy 1mm z tego co pamiętam ze szkoly to jakieś  600 kg na zrywanie przy stali byle jakiej. Wspomniany gdzieś tu kołek stalowy przypomina mi znajomego ,który ryglował drzwi garażowe od środka. Ryglowal je przy pomocy walka stalowego o średnicy jakiś 20mm. Wałek ,Czy też kołek (sworzeń to za "luzno " powiedziane) z jednej strony był podparty w otworze wywierconym w betonie a od strony drzwi przechodził przez blachę o grubości 1 mm ... w jakimś bardzo luźnym otworze , ordynarnie wykonanym.

Kultura techniczna powinna być zachowana , dbajmy o to, aby Ci co chcą sami coś podlubać , mieli się na czym wzorować.  Widziałem na forum relacje z remontów ściany przedniej w Hobby czy też staranną wymianę uszczelnień w Knausie. Miło było patrzeć. Sprawa prosta ,chwalmy remonty które są technicznym kunsztem , poprawnym wykonaniem i mogą byc wskazowka dla tych którzy maja mniej umiejetnosci .Gańmy takie które są niechlujne , godzace w poczucie estetyki technicznej. A o aspekcie konstrukcyjnym nie wspomnę...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.