Skocz do zawartości

Nowa przyczepa z prysznicem


w79

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 minuty temu, w79 napisał:

Właśnie dzwoniłem do trzech dealerów i każdy był raczej sceptyczny:). W S Campie powiedzieli że możliwe ale muszą się dowiedzieć..., w Kutnie ze odradzają a w Smoliczu że też nie do końca wiedzą. Na stronie ustaliłem za z 1600 można do 1750 bez zmiany osi a do 2000 z nową osią. Czyli potencjał jest, ale zastanawiam się czy można tylko o 50 kg tj do 1650.Musze ustalić i wiem że sporo wątków na forum jest w tym temacie:) 

Powiem Ci jak to było u mnie z Adrią. Bazowe (fabryczne) DMC miałem 1350 kg, które mogłem zmniejszyć do 1250 kg - ja sobie zmniejszyłem akurat do 1300 kg. W każdej chwili mogę wrócić do 1350 kg. W Knausie 500 KD, masz fabryczne DMC 1300 kg, które mogłeś zmniejszyć nawet do 1200 kg chyba (Procamp takie wersje sprzedawał). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, w79 napisał:

Jak już zwiększyłbym do 1600:).Wszystko zależy od homologacji czy mają co 100 kg czy 50kg

Zgadza się. Dlatego Ci pisałem, że w Adrii zmiana następuje co 50 kg w ramach homologacji. Dlatego też mnie zdziwiło, że Elcamp twierdzi, że DMC 1700 kg nie można zmniejszyć do  1650, albo 1600 kg. Nie chce mi się w to wierzyć. Ale może tylko wersja bazowa jest faktycznie homologowana na kilka wartości? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fendt Saphir 560 skm.       Swobodnie się kąpię ( 180cm i 125kg ) a cepka ma 270kg ładowności.    Oglądałem te o których piszecie - to jednak zostaje Fendt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacek00 napisał:

Powiem Ci jak to było u mnie z Adrią. Bazowe (fabryczne) DMC miałem 1350 kg, które mogłem zmniejszyć do 1250 kg - ja sobie zmniejszyłem akurat do 1300 kg. W każdej chwili mogę wrócić do 1350 kg. W Knausie 500 KD, masz fabryczne DMC 1300 kg, które mogłeś zmniejszyć nawet do 1200 kg chyba (Procamp takie wersje sprzedawał). 

Z tego co się dowiadywałem jak chciałem kupić nową w dół nie było problemu, ale w górę wszyscy kręcili nosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, peja76 napisał:

Z tego co się dowiadywałem jak chciałem kupić nową w dół nie było problemu, ale w górę wszyscy kręcili nosem.

No w górę zmiana = wymiana osi w fabryce. Inaczej się nie da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do problemu zawartego w temacie, czyli prysznica, to od roku mam osobny prysznic oddzielony drzwiami od toalety (Hobby 540 FU) i rozwiązanie sprawdza się rewelacyjnie. Po wyjściu spod prysznica można skorzystać z suchej i czystej umywalki, nic nie jest zachlapane, zapryskane.

Tak na marginesie w ciągu pierwszego roku użytkowania Hobby nic się nie nie urwało, nie odkleiło i nawet 4 latek nic nie zdemolował. Nie są wykonane gorzej od innych, współczesnych przyczep.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Hobby raczej odpadnie, bo dostałem odpowiedź że z DMC 1600 można podnieść jedynie na 1750 i więcej. Nie da się na 1650 lub 1700 bo ponoć tak maja homologacji. Zaproponowano mi dziwna możliwość uzyskania takiego DMC, ale wiąże się to z koniecznością rejestracji w innym mieście. Pewnie chodzi o interpretację przepisów w tym UM. Takie rozwiązanie mnie raczej nie interesuje. 

Rozkminilem sprawę Deth. da się, dostałem zdjęcia 530 wszystko ok. Niestety znów problem z DMC. 

Znów jestem bliżej Knausa lub Adrii...chyba że stwierdzę że 200kg ładowności mi wystarczy. Zakładając klimę, mover, markizę... dużo piwa nie wezme:). 

Swoją drogą jeśli w łazience ma być zaslonka to pomyślałem również o Knausie 500 QDK, Deth 495QSK albo czymś podobnym.

Ot...rozwazania na kwarantannie... (na szczęście kończy się jutro. W poniedziałek mam umówiony przegląd przyczepy więc coś zacznę ogladac:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, w79 napisał:

Niestety Hobby raczej odpadnie, bo dostałem odpowiedź że z DMC 1600 można podnieść jedynie na 1750 i więcej. Nie da się na 1650 lub 1700 bo ponoć tak maja homologacji. Zaproponowano mi dziwna możliwość uzyskania takiego DMC, ale wiąże się to z koniecznością rejestracji w innym mieście. Pewnie chodzi o interpretację przepisów w tym UM. Takie rozwiązanie mnie raczej nie interesuje. 

Rozkminilem sprawę Deth. da się, dostałem zdjęcia 530 wszystko ok. Niestety znów problem z DMC. 

Znów jestem bliżej Knausa lub Adrii...chyba że stwierdzę że 200kg ładowności mi wystarczy. Zakładając klimę, mover, markizę... dużo piwa nie wezme:). 

Swoją drogą jeśli w łazience ma być zaslonka to pomyślałem również o Knausie 500 QDK, Deth 495QSK albo czymś podobnym.

Ot...rozwazania na kwarantannie... (na szczęście kończy się jutro. W poniedziałek mam umówiony przegląd przyczepy więc coś zacznę ogladac:) 

Z przyczep jeszcze masz Sterckeman ALIZÉ TREND 530PE, Sterckeman Evolution 496PE i Caravelair  ARTICA 496.

U Mańczaka stoi taka, można zobaczyć jak wygląda: http://manczak.pl/przyczepa/sterckeman-alize-530pe/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, w79 napisał:

Niestety Hobby raczej odpadnie, bo dostałem odpowiedź że z DMC 1600 można podnieść jedynie na 1750 i więcej. Nie da się na 1650 lub 1700 bo ponoć tak maja homologacji. Zaproponowano mi dziwna możliwość uzyskania takiego DMC, ale wiąże się to z koniecznością rejestracji w innym mieście. Pewnie chodzi o interpretację przepisów w tym UM. Takie rozwiązanie mnie raczej nie interesuje. 

Rozkminilem sprawę Deth. da się, dostałem zdjęcia 530 wszystko ok. Niestety znów problem z DMC. 

Znów jestem bliżej Knausa lub Adrii...chyba że stwierdzę że 200kg ładowności mi wystarczy. Zakładając klimę, mover, markizę... dużo piwa nie wezme:). 

Swoją drogą jeśli w łazience ma być zaslonka to pomyślałem również o Knausie 500 QDK, Deth 495QSK albo czymś podobnym.

Ot...rozwazania na kwarantannie... (na szczęście kończy się jutro. W poniedziałek mam umówiony przegląd przyczepy więc coś zacznę ogladac:) 

jak myślisz o SPORCIE 500QDK to za niedługo będę sprzedawał swoją,  w razie pytań zapraszam na PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2020 o 20:50, peja76 napisał:

Chyba oglądamy różne odcinki.

Odcinek ten z linku i czas 24:40 pokazuje mankamenty czyli @maarec maiał racje... :) aqrat oni wszyscy są d........ żeby niewiedzieć jaki olej jest w silniku, albo jak się jeździ z przyczepą po górach.. :) hihi ten odcinek moim chłopakom zapadł w pamięci bo byliśmy na etapie oglądania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ufolz napisał:

Odcinek ten z linku i czas 24:40 pokazuje mankamenty czyli @maarec maiał racje... :) aqrat oni wszyscy są d........ żeby niewiedzieć jaki olej jest w silniku, albo jak się jeździ z przyczepą po górach.. :) hihi ten odcinek moim chłopakom zapadł w pamięci bo byliśmy na etapie oglądania...

Kolego to już było, cofnij się do 2 strony, a tak przy okazji jeżeli tacy co nic nie umieją zrobić jeżdzą czymś takim to chyba jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dałem linka bo napisałeś że inne odcinki oglądałeś.. ale jednak są.. i basta..

A to że było to wiem i nie musze się cofać bo nigdy nie oglądam się za siebie... ja odbieram inaczej.. takie coś, kupują tacy .. koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.