Skocz do zawartości

Nowa przyczepa z prysznicem


w79

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Voku napisał:

Nie wiem czy ten  Knausa 500 KD  nie ma małego łózka przez tą półkę, nie był wystawiany czasem w Nadarzynie? Możesz celować jeszcze w Knausa 580QS Jest identyczny jak Hobby 545 to co ma Rodzina na gigancie.

Był w Nadarzynie. 580 też chyba nie ma drzwi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

36 minut temu, peja76 napisał:

Mam teraz 4 letnie Hobby i wiesz mi nic nie jest po urywane.

Wiem co widziałem, naoglądałem się przyczep, nie jest to też moja pierwsza przyczepa, kilka lata wstecz mieliśmy też parę przyczep i podróżowaliśmy, ale życie pisze różne scenariusze i musieliśmy sprzedać i zrezygnować z takiej formy wypoczynku. Teraz możemy sobie pozwolić na przyczepę i wyjazdy i może nie jestem jakimś znawcą przyczep ale powiem szczerze, że Adrię wybrałbym na końcu, na pierwszym miejscu postawiłbym Tabbert, Hobby, Fendt, na drugim miejscu Dethleffs i Knaus, reszty to nie chce mi się wymieniać, co można widzieć w przyczepie co nie jest funkcjonalna, po co w Adrii te wystające pokrętła od kuchenki gazowej, cerata w prysznicu, latający zlewozmywak itp.

Dokładnie tak jak piszesz, ale ma być funkcjonalna i cieszyć oko.

Inforcyjnie, nie mam ceraty a drzwi, zlewozmywak przykręcony i nie lata. Pokrętła chyba gdzieś tam są, nie wiem, nie zwracam uwagi. Znam dwa przypadki poważnych reklamacji hobby z pierwszej ręki, jeden kamper wracał do fabryki. Przez dwa lata zrobił 4000km bo większość czasu był w naprawie ( zabudowa). W międzyczasie stracił na wartości tyle co nowa budka.  Oczywiście ilość reklamacji wynika z popularności marki. 

Ja pamiętam odcinek, gdzie Maciek w pierwszym sezonie dziwił się ile rzeczy się uszkodziło i jak wypożyczalnie sobie z tym radzą. Wiadomo, podstawą jest szczelność i sztywność zabudowy. Na dziś u mnie jest ok. Nie mam porównania z 4 letnimi budkami tak abym mógł pomacać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Voku napisał:

Ponieważ?

Bakista otwieranie, nie zamontujesz rowerów, może zamontujesz ale jak otworzysz, cerata w prysznicu, drzwi od łazienki klamką uderzały w szafę i po paru mocniejszych otwarciach był by ślad, nie było cichego domyku szafek i tak ogólnie rozczarowało nas wykonanie takie surowe, chodz z zewnątrz nie ma się do czego przyczepić. A może dlatego ze najpierw weszliśmy do Hobby ?

I żeby nie było że tylko Hobby ale po Nadarzynie w grę wchodziło jeszcze Fendt bo o Tabbert to zapomni jeszcze z takim układem jak chcieliśmy.

6 minut temu, maarec napisał:

  Oczywiście ilość reklamacji wynika z popularności marki. 

 

I sam sobie odpowiedziałeś na 20 Hobby (albo i lepiej)  przypada 1 Adria  nic dodać nic ująć.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, maarec napisał:

Inforcyjnie, nie mam ceraty a drzwi, zlewozmywak przykręcony i nie lata. Pokrętła chyba gdzieś tam są, nie wiem, nie zwracam uwagi. Znam dwa przypadki poważnych reklamacji hobby z pierwszej ręki, jeden kamper wracał do fabryki. Przez dwa lata zrobił 4000km bo większość czasu był w naprawie ( zabudowa). W międzyczasie stracił na wartości tyle co nowa budka.  Oczywiście ilość reklamacji wynika z popularności marki. 

Ja pamiętam odcinek, gdzie Maciek w pierwszym sezonie dziwił się ile rzeczy się uszkodziło i jak wypożyczalnie sobie z tym radzą. Wiadomo, podstawą jest szczelność i sztywność zabudowy. Na dziś u mnie jest ok. Nie mam porównania z 4 letnimi budkami tak abym mógł pomacać.

 

 

Co wy macie do tej Hobby, co ona wam zrobiła że tam wszędzie ją jedziecie? Przecież twoja tez idealna nie była? Jak nie problem z ośką to z felgami itd.
Każda marka coś ma za uszami, ale wy się czepiliście tej Hobby aż się już się to nudne robi. W każdym modelu coś by się znalazło nawet w nowych Fendt-ach są usterki. Ale oczywiście Adria i szafki z Ikei są niezniszczalne. 
A propo byłem ostatnio w jednej w starszej Adrii i musiałem dyskretnie wyjść bo się bałem że zrobię dziurę w podłodze tak się uginała, bałem się chodzić żeby nie zniszczyć. Nie wiem czy to normalne bo jest tak cienka podłoga,  czy akurat w tym modelu występowały takie anomalia. 
A to że się pokazuje na filmach usterki to się czasem zastanówcie dlaczego?
Hobby jest popularną marką i tyle w temacie. Adrię kupił bym jakbym nie miał kasy, albo zbankrutowali by inni producenci.
Dobranoc i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Voku napisał:


Hobby jest popularną marką i tyle w temacie. Adrię kupił bym jakbym nie miał kasy, albo zbankrutowali by inni producenci.
Dobranoc i Pozdrawiam

:brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, w79 napisał:

Był w Nadarzynie. 580 też chyba nie ma drzwi

580 QS ma kabinę prysznicową ale w wersji Sudwind. Sport ma ceratę z dmuchną dętką.

Jak chcesz zobaczyć 580 QS na żywo to napisz - da się zrobić :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Voku napisał:

Co wy macie do tej Hobby, co ona wam zrobiła że tam wszędzie ją jedziecie? Przecież twoja tez idealna nie była? Jak nie problem z ośką to z felgami itd.
Każda marka coś ma za uszami, ale wy się czepiliście tej Hobby aż się już się to nudne robi. W każdym modelu coś by się znalazło nawet w nowych Fendt-ach są usterki. Ale oczywiście Adria i szafki z Ikei są niezniszczalne. 
A propo byłem ostatnio w jednej w starszej Adrii i musiałem dyskretnie wyjść bo się bałem że zrobię dziurę w podłodze tak się uginała, bałem się chodzić żeby nie zniszczyć. Nie wiem czy to normalne bo jest tak cienka podłoga,  czy akurat w tym modelu występowały takie anomalia. 
A to że się pokazuje na filmach usterki to się czasem zastanówcie dlaczego?
Hobby jest popularną marką i tyle w temacie. Adrię kupił bym jakbym nie miał kasy, albo zbankrutowali by inni producenci.
Dobranoc i Pozdrawiam

Ja nasłuchałem się żali klientów, którzy umoczyli kasę w nowe sztuki.  Nikt nie zmusza do Adrii, w moim przypadku była 9000 droższa od Hobby w chwili zakupu.

Starsze Adrie to prawdziwa pomyłka, podłogi nie dawały rady.

Problemy mojej sztuki opisałem. Padła os alko lub opony GT radial a oś poszła w pakiecie. Adria dała wszystko nowe, bez proszenia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, w79 napisał:

Jak jest z podnoszeniem DMC w Hobby po zakupie? Da się w miarę sprawie?

Bardzo sprawnie, piszesz do nich maila, przysyłają nową tabliczkę, płacisz podajże 40€, nabijasz ją i jedziesz na dodatkowy przegląd a na koniec po nowy DR do wydziału. I tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacekzoo napisał:

Bardzo sprawnie, piszesz do nich maila, przysyłają nową tabliczkę, płacisz podajże 40€, nabijasz ją i jedziesz na dodatkowy przegląd a na koniec po nowy DR do wydziału. I tyle

Zależy jaki model, jakie DMC, bo one mają konstrukcyjnie narzucone widełki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Voku napisał:

Zależy jaki model, jakie DMC, bo one mają konstrukcyjnie narzucone widełki.

Chodziło mi o procedurę a nie konkretne masy. Wiadomo że jak ktoś już ma max dmc to choćby stanął na uszach nic nie zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwoniłem do trzech dealerów i każdy był raczej sceptyczny:). W S Campie powiedzieli że możliwe ale muszą się dowiedzieć..., w Kutnie ze odradzają a w Smoliczu że też nie do końca wiedzą. Na stronie ustaliłem za z 1600 można do 1750 bez zmiany osi a do 2000 z nową osią. Czyli potencjał jest, ale zastanawiam się czy można tylko o 50 kg tj do 1650.Musze ustalić i wiem że sporo wątków na forum jest w tym temacie:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.