Skocz do zawartości

Nowa przyczepa z prysznicem


w79

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje (planowałem:)) na ten rok wymianę przyczepy. Generalnie zainteresowany jestem piętrusami i oddzielnym prysznicem. Max DMC to 1650 kg. 

Właściwie to napaliłem się na Knausa 500 KD i jest to mój pierwszy wybór, może dlatego że obecne też mam Knausa. Ten model  ma dwa mankamenty tj. brak drzwi w prysznicu i daleko Co prawda jest nowoczesna zasłonka z dętką:), jednak nie do końca ufam temu rozwiązaniu. Do tego mam dość daleko do serwisu. 

Korzystając z ostatnich wydarzeń i ich konsekwencji, zacząłem dokładniej badać rynek i znalazłem :

Adria Altea 552 PK - problem z tym że DMC można podnieść z 1500 jedynie na 1700 (a przynajmniej tak wynika ze strony). Na targach  przymierzałem się do materaca z najwyższej półki, jaki jest w tych przyczepach i niestety było kiepsko. Za to ma drzwi pod prysznicem. 

Kolejne dwie to Weinsberg CaraOne 550 QDK oraz CaraTwo 500 QDK - tutaj również brak drzwiczek, jedynie zasłonki. Dość wysoka cena jak za Weisberga (niestety tylko Klaja jest oficjalnym dealerem)

Hobby De Lux 545 KMF ma fajne drzwiczki ale doładowania zostaje niecałe 200 KG. Musze dołożyć mover, klimę, aku - to już spokojnie będzie 100 Kg - do tego wiadomo jakie są opinie o tej marce...

Skoro miałbym decydować się na łazienkę z zasłonką (Knaus lub Weisberg) pomyślałem o łazience jaka jest w Dethleffsie c'go 495 QSK tj. nie ma oddzielnego prysznica, za to jest dość duże wc, które  i tak jest z zasłonką. 

Wszystkie powyższe modele mają jeszcze jeden mankament tj. wejście od strony łóżka francuskiego, a nie ukrywam że wlałbym od piętrusa - ale to jest tylko fanaberia.

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z w/w modelami lub zna jeszcze inne z osobnym prysznicem? Myślę że wszystko już przejrzałem, ale możne ktoś ma jakiś pomysł lub zna coś gdzie chłop 185 cm, 100 kg wykąpie się nie robiąc bajora do okoła:). Obecnie mam łazienkę z przodu i skos skutecznie uniemożliwia mi kąpiel, więc taki układ raczej odpada..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

2 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

jak zależy Ci na tych drzwiczkach zamiast szmaty pod prysznicem to masz w Knausie jeszcze  SÜDWIND 500 QDK .

Układ ten sam co w Sporcie 500KD .

Tak, ale 4000e za drzwiczki to sporo:). Tak poważnie to cena do 100 000PLN no i ta odległość.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, w79 napisał:

Planuje (planowałem:)) na ten rok wymianę przyczepy. Generalnie zainteresowany jestem piętrusami i oddzielnym prysznicem. Max DMC to 1650 kg. 

Właściwie to napaliłem się na Knausa 500 KD i jest to mój pierwszy wybór, może dlatego że obecne też mam Knausa. Ten model  ma dwa mankamenty tj. brak drzwi w prysznicu i daleko Co prawda jest nowoczesna zasłonka z dętką:), jednak nie do końca ufam temu rozwiązaniu. Do tego mam dość daleko do serwisu. 

Oglądałeś ją na żywo? Dla mnie mankamentem okazały się dość niskie drzwi wejściowe, albo sposób ich usytuowania, czy zrobienia samego stopnia. Efektem tego było to, że każdorazowo przy wchodzeniu uderzałem w górną krawędź framugi drzwi. Mam 188 cm wzrostu i w mojej obecnej przyczepie uderzyć głową we framugę zdarza mi się sporadycznie. 

Cytat

Korzystając z ostatnich wydarzeń i ich konsekwencji, zacząłem dokładniej badać rynek i znalazłem :

Adria Altea 552 PK - problem z tym że DMC można podnieść z 1500 jedynie na 1700 (a przynajmniej tak wynika ze strony). Na targach  przymierzałem się do materaca z najwyższej półki, jaki jest w tych przyczepach i niestety było kiepsko. Za to ma drzwi pod prysznicem. 

Spokojnie powinno się dać wersję z DMC 1700 kg obniżyć do 1650 kg. Spytaj na jakie DMC jest homologowana oś 1700 kg. Przykładowo tą Adrię Altee 552 PK można obniżyć chyba do 1350 kg. Tak więc da się. 

Cytat

Kolejne dwie to Weinsberg CaraOne 550 QDK oraz CaraTwo 500 QDK - tutaj również brak drzwiczek, jedynie zasłonki. Dość wysoka cena jak za Weisberga (niestety tylko Klaja jest oficjalnym dealerem)

Dealera masz też w Warszawie przecież. Centrum Entuzjastów Karawaningu w Tomicach jest oficjalnym dystrybutorem Weinsberga. Co do samego Weinsberga to on na dzień dobry jest tańszy. Przy doposażeniu jego cena rośnie i to znacznie. Cenowo wyjdzie podobnie jak Knaus. IMO nie warto. 

Cytat

Skoro miałbym decydować się na łazienkę z zasłonką (Knaus lub Weisberg) pomyślałem o łazience jaka jest w Dethleffsie c'go 495 QSK tj. nie ma oddzielnego prysznica, za to jest dość duże wc, które  i tak jest z zasłonką. 

Dethleffs ma fajnie rozzwiązane prysznice i łazienki. Poszukaj wyższej wersji (Dethleffs Camper 530 FSK), w DMC powinieneś się zmieścić. 

Cytat

Wszystkie powyższe modele mają jeszcze jeden mankament tj. wejście od strony łóżka francuskiego, a nie ukrywam że wlałbym od piętrusa - ale to jest tylko fanaberia.

To w Dethleffs Camper 530 FSK masz tak to właśnie rozwiązane. Jako opcja występuje osobny prysznić i kibelek. Fajna sprawa. 
image.png.10e04a7b2b9b5457679bf5479b775f4e.png

 

W innych Detkach też można taki osobny prysznić zamówić . Tak to wygląda: 

image.thumb.png.df8817c6767c6521724943058c5c1a39.png

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mieliśmy ten sam problem, Poprzednią przyczepę mieliśmy z prysznicem, ale była dla nas trzech była za duża,  był to Dethleffs 650 na 2 osiach. Byłem na targach w Warszawie i też napaliłem się na Knausa, jechaliśmy z zamiarem zakupu tej marki, ale po obejrzeniu Knausa jak i wszystkich marek co były padło na Hobby które ma tak kiepską opinię ale tylko na tym forum. Poczytaj na stronach DE opinie o przyczepach. Nasza to Hobby 540 WLU. Wszystkie przyczepy na tą chwilę nie są takie wytrzymałem jak kiedyś, ale rozwiązanie jakie są w Hobby i dizajn to żadna nie ma, nie wspomnę o odsprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek00 Knausa oglądałem, mierzyłem i jest ok. O DMC Adrii pytałem w Elcampie i tak mi właśnie powiedziano. Dzięki za podpowiedź co do tej 530 Deth. mam blisko do Zabrza więc muszę zgłębić temat, chociaz nie bardzo sobie wyobrażam to akurat w tym modelu. Podesłane zdjęcie jest zdrugiej strony a w katalogu piszą, że możliwość zamknięcia wc i umywalki. Oczywiście może to być odbicie lustrzane, jednak z przodu jest skos:) zadzwonię jutro to się dowiem. 

@peja76cos mi się zdaje że tak spróbuję, mam blisko do S - campu, a tam nawet mają na placu. Tylko te 200kg ladownosvi:(. Niestety w Deth nie jest wiele lepiej. 

Ale bardzo dziękuję, właśnie o takie uwagi mi chodzi:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, peja76 napisał:

Też mieliśmy ten sam problem, Poprzednią przyczepę mieliśmy z prysznicem, ale była dla nas trzech była za duża,  był to Dethleffs 650 na 2 osiach. Byłem na targach w Warszawie i też napaliłem się na Knausa, jechaliśmy z zamiarem zakupu tej marki, ale po obejrzeniu Knausa jak i wszystkich marek co były padło na Hobby które ma tak kiepską opinię ale tylko na tym forum. Poczytaj na stronach DE opinie o przyczepach. Nasza to Hobby 540 WLU. Wszystkie przyczepy na tą chwilę nie są takie wytrzymałem jak kiedyś, ale rozwiązanie jakie są w Hobby i dizajn to żadna nie ma, nie wspomnę o odsprzedaży.

zgadza się, dizajn i odsprzedaż jest na wysokim poziomie. Gorzej jak w nowej budce u dilera na placu odpada sklejka z sufitu, wyrwane są mocowania stołu ze ściany czy też cała podłoga w połowie przyczepy nie jest przykręcona i podnosi się do góry. Oczywiście nie w każdej, zależy jaki był pośpiech w fabryce.

Odnośnie Adria Altea 552pk coś  tam mogę powiedzieć po 4 pełnych sezonach :). Odnośnie materaca - owszem, jest z bani, dla mnie każdy - dlatego zawsze kupuję nakładki z pianki termo - kiedyś po dobre 600zł z jusk, teraz z allegro za 1/3 ceny w lepszej jakości. Gdzieś tam linka znajdę, śpi się na tym idealnie, robią na wymiar w kilka dni.

prysznic jest bdb, w każdej Adrii dają tą samą lipną baterię w prysznicu - ani ona oszczędna w wodzie ani funkcjonalna ani trwała (moja czeka na wymianę - mikrostyk padł)

O wymianie osi możesz poczytać, producent zachował się wzorowo, nowa oś, felgi i opony są już dobre. Felgi przy dmc powyżej 1400 na dziś wymieniałbym przed odbiorem na alusy - po 490zł są namiary na dobre felgi na forum.

DMC - jak dobrze przyciśniesz dilera to załatwi pewnie te 1650kg.  Może na początek weź DMC 1500 ? MW po zakupie to 1122kg.  A po zmianie holownika w przyszłości powinno dać się podnieść do 1700kg (ustal to gdzieś nawet na maila z dilerem).

Knaus 500kd jest bardzo fajny w środku, przytulny, jednak jeszcze mniejszy, ten układ wnętrza ma do siebie to, że nawet w szerokości 250cm jest mało przestrzeni - piętrusy, prysznic, francuz zabierają miejsce. Jednak jakbym kupował to drugi raz ten układ. Jest duże prawdopodobieństwo, że po sezonie budka będzie do sprzedania, jednak najpierw trzeba dożyć.

ciężko mi się do Altei coś doczepić, uwielbiamy z nią jeździć, nic się nie urwało, nie złamało, zabudowa jest trwała. Pytaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maarec Już kiedyś wspominałeś o materacu, pamiętam. Generalnie, przed ostatnim skokiem euro, wyceniono mi Adrie na prawie 100 000.Troche dużo, zwłaszcza że Knaus wychodził ok 80 000.Sam mam obecnie układ FSK i czy 800KD czy Adria, będą mniejsze w środku:).Plusem jest to że do Elcamp mam jakieś 15 km:).

Daj znać jak będziesz zdecydowany na sprzedaż. Ja też miałem plan sprzedaży po sezonie, nawet mam upatrzonego kupca:).... Ale ostatnie wydarzenia mogą zweryfikować plany... :). Jednak czymś trzeba żyć żeby nie zwariować, więc szukam:) 

Dwa pytania. Czy jest jakaś zaslona pomiędzy dużym łóżkiem a reszta?. Gdzie montowana jest klima dachowa? Na moje oko nad stół idzie Heki II a koło pietruska klima zamiast mini Heki. Chyba że miejsce jest pomiędzy tymi oknami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, maarec napisał:

....Jest duże prawdopodobieństwo, że po sezonie budka będzie do sprzedania, jednak najpierw trzeba dożyć....

 

@Marek czyżby chęć dania holownikowi urlop i celujesz w kampera?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ufolz napisał:

@Marek czyżby chęć dania holownikowi urlop i celujesz w kampera?? 

nie wiem jak się sytuacja rozwinie, lada dzień wykup z leasingu, pół roku przeczekania i wtedy decyzja po sezonie w jakim kierunku  - albo budka zostaje, albo cały zestaw do sprzedania. Holownik nie oczekuje na urlop, teraz tylko na wymianę oleju i działamy dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=19021]jacek00[/mention] Knausa oglądałem, mierzyłem i jest ok. O DMC Adrii pytałem w Elcampie i tak mi właśnie powiedziano. Dzięki za podpowiedź co do tej 530 Deth. mam blisko do Zabrza więc muszę zgłębić temat, chociaz nie bardzo sobie wyobrażam to akurat w tym modelu. Podesłane zdjęcie jest zdrugiej strony a w katalogu piszą, że możliwość zamknięcia wc i umywalki. Oczywiście może to być odbicie lustrzane, jednak z przodu jest skos:) zadzwonię jutro to się dowiem. 
[mention=34857]peja76[/mention]cos mi się zdaje że tak spróbuję, mam blisko do S - campu, a tam nawet mają na placu. Tylko te 200kg ladownosvi:(. Niestety w Deth nie jest wiele lepiej. 
Ale bardzo dziękuję, właśnie o takie uwagi mi chodzi:) 
Wkleiłem fotkę kibelka z jakiegoś innego modelu. Chodziło mi aby tylko zobrazować jak to wygląda.

Co do DMC w Adrii to spytaj u jakiegoś dealera w DE. Elcamp niekoniecznie wszystko wie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.