Skocz do zawartości

Brak obrysówek


Niunius07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam pytanie techniczne. Wczoraj zamontowałem hak steinhov v 300, gniazdo 13 pin. Dzisiaj podpiąłem przyczepę i okazało się że górne światła przednie i tylne oraz obrysówki nie świecą. Postojowy, stop i kierunkowskazy działają. Czy ktoś może wie gdzie tkwi problem. Moja przyczepa to Burnster Ventana 2000r. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Niunius07 napisał:

Dzisiaj podpiąłem przyczepę i okazało się że górne światła przednie i tylne oraz obrysówki nie świecą. Postojowy, stop i kierunkowskazy działają. Czy ktoś może wie gdzie tkwi problem

W przyczepie jak w samochodzie jest kilka obwodów niezależnych do świateł zewnętrznych. Prawdopodobnie jeden z obwodów stracił masę albo jest jakaś inna przerwa. Z gniazda samochodu wychodzą dwa piny do oświetlenia zewnętrznego 5 i 7.  Najpierw sprawdź czy na obydwu jest napięcie po włączeniu świateł w samochodzie. Jeżeli jest ok to druga opcja. Przewód 13 PIN przyczepy powinien dochodzić do puszki ( pewnie jest pod przyczepą choć niekoniecznie ;) ) skąd rozchodzą się obwody dalej. Trzeba by tam zaglądnąć.

post-1979-0-04311100-1401729935.jpg.d6947d6f0ac6aa01d6cda3a4c41bb8b6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wcześniej jeździłem innym samochodem i było wszystko ok. Tylko wtedy jak kupowałem przyczepę to po zamontowaniu haka wysłałem do gościa co sprzedawał mi przyczepę schematy montażu gniazda i pod ten schemat zmienił w przyczepie wtyczkę z 7 na 13 pin. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie czy jest jakiś ogólny schemat i każdy go stosuje

Dzwoniłem do warsztatu gdzie montowałem jak i ma podjechać chłopak jutro innym samochodem którym ciągnie przyczepy i sprawdzimy czy u niego działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam osoby zainteresowane tematem. Dzisiaj wszystko się wyjaśniło, okazało się że elektryk który podłączał gniazdo pomylił przewód od masy zamienił z jakimś innym. A jeszcze dzisiaj przed tym jak sytuacja się wyjaśniła po podpięciu przyczepy okazało się że oświetlenie w środku działa przy wyłączonym silniku natomiast przy wyłączonym nic nie działa ?, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli również masz pomylone przewody na gnieździe teraz te co masz w pilnie 9 i 13 powinieneś mieć na 10i11 zasilanie lodówki. Dziwne by mieć światło w przyczepie tylko gdy chodzi auto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn źle mi słownik wstawił słowa chodziło o to że przed ustaleniem że wina leży po stronie mechanika jak podłączyłem przyczepę to się okazało że światło działa jak samochód jest wyłączony natomiast nie działa jak jest włączony. Byłem na poprawce przemienił ten przewód od masy z innym, resztę sprawdził ze schematem i podobno ma być dobrze. Jeszcze nie sprawdzałem bo nie miałem kiedy a przyczepę trzymam na innym placu.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Niunius07 napisał:

Tzn źle mi słownik wstawił słowa chodziło o to że przed ustaleniem ...................

Do czego te "maszyny" doprowadziły.  Czytanie zanim się wyśle - tego co się "samo napisało" - polecane.  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.