Skocz do zawartości

Prośba o ocenę przyczepy Knaus


Smolik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam prośbę abyście rzucili fachowym okiem na przyczepę z linku chciałbym jechać ją kupić a to będzie moja pierwsza przyczepa więc z góry dziękuje za pomoc. 

https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-sudwind-501-bardo-malo-uzywana-ID6CVpY0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że te wzmocnienie podłogi w ciągu komunikacyjnym jest przez dokładkę użytkownika ale widzę już 2 z identycznym rozwiązaniem. B.dobra rzecz szkoda że producenci nie dają tego w każej. CO do samej budki to jechać oglądać może być fajna baza do stargowania ceny. To że tyle za nią chce nie oznacza że tyle dostanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, adamdiver napisał:

Cześć. A byłeś ją już obejrzeć na miejscu? Ze Śląska nie masz daleko. I co to w karawaningu znaczy "mało używana".

Wiadomym jest ,że zdjęcia wszystkiego nie pokażą . Mogą pokazać cuda na kiju -jak ktoś umie je "zrobić" jak również mogą być zrobione byle jak a na miejscu buda będzie wyglądała jeszcze lepiej.

Jednak patrząc uważnie na te foty to jest kilka szczegółów ,które świadczą o jej bardzo małym przebiegu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bob Duży napisał:

Myślałem że te wzmocnienie podłogi w ciągu komunikacyjnym jest przez dokładkę użytkownika ale widzę już 2 z identycznym rozwiązaniem. B.dobra rzecz szkoda że producenci nie dają tego w każej. CO do samej budki to jechać oglądać może być fajna baza do stargowania ceny. To że tyle za nią chce nie oznacza że tyle dostanie :)

Chodzi o tę listwę wzdłuż? Jeśli tak, to rocznik z 2005/6 też ją ma:). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To co widzę wygląda ,że tak powinno być ale bez weryfikacji na miejscu nie powiem nic aby nieuczciwych handlarzy nie instruować na przyszłość co mają zrobić aby to uzyskać. Bo zaraz się okaże ,że wszystkie ogłoszenia będą miały opis- mało używana -tak jak teraz  w 99% ogłoszeń jest napisane- szczelna bez przykrych zapachów .  Samochody ,które miały kręcone liczniki i inne robione  szwindle już się kończą a rynek używanych przyczep się fajnie rozwija ale niestety dają nowe nieznane "możliwości"  .

Układ tej budy jest poszukiwanym rozwiązaniem jak masz czas i chęci to warto ją zobaczyć w realu .Myślę ,że długo nie będzie  "wisiała"

Edytowane przez Maras (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego ma plus w stosunku do Knausów późniejszych. Ich mankamentem było przeciekanie nad przednią bakistą. Tutaj ściana jest jednolita, więc na pewno trzeba skontrolować miejsca łączenia uchwytów.  Zwróć uwagę na szyby: przednią i w kuchni, bo najprawdopodobniej są wymienione lub klejone. Te modele tak mają, ale warto sprawdzić czy jest dobrze zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Maras napisał:

... nie powiem nic... 

Witam. Zawsze można puścić info na PW do autora ?. Jeśli oceniać jakość i/lub stopień zużycia to można porównać np do https://www.otomoto.pl/oferta/knaus-sudwind-450-tf-sport-ID6CMnoU.html

Ten sam rok, mniejsza gabarytowo a kasa o 30%wyższa. ?

Co do budki z pierwszego postu: okno boczne i przednie jakby "nie do pary", demontowane narożniki  przednie, skorodowany stabilizator i osprzęt dyszla (cięgło hamulca),  jakaś taka w dołeczkach, pożółkłe elementy zewnętrzne z tworzywa sztucznego, wyblakłe lub wytarte elementy dekoracyjne. Możliwe, ze przyczepa nie była trzymana "pod dachem". Brak klinów wypełniających w listwach na przodzie pojazdu oraz narożach L/P. Pozostałość po tabliczce informacyjnej?- prawy bok w przedniej części. I ostatnia rzecz (choć dobrze nie widać) - wstawiony element dekoracyjny? na lewej ścianie w okolicach tylnej lewej lampy. 

Jednak i tak wszystkiego nie da się ocenić na podstawie samych tylko zdjęć. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tofel,  takie cytowanie ma swoją nazwę pt. wyrwane z kontekstu -... nie powiem nic... 

A było  tak ale bez weryfikacji na miejscu nie powiem nic. Jak widać różnica ogromna.

I aby skończyć tą dyskusję powiem tak.

W związku z akcją ZOSTAŃ  W DOMU  poniosło mnie przed kompem  i konfabulowałem w tym poście opisując wspomnianą budę :) 

pozdrawiam  serdecznie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maras napisał:

O to mi chodziło. 

1 godzinę temu, Maras napisał:

... bez weryfikacji na miejscu nie powiem nic aby nieuczciwych handlarzy nie instruować na przyszłość co mają zrobić aby to uzyskać... 

Masz Knausa, Twoja wiedza i obserwacje z użytkowania  przyczepy tego producenta mogą okazać się dla zainteresowanego niebagatelną pomocą.

btw. jeśli nie wyczułem "klimatu" posta a także za niefortunne cytowanie... sorki?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie rady właściciel nie boi się wirusa powiedział że mogę podjechać i oglądać. Pojadę zrobię zdjęcia tego co nie będzie mi się podobało i wstawię wtedy podyskutujemy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.