Skocz do zawartości

Kuchenka gazowa, problem z palnikiem


Rekomendowane odpowiedzi

Przyszły klucze, od razu zabrałem się do podkręcania śruby ale... Śruba się wykrecila i wpadła z klucza leży tam w środku palnika i nie mogę jej wydobyć. Czy ta śruba to dysza którą należy przeczyscic? Spodziewałem się że zdejmę palnik po jej odkręcaniu bo i tak muszę się dostać do termopary. Czy w takim razie te 2 śruby po bokach służą do zdjęcia całego palnika i czy tam jest jakaś uszczelka którą trzeba będzie wymienić?

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak ta śróba to dysza. 

Termolara może źle działaś ponieważ płomień jest zbyt mały by ją rozgrzać skup się na wyjecju i ocenie dyszy ewentualnemu przez czyszczeniu lub wymianie na nową dyszę, wkręć i zobacz jak działa może być tak że termopara zacznie trzymać ogień tzn otwarty zawóe gdy uzyska odpowiednią temperaturę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wyjecia użyj wyrzutej gumy do żucia. Gdy guma wyschnie przyklej do czegoś co wejdzie w otwór palnika pouść do końca i przyćiśnij po czym wyjmnij dysza powinna się przykleić. Lub mniej spartańska metoda pęseta 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co sugerował[mention=24028]sebka34[/mention] przypchana dysza. Wykrecilem kluczem rurkowym, ciężko wchodził ale jakoś poszło, chyba M9 pasuje. Dysza wypadła z klucza zanim ją wyjąłem więc musiałem gumą do rzucia

wyciągnąć. Potem delikatnie zeskrobalem nalot z góry i cieniutkim drucikiem typu struna przepchalem otwór. Potem żeby wkręcić dysze musiałem ją przykleić lekko do klucza inaczej nie mogłem naprowadzic gwintu. Jakoś się udało i ładnie działa.

Co prawda tak jak pisałem termopara nie działa i i tak muszę wykręcić cały palnik. Nie wiem czy to się robi odkrecajac dwie śrubki po bokach palnika (moje zdjęcie wyżej) i czy po zdjęciu będzie odpowiedni dostęp do termopary. A co najważniejsze czy to nie rozszczelni instalacji i czy nie będę musiał potem jechać do gazownika. Nawet już myślę żeby to zostawić i pracować na dwóch palnikach.

 

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż więcej zdjęć mebli w których jest osadzona kuchenka. 

Rozszczelnić instalacji nie rozszczelnisz. Zdejmniesz tylko Durka brache która zasłania rurki od zaworów do palników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry wygląda tak, z przodu jest lodówka. Z prawej jest szuflada i jest tam szczelina na ok 4cm, za mało ryby wsadzić rękę ale widać co i jak. Do tych czarnych trzymakow blachy kuchni nie dosięgne a nie ma od góry sruby do nich. Od zewnątrz przez kratkę lodówki też nie ma dostępu, więc chyba jednak jedyna droga to wyjęcie całego palnika. 424c0d31f0593f9666300ab506559228.jpgff6efd16dcfdff23521c70e3a30b5b02.jpg9adda314555584a3f8ddb26d2d33086a.jpg

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie whatsup mocno obcina ale nie mogę wrzucić full rozdzielczości na koncie free. Może teraz. Dostęp do termopary jako taki, może kombinerkami. A ją się wyciąga do dołu? a7cd7e8495c6b3ce4f4bd7ccd0a19719.jpg

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, miloszb napisał:

Faktycznie whatsup mocno obcina ale nie mogę wrzucić full rozdzielczości na koncie free. Może teraz. Dostęp do termopary jako taki, może kombinerkami. A ją się wyciąga do dołu? a7cd7e8495c6b3ce4f4bd7ccd0a19719.jpg

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka
 

Whatupem wrzucasz? ;) Wrzuć bezpośrednio przez stronę, nawet mobilną a nie przez Tapatalka (bo pewnie jego miałeś na myśli ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciasno od spodu  ale od góry masz trzy wkręty które trzymają całą płytę gazową na blacie zakręć zawór gazu na butli i odłącz prąd  po odkręceniu powinna się poluzować lecz nie podniesie się do góry ponieważ będzie trzymało przyłącze gazowe, z   rurką fi8mm na klucz 13 musisz odkręcić tą nakrętka  i wyjać z gniazda rurkę. I masz płytę wolną 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najrozsądniej wyciągnąć płyte i masz dostęp do całych bebechów  :ok: Inaczej nawet bym nie kombinował żeby przypadkiem więcej szkód niż pożytku nie narobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.