Skocz do zawartości

wyjście (przyłącze) gazowe pod kuchenkę w przedsionku


Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, jacek00 napisał:

Jaką? 

Wycięcie otworu pod kątem 90* .  Mam na myśli same narożniki . Można było je zaokrąglić  i wtedy mamy mniejsze ryzyko na pęknięcie. Wszystkie cięcia poszycia czy to są otwory okienne, czy też na luki ,drzwiczki wszystko jest zaokrąglone na dachu również . Może czepiam się na wyrost ale lepiej dmuchać na zimne. Jak jest jeszcze możliwość to można to lekko zaokrąglić o ile przykrycie zewnętrzne na to pozwoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa ja byyym jeszcze zaproponował stabilne podwieszenie końcówek przewodów sztywnych. Podłączone do nich przewody elastyczne [pomarańczowe] będą drgały i "skakały", powodując niepotrzebne naprężenia. Kawałek blachy w kształcie "T" lub "Y" i zamocowanie do ściany... .

 Miłego wieczoru !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mundek28 napisał:

Maras ty to prawie poprawniejszy niż Kristofer

Ale się zaczerwieniłem :)  Dobrze ,że prawie , gdzie mi do Krzyśka.

A wracając do tematu to zawsze  coś tam sobie dłubię ,majstruje ,godzinami siedzę w garażu i jakoś wyobraźnia działa. A za miłe słowa dziękuje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 21.03.2021 o 19:27, jacek00 napisał:
W dniu 18.04.2020 o 12:31, crategus napisał:
No i wszystko podłączone, sprawdzone. Chyba wyszło mi całkiem po Bożemu...
 
6397E73F-D8E3-4F07-A0D9-933ACF415E4B.jpeg.4ab3ac95b06edadff9ec26a394a1307d.jpeg
C80B2BF3-133A-4989-A56F-5DF7535F3B83.jpeg.7985c1c995208509907ace2670e3af9a.jpeg
3E9B961C-C060-480E-BB41-DABF64986CF0.jpeg.666c3ba5c82dcdb612f0b57c5263141d.jpeg

Super robota, jakiego przewodu w końcu użyłeś i jak wyginales rurki?

hej, przepraszam za odpowiedź dopiero teraz... ale chwilę się tu nie logowałem. Rurka fi8mmmiedziana w otulinie - standardowa z instalacji LPG. To dokładnie to samo co dedykowane pod karawaning tylko 10 razy tańsze ;) One są dosyć plastyczne, wyginałem w rękach - nawet bez żadnego kopyta...

 

W dniu 21.03.2021 o 23:09, Maras napisał:

Wycięcie otworu pod kątem 90* .  Mam na myśli same narożniki . Można było je zaokrąglić  i wtedy mamy mniejsze ryzyko na pęknięcie. Wszystkie cięcia poszycia czy to są otwory okienne, czy też na luki ,drzwiczki wszystko jest zaokrąglone na dachu również . Może czepiam się na wyrost ale lepiej dmuchać na zimne. Jak jest jeszcze możliwość to można to lekko zaokrąglić o ile przykrycie zewnętrzne na to pozwoli.

W sumie racja. Może kiedyś poprawię...

W dniu 21.03.2021 o 23:16, jarekvolvo napisał:

Aaaa ja byyym jeszcze zaproponował stabilne podwieszenie końcówek przewodów sztywnych. Podłączone do nich przewody elastyczne [pomarańczowe] będą drgały i "skakały", powodując niepotrzebne naprężenia. Kawałek blachy w kształcie "T" lub "Y" i zamocowanie do ściany... .

 Miłego wieczoru !

Myślałem, że odwzorowałem 'fabrykę' - bo tak miałem właśnie zakończone przyłącze przed modyfikacją. Aczkolwiek to co napisałeś ma sens - pewnie coś dorobię i ustabilizuję. Po co ma się to bujać... Dzięki!

W dniu 20.03.2021 o 10:21, danielosmachos napisał:

Witajcie. A ja mam pytanie gdzie mogę kupić samą końcówkę na wąż, żeby podłączyć go pod taką szybkozłączke? Węże z końcówkami zarobionymi fabrycznie są a sama końcówka? Z tego co znalazłem nazywa się to chyba STN? 

ja właśnie kupiłem już oryginalnie zakuty w taką złączkę. Osobnych nie szukałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jak ktoś boi się wyginać rurki miedziane można je zastąpić przewodem faro i do tego końcówką dedykowaną pod faro. Taki przewód można później przymocować trytytkami gdzie się chce

 

 

s-l1600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No właśnie co na to "przepisy", czy można rurkę miedzianą / stalową zastąpić wężem Faro? Chcę zamontować zewnętrzne gniazdo gazu lub zastosować reduktor z 2 wyjściami lub za reduktorem jakiś gazowy trójnik z zaworami....ale z racji jazdy z cepką po Europie i ogólnie pojętego bezpieczeństwa proszę doświadczonych kolegów o opinię.

P.S. Ciśnieniowe sprawdzenie szczelności instalacji po montażu będzie wykonane niezależnie od wybranej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.