Skocz do zawartości

Daszek przeciwsłoneczny - Rozmiar do Knaus Sport 450


LuDa

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, szwedki napisał:

A najlepszym daszkiem przeciwsłonecznym jest dobre drzewo.

Tak robiłem do tej pory i się udawało ?

My głownie Polska i Skandynawia tam kempingi są pięknie zadrzewione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LuDa Cieszę się jeśli choć trochę mogłem pomóc. Mama nadzieję, że do tego czasu sytuacja się trochę unormuje i będzie dało się wyjechać z Polski więc życzę udanej podróży

@szwedki to racja! Ten, który mamy faktycznie się w Grecji nagrzewał, ale daje cień a pod daszkiem zasuwał nam cały czas wielki wiatrak - więc było naprawdę całkiem przyjemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalnie zamówiłem daszek od pani Beaty, jest to Walker 520 x 200 z pełnym stelażem + 3 bloczki do bezinwazyjnego mocowania rurek dachowych  + pcrzesyłka 320,-, i czekam na dostawę.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc i cenne rady, pozdrawiam.

Jak przyjedzie to opiszę co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dojechał, po wstępnych oględzinach stwierdziłem że jest lepiej niż się spodziewałem ?

Dobrze zapakowany, kompletny czyli stelaż (wygląda na idealny) 3 bloczki chyba nowe i sam daszek, widać że używany ale solidny i bez uszkodzeń, ładny kolor.

Podziękowania dla p. Beaty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Wy bidule byście zrobili, przecież był taki czas kiedy nie było takich daszków. Wiem ile będzie gromów, przecież to są inne czasy. To prawda. Ale może komuś się przyda nasz pomysł z dawnego okresu: plandeka z Castoramy /najczęściej niebieska/, złożony rant, wsunięty kabel TV i wio od przodu do tyłu. Pręty metalowe i sznurki oraz szpilki od namiotu i wszystko było super. Myślicie, że wyglądało to dziadosko?, nic podobnego!!! Wodoszczelny dach, zasłaniał od słońca i za 30,- zł. A najważniejsze to to, że był lekki, szybki montaż i spełniał swoje zadanie. Pozdrawiam Was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, ja 12 lat jeździłem z takim namiotem, od szwagra z wojska :-)

Co nie znaczy że mam wieszać prześcieradła na przyczepie, o której wiele lat tylko marzyłem

Pozdrawiam. 

Namiot n6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał być wyjazd 10 dniowy 30 kwietnia do Szwecji ale mam coraz większe obawy. Mogę zmienić termin rezerwacji ale jeszcze się wstrzymam gdzieś do 25-28 kwietnia może będzie lepiej (zdrowiej).

Tak że pierwsze fotki będą chyba w ogrodzie jak odkryję przyczepę i zrobię przymiarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Daszek oczywiście sprawdzony, ale ponieważ robiłem to sam, a trochę wiało to zapomniałem zrobić zdjęcie.

Daszek jak ulał, długość idealna, po obu stronach zachodzi jakieś 25-30 cm, stan super, wygląda jak by był użyty kilka razy.

Co do głębokości, to taki chciałem 2m i po przymiarce stwierdzam że to jest to. 

Przyczepa odkryta, umyta, przegląd zrobiony podstemplowany,  OC zapłacone.

Czyli gotowa do drogi, bilety na prom na 30 kwietnia  potwierdzone, żona namówiona/zgodzona, rezerwacja na kempingu załatwiona Sjöstugans Camping & Hostel.

Jak się do czwartku nie przestraszymy to jedziemy ??

 

knaus.jpg

Edytowane przez LuDa
Dodane zdjęcie (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super!!! my też jesteśmy przygotowani na majówkę. Ty dobrałeś daszek, a mnie obelink w ciągu czterech dni  od zamówienia przysłał lekki przedsionek, który też może pełnić rolę daszka a w zimne dni czy wieczory może się bardziej przydać.  Tak więc mój daszek na razie zostaje w domu. Udanego wyjazdu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko pójdzie sprawnie, to zdam relację i zrobię parę fotek.

Również życzę udanego wyjazdu, a szczególnie zdrowego powrotu ☺️

ps.

Nas niestety czeka kwarantanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 22.03.2020 o 22:07, LuDa napisał:

Finalnie zamówiłem daszek od pani Beaty

Pani Beata szyje? Mogę prosić o jakieś namiary? Może znajomi skorzystają bo też szukają daszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.