Skocz do zawartości

Daszek przeciwsłoneczny - Rozmiar do Knaus Sport 450


LuDa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś mógłby pomóc w dobraniu odpowiedniego rozmiaru daszka przeciwsłonecznego ?

Mój problem polega na tym że nie mogę w tej chwili fizycznie dokonać pomiaru przyczepy. 

Chciałbym kupić coś takiego jak na obrazku, do Knaus Sport 450, może ktoś posiada taką lub ma wiedzę jak długi powinien być taki daszek ?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

214045.jpg

Edytowane przez LuDa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobną długość przyczepy ( może nawet mniejszą - kupiłem daszek Reimo Como rozmiar 7 (długość 500 cm), który lekko zachodzi na pionową krawędź z tyłu i trochę z przodu przyczepy. U mnie  prosta krawędź listwy to ok 375 cm. Zmierz jaką masz prostą krawędź ( albo znajdź wymiary przyczepy w necie jeśli nie możesz tego teraz zmierzyć) i zdecyduj czy chcesz mieć lekko dłuższą czy tylko na prostej krawędzi. Wybrałbym jednak trochę dłuższą - dokładnie tak jak masz to na zdjęciu

20190831_081613.jpg

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.knaus.com/en-int/caravans/sport/layouts-data/450-fu/standard-equipment

@LuDatu masz wszystkie wymiary jakie podaje producent...niestety podają tylko obwód przyczepy jaki mierzy się dla klasycznego przedsionka ( awning dimension 898 cm)  a to jest długość mierzona wzdłuż kedry od ziemi z przodu do do ziemi z tyłu przyczepy. Masz jednak podaną długość wnętrza - 470 cm (chodzi o największą długość mierzoną wewnątrz). Więc daszek o długości 500 cm będzie dobry, ale nie będzie za bardzo wystawał na pionowe krwaędzie przyczepy.

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuje za pomoc, trochę ta myślałem ale potrzebowałem potwierdzenia. Brak pewności bierze się stąd że to mój drugi sezon z przyczepą,  jeszcze brak doświadczenia ?

Ten daszek jest bez stelaża, ale tam chyba potrzebne są tylko 3 maszty, to gdzieś zdobędę.

Zrobiłem pomiar tak na oko, bo przyczepa jest dość solidnie nakryta pokrowcem i wychodzi po prostej 480 cm a daszek podają "Długość jednej części dachu: 255-268 cm"  więc powinno być Ok

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LuDa Hej ! Mogę CI podać nawet dokładnie rozmiar daszka na podstawie długości kedry

Skoro Knaus 450 ma długość kedry 898 to możesz wybrać rozmiar 12  - jest przeznaczony dla długości kedry 875-900cm - będzie idealnie pasował.

BTW ten daszek i sposób doboru do przyczepy  znajdziesz w katalogu MOVERA np z 2019 roku na stronie 73   - znajdziesz do w necie i sam sprawdź

pozdrawiam !

 

Screenshot_2020-03-15 untitled - Movera_Katalog_2019 pdf.png

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pawel1966 napisał:

Ja mam podobną długość przyczepy ( może nawet mniejszą - kupiłem daszek Reimo Como rozmiar 7 (długość 500 cm), który lekko zachodzi na pionową krawędź z tyłu i trochę z przodu przyczepy. U mnie  prosta krawędź listwy to ok 375 cm. Zmierz jaką masz prostą krawędź ( albo znajdź wymiary przyczepy w necie jeśli nie możesz tego teraz zmierzyć) i zdecyduj czy chcesz mieć lekko dłuższą czy tylko na prostej krawędzi. Wybrałbym jednak trochę dłuższą - dokładnie tak jak masz to na zdjęciu

 

 

2 godziny temu, pawel1966 napisał:

@LuDa Hej ! Mogę CI podać nawet dokładnie rozmiar daszka na podstawie długości kedry

Skoro Knaus 450 ma długość kedry 898 to możesz wybrać rozmiar 12  - jest przeznaczony dla długości kedry 875-900cm - będzie idealnie pasował.

BTW ten daszek i sposób doboru do przyczepy  znajdziesz w katalogu MOVERA np z 2019 roku na stronie 73   - znajdziesz do w necie i sam sprawdź

pozdrawiam !

 

Screenshot_2020-03-15 untitled - Movera_Katalog_2019 pdf.png

Coś mi tu nie pasuje w tych postach. Odnoszę wrażenie, że w pierwszym chodzi o wymiar daszku, a w drugim o wymiar przedsionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@edTak myślisz?  Rozmiar daszku ( Gross)  dobrany na podstawie tej tabeli i wymiarów przyczepy  to wg. mnie 12 lub troszkę większy 13

Nie chodzi o dobór przedsionka - po prostu wymiar od ziemi do ziemi wzdłuż kedry podaje się przy doborze pełnego przedsionka. 898 cm ( Umlaufmass) to wymiar podany dla przyczepy Knaus 450.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, pawel1966 napisał:

@edTak myślisz?  Rozmiar daszku ( Gross)  dobrany na podstawie tej tabeli i wymiarów przyczepy  to wg. mnie 12 lub troszkę większy 13

Nie chodzi o dobór przedsionka - po prostu wymiar od ziemi do ziemi wzdłuż kedry podaje się przy doborze pełnego przedsionka. 898 cm ( Umlaufmass) to wymiar podany dla przyczepy Knaus 450.

 

Pytanie zasadnicze czy rozmowa dotyczy tej samej przyczepy .Rocznik jest tu najważniejszy a nie  fotka w pierwszym poście . Bo sama nazwa Sport i oznaczenie 450 to nie wszystko. Druga sprawa to rozmiar 12 z tej tabelki. Ok będzie pasował ale jak weźmiemy innego producenta to już rozm. 12 może być inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LuDa napisał:

Moja przyczepa to Knaus Sport 450  rok 2010 i myślę że ten:  "Daszek przeciwsłoneczny do przyczepy lub przedsionka Combi 925 Głębokość 200cm - EuroTrail" powinien być dobry, ma jakieś 5,10 - 5,20 cm

Będzie dobry - rozmiar 13 na pewno:)

2 godziny temu, Maras napisał:

Pytanie zasadnicze czy rozmowa dotyczy tej samej przyczepy .Rocznik jest tu najważniejszy a nie  fotka w pierwszym poście . Bo sama nazwa Sport i oznaczenie 450 to nie wszystko. Druga sprawa to rozmiar 12 z tej tabelki. Ok będzie pasował ale jak weźmiemy innego producenta to już rozm. 12 może być inny.

oczywiście, masz rację z tym rocznikiem i modelem - ale chyba właśnie taki znalazłem na stronie Knausa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego jak na fotce, ale to mi zupełnie nie pasuje.

Każdy ma jakieś preferencje i upodobania, my wybieramy miejsca raczej spokojne i blisko natury , więc nie lubimy się  odgradzać bardzo od widoków, ludzi i przyrody.

Te 200 cm to raczej mi wystarczą, chodzi o deszcz i stworzenie klimatu (cokolwiek to znaczy).

Szukałem letniego przedsionka, albo jego części, chodzi o daszek i lekkie skośne boki, nie chcę zabudowy przedniej, chcę widok !!!

knaus.jpg

Edytowane przez LuDa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LuDa napisał:

Mam coś takiego jak na fotce, ale to mi zupełnie nie pasuje.

Każdy ma jakieś preferencje i upodobania, my wybieramy miejsca raczej spokojne i blisko natury , więc nie lubimy się  odgradzać bardzo od widoków, ludzi i przyrody.

Te 200 cm to raczej mi wystarczą, chodzi o deszcz i stworzenie klimatu (cokolwiek to znaczy).

Szukałem letniego przedsionka, albo jego części, chodzi o daszek i lekkie skośne boki, nie chcę zabudowy przedniej, chcę widok !!!

knaus.jpg

A tamten ma 200 cm głębokości? To faktycznie mało jak napisał @szwedki Zwykle wykładzina na podłogę  ma 250 cm szerokości, więc i daszek powinien mieć choćby tyle. W takim razie zobacz sobie  jeszcze daszki Reimo COMO - są tanie,  długości dowolne, lekkie, głębokość 250 cm co jest zdecydowanie bardziej wygodne jeśli chodzi o umieszczenie stolika i krzesła czy uzyskanie cienia.  W zestawie niestety są tylko trzy regulowane stalowe rurki, a to za mało żeby go dobrze naciągną. ja dokupiłem jeszcze dwie w Bieruniu i teraz jest OK. Poza tym pamiętaj o pasie sztormowym, bo to może odfrunąć:)

Daszek_ reimo como 7.jpg

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawel1966 patrzyłem przed chwilą na te daszki Rejmo Como i tam nie mają takiego rozmiaru, są 450 i dalej 600 cm brak 500-520, to jedno.

Drugie to: Ponieważ jeździmy tylko we dwoje więc na stolik i dwa krzesełka/leżaki i kilka drobiazgów wystarczy 200 cm.

Właśnie rozwinąłem miarkę i stwierdziłem że to sporo. Zresztą to co pokazałem wyżej zupełnie nam wystarczało, ale wolę daszek.

Bardzo dziękuję za cenne rady i rzeczową dyskusje, wiele mi to pomogło ?

Mam kupiony bilet na prom do Szwecji 2 osoby i autu z przyczepą na 30 kwietnia i mam ogromną nadzieję że wszystko się dobrze ułoży, czego Wszystkim życzę.

Wszystko zdrowego ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.